Куди б ви хотіли вирушити прямо зараз? Хтось напевно вибере сонячний південь Франції, комусь захочеться поїхати в кругосвітню подорож, знайдуться й ті, хто захоче погуляти маленькими європейськими вуличками, а хтось захоче вирушити в подорож у часі.
Якщо у вас є бажання на кілька годин відволіктися від робочих буднів і домашніх справ, Beauty HUB зібрав кращі книги з захопливими подорожами. Ви можете вирушити в подорож, не виходячи з дому. Достатньо лише взяти в руки один із цих творів.
«Простаки за кордоном, або Шлях нових паломників», Марк Твен
Якось влітку 1867 року Марк Твен вирушив у подорож до Європи і на Святу землю. Однак американському письменнику довелося добиратися на пароплаві, зафрахтованому квакерами. Подорож, звичайно, обіцяла бути захопливою – Твен збирався відвідати Париж, Мілан, Флоренцію, Венецію, Константинополь, Севастополь, Єрусалим й інші міста. Але ось сама програма екскурсій і супутники з пароплава були дуже нецікаві письменнику. І ми дуже щасливі, адже цей нудний круїз породив одну з найбільш провокаційних і комічних книг про подорожі в світовій літературі. Обов’язкова до прочитання. Жива сатира Марка Твена – те, що потрібно в розпал трудових буднів.
«Кузина Бетта», Оноре де Бальзак
Минає час, змінюються епохи, але ця книга залишається актуальною. Як і всі твори Бальзака. У романі автор відкриває найпотаємніші таємниці жіночої душі, описує Париж, який є притулком і для королів, і для жебраків. Для «картографа міст і громад», як Бальзака називає американський есеїст Лопаті, географія так само важлива, як і соціальна інтрига книги. Місто і його візерунки допоможуть вам не тільки побачити описану епоху як наяву, а й зрозуміти характери героїв.
«Смерть у Венеції», Томас Манн
Це темна класика світової літератури. Якщо ви схильні до меланхолії, любите пляжні прогулянки, романтичніше і цікавіше книги вам не знайти. Звичайно, історія жахлива – відомий письменник закохується в хлопця і бореться зі своєю пристрастю. Але на тлі цього ви побачите неймовірний пейзаж Венеції. Манн описує місто не в найкращий період: у Венеції починається епідемія холери. І Венеція автора виглядає сірою і тьмяною з вологим повітрям і масою туристів. Однак місто все одно вабить своєю неординарною атмосферою. Ця невелика новела є освідченням у коханні Венеції. І незважаючи на похмуру історію, ви все одно захочете потрапити туди.
«В дорозі», Джек Керуак
Це книга, яку має прочитати кожен, хто любить подорожувати. Написана 1957 року, вона стала класикою тревел-літератури – це вічний роман про подорожі. Читач прямує за головним персонажем, Селом, коли він залишає Нью-Йорк і прямує на захід. Сел їздить містами, заводить друзів і розважається цілими ночами. Розчарування головного героя і бажання побачити світ – теми, які можуть резонувати з багатьма з нас. Що нам особливо подобається в цій історії, так це те, що у всіх свої пригоди головний герой стає кращим, сильнішим і впевненішим у собі.
«Одеські оповідання», Ісаак Бабель
Великий російський письменник українсько-єврейського походження написав фантастичні військові оповідання (наприклад, цикли «На полі честі» або збірку «Конармія») перш ніж став жертвою сталінських репресій. Однак усьому світу полюбилися саме його «Одеські оповідання» про єврейських гангстерів з улюбленого міста і місця народження самого автора. Нариси й оповідання змушують почуватися так, ніби ви стали свідками всіх описаних Бабелем подій. Читаючи «Одеські оповідання», ви теж можете побачити перед очима Молдаванку, жваво уявити образ «шляхетного злочинця» Бені Крика. Мабуть, найкращий комплімент, який може отримати письменник, – це коли читач упізнає місця, в яких ніколи не був, і людей, яких ніколи не бачив.
«Снігова країна», Ясунарі Кавабата
Перший роман японського письменника Ясунарі Кавабата по праву вважають класикою світової літератури. Його точно можна віднести до книг, які потрібно прочитати. Особливо тим, хто захоплений японською культурою або любить подорожувати.
У північних районах Японії іноді випадає стільки ж снігу, скільки в степах України, але на цьому порівняння закінчується. У романі Кавабаті самотня краса японського регіону – третя грань у любовному трикутнику між витонченим токійським дилетантом і тихою гейшею, яка виступає за забуту, але стійку культуру Японії.
«Загублене місто Z», Девід Гранн
У цій книзі автор намагається з’ясувати, що сталося з прославленим дослідником з Британії Персі Фосетт, який подорожував джунглями Амазонки в пошуках легендарного загубленого міста Z. Девід Гранн змішує в романі все: історію, біографію і розповіді про подорожі Фоссета. У книзі ви знайдете й інформацію про життя Персі, і розповіді про його експедиції, і наукові докази, які свідчать, що міф про загублене місто Z може виявитися правдою. Гранн досліджує ймовірність того, що в Амазонії могли бути розвинені цивілізації. Сучасний письменник йде слідами легендарного дослідника через джунглі. Так що ви багато дізнаєтеся про регіон та історії культур, що населяли цю землю задовго до того, як жителі Заходу захопили цю територію. Роман у чомусь нагадує «Індіану Джонса», у чомусь – «Аллана Квотермейна» Генрі Райдер Хаггарда. Різниця лише в тому, що Гранн описує історію реально реального мандрівника і дослідника.
«Їсти. Молитися. Любити», Елізабет Гілберт
Мабуть, на сьогодні це найпопулярніший сучасний роман про подорожі. І не без допомоги кіностудій, що екранізували книгу Елізабет Гілберт.
У 30 з невеликим головна героїня переживає особистісну кризу. Вона зважується на радикальний крок, аби знайти себе: продає все своє майно, розлучається з близькими і вирушає в кругосвітню подорож. На цілий рік. Що чекає її там – читайте самі (а потім дивіться однойменний фільм – в народі побутує думка, що якщо на душі погано, потрібно дивитися фільми з Джулією Робертс. А цей – прекрасний варіант).
«Двері в літо», Роберт Хайнлайн
Роберт Енсон Хайнлайн – один із кращих фантастів – написав неймовірну книгу про подорож. Подорож у часі. У житті головного героя роману «Двері в літо», талановитого винахідника Деніела Девіса, настає чорна смуга: Деніела зраджують найближчі йому люди – наречена і компаньйон. Втративши все, герой за допомогою анабіозу вирушає в майбутнє на тридцять років вперед, аби почати життя спочатку.
Головний драматичний поворот книги пов’язано з котом, через якого Деніелу потрібно повернутися в свій час. Ця історія змусить вас замислитися, а чи так привабливі подорожі в часі.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!