Що почитати в грудні 2020 року: радить редакція Beauty HUB

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Розповідаємо, що варто почитати в грудні, на скромну думку редакції Beauty HUB, від затишних книг у стилі lagom до наукової фантастики і кумедних настанов.

У перший день зими рекомендуємо запасатися цікавою літературою і заповвнювати темні вечори чашкою чаю із захоплюючими виданнями. Про останні сьогодні і поговоримо докладніше.

Редакція Beauty HUB зібрала для вас книги, які останнім часом нас здивували, вразили до глибини душі, закохали в себе або просто змусили посміхнутися і порадіти тому, що у нас є прямо зараз, саме сьогодні. У нашій добірці книги найрізноманітніших жанрів і стилів, тому знайомитися з ними ще цікавіше.

Єлизавета Топух, головний редактор Beauty HUB

«Друге життя Уве», Фредрік Бакман

Останні кілька років я читаю освітню літературу, спрямовану на саморозвиток в різних сферах життя: від медитації до астрології. І в один день мені це все набридло, захотілося знайти художню книгу, теплу і затишну, для душі. У пошуках мені допоміг Антон Птушкін і його відеоробота про подорожі по Швеції, де він рекомендує місцеві книги.

Роман «Друге життя Уве» дуже в стилі hygge, або якщо говорити по-шведськи – в стилі lagom. Описує життя середньостатистичного шведа, на перший погляд черствого і капосного діда, який втратив кохану дружину Соню і періодично хоче попрощатися з життям, але … Йому всі заважають! Фредрік Бакман написав роман у 2012 році, і книга моментально стала світовим бестселером, за яким був знятий дуже докладний фільм з декількома номінаціями на «Оскар».

Мова оповідання проста і рідна до болю: смішні жарти, життєві історії, знайомі всьому людству. Ось закохуєшся ти в цього Уве з перших глав, а потім ще і розумієш «чому він такий». Місцями я порівнювала себе з Уве, тому що я теж буваю всім незадоволена і зі сторони ніби злюка, але насправді це не так. Цю книгу варто прочитати в грудні для натхнення і душевного комфорту. Це роман-антистрес, який повертає віру в людство, порядність і почуття ліктя.

Тетяна Молочковская, заступник головного редактора Beauty HUB

«Перекинутий горизонт», Марк Леві

Якщо в ці грудневі дні вам захочеться почитати щось більше, ніж просто роман про любов, сміливо беріться за «Перекинутий горизонт» Марка Леві. Про одну з найбільш обговорюваних і емоційних книг французького письменника сказано чимало захоплених слів, і це абсолютно виправдано.

У центрі сюжету – три студенти факультету нейробіології (Люк, Джош і Хоуп), які знаходяться на порозі великого відкриття в галузі медицини. У самий розпал роботи одного з друзів наздоганяє невиліковна хвороба. Не бажаючи миритися з долею, їх відвідує геніальна ідея – хлопці вирішують скористатися своїми науковими досягненнями і приступають до ризикованого експерименту, результат якого непередбачуваний. Це роман з елементами наукової фантастики про життя і смерть, віри в науку, нові можливості, безумовну дружбу і про те, що заради любові відбуваються великі відкриття.

Зворушливий, таємничий, повний гумору сюжет з незабутнім кінцем, який чіпляє всі чуйні струни душі. По-перше, автор здивував вибором теми (сподобається всім, хто захоплений таємницями нашого мозку). По-друге, історія взята з реального життя. Ну і, по-третє, книга залишає після себе трепетний післясмак – хочеться стерти пам’ять і прочитати її заново. Це історія, після якої не хочеться кричати від бурі емоцій, лише тільки тихенько плакати і вірити у дива. Історія про трьох безумців, які вирішили обдурити смерть.

Ірина Баранська, редактор рубрики «Здоров’я»

Трилогія «Пам’ять про минуле Землі», Лю Цисінь

Трилогія складається з трьох книг: «Завдання трьох тіл», «Темний ліс» і «Вічне життя смерті». Я ще не дочитала до кінця останню частину, але ця трилогія – одна з небагатьох, яку не хочеться «перемотати» і швидко подивитися вже, чим усе закінчиться.

Перша книга, на мій погляд, найскладніша, друга більш цікава, а третя захоплює так, що не можеш відірватися до ранку. У трилогії піднімається дуже цікаве і складне питання поведінки суспільства, коли з’являється спільний ворог. Що відбувається, коли люди усвідомлюють, що не зможуть повернутися додому і до кінця життя будуть летіти крізь простір в бляшаній коробці, а навколо – нескінченний Космос. Як буквально за кілька секунд змінюються цінності, і демократія змінюється тоталітаризмом. Що, на жаль, світ тримається виключно на страху тотального знищення, а в Темному Лісі Всесвіту варто поводитися якомога тихіше. Інакше тебе знищать відразу ж, як знайдуть, без пояснень і розмов.

Анастасія Бузданова, редактор рубрики «Стиль життя»

«Гладь, люби, хвали. Ненудне керівництво з виховання собаки», Анастасія Бобкова, Надія Пигарева, Катерина Проніна

Найчастіше я з головою поринаю в художню літературу, тому побачити від мене рекомендацію на якийсь посібник чи керівництво вельми дивно. Але дана книга настільки мене захопила, розчулила і змусила розповідати про неї всім знайомим собачникам, що я вирішила і вас з нею познайомити.

Книга «зайде» всім, хто щиро обожнює собак, вважає їх справжніми членами сім’ї і хоче краще зрозуміти їх, щоб, так би мовити, вивести ваші відносини на новий рівень, як би кумедно це не звучало. Як написано в анотації, «Гладь, люби, хвали» – «це не нудна інструкція до собаки». І я тут підписуюся під кожним словом. З перших же сторінок усмішка не сходить з обличчя, настільки точно автори передають всі такі знайомі звички вашої «вовняної доньки» або «хутряного синка».

Книга розкладає по поличках, як собака думає, що вона відчуває, і як ці знання допоможуть вам разом стати в рази щасливішими. У виданні автори також відповідають на популярні питання всіх собачників і розвіюють міфи, допомагають позбавити ваших «маминих зайчиків» від страхів і побороти шкідливі бажання. Загалом, must read всім, у кого є пухнасті друзі!

Іванна Гавришко, редактор рубрики «Краса»

«Леді Африка. Жінка, яка підкорила небо», Пола Маклейн

Дуже часто сама доля пише сюжети, гідні найвищих книжкових премій. І головне – не відмовлятися від спонтанних можливостей і оточити себе правильними людьми. Така думка спадає, щойно розгортаєш біографічну книгу «Леді Африка» про Берил Маркхем, одну з перших жінок-льотчиць, тренера скакових коней і першу людину на Землі, яка самотужки здійснила політ над Атлантичним океаном. Історія життя Берил просякнута хоробрістю, силою волі і надихаючими епізодами, які хочеться згадувати у важкі моменти життя.

Крізь призму життя англійської аристократки, яка в дитинстві переїхала з татом жити до Кенії, розкривається повна картина світу початку ХХ століття: краса африканського континенту перемішується із жахливою реальністю про колонізацію і поведінку з корінним населенням; ідеальні умови для жінок, платою за які служить катастрофічна соціальна нерівність між партнерами в родинах. Такі контрасти пробуджують найглибші почуття, особливо, коли розумієш, що книжкові історії – правда чистої води, записана з перших вуст.

Роман відразу після виходу став бестселером New York Times і був названий книгою року за версією мережі радіостанцій National Public Radio.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також