Спорт може призвести наші м’язи і шкіру в тонус і допомогти вирішити вічну проблему зайвої ваги. Але, якщо ви щосили намагаєтеся знайти відмовки, щоб не робити зарядку або обіцяєте почати займатися «з понеділка», у нас є кілька порад, як мотивувати себе на заняття спортом і зберегти цю мотивацію надовго.
Перемістіть тренування в початок списку справ
Багато з нас ведуть щоденники, записуючи список завдань на завтра, щоб нічого не упустити і все встигнути. Так ось, зробіть тренування пріоритетом, поставивши його першим завданням на день. По-перше, ранкові тренування корисніші і для схуднення, і для бадьорості, і для швидкої роботи мозку. По-друге, так вам не доведеться скасовувати зустрічі або тренуватися ввечері, якщо плани раптом зміняться. Це найпростіший спосіб підтримувати тіло в тонусі.
Не займайтеся спортом поодинці
Пам’ятайте, що іноді дуже складно змусити себе підвестися з дивана і піти на тренування саме тому, що багато хто з нас сприймають його як щось з негативною конотацією. Тобто ви робите, тому що треба, а не тому, що вам це подобається. Аби заняття спортом надихали вас бігти на тренування на повну пару, не займайтеся сама. Підіть до зала з подругою/другом/хлопцем/чоловіком. Такі заняття підуть на користь не тільки вашій фігурі, але й емоційному стану.
Не подобається? Не робіть!
Те, що всі одержимі груповими заняттями зі сайклінгу або кроссфіту, не означає, що вам вони теж припадуть до душі, і це нормально. Не варто змушувати себе займатися певним видом спорту: якщо тренування не надає вам емоційного задоволення, то ви скоро втратите мотивацію і бажання його відвідувати. Замість того щоб робити нелюбимі силові вправи, знайдіть те, що вам дійсно сподобається. Можливо, вам більше сподобається йога або танці – шукайте свій вид тренувань, тоді вони будуть в радість.
Не чекайте швидких результатів
Якщо ви важите більше 70 кг, не чекайте, що сталеві м’язи преса окресляться через місяць, а попа стане як горіх. Ви маєте розуміти, що спорт працює в довгостроковій перспективі, тоді ви не будете розчаровані, якщо через тиждень не побачите «кубиків» на животі. І тоді ви точно не закинете все це. Навіть у той момент, коли ви досягнете бажаного, ви маєте розуміти, що результат можна звести нанівець поверненням до старого ритму життя. Щоб цього не сталося, займайтеся регулярно, пробуйте різні стилі тренувань і стежте за своїм раціоном. Тоді спорт стане звичкою, і вам не доведеться шукати мотивацію до занять.
Частіше дивіться у дзеркало
Цей пункт для дівчат взагалі не проблема. Якщо ви тільки збираєтеся займатися спортом, то уявіть, як буде виглядати ваше тіло через пару місяців регулярних занять. Уявили? Тоді нинішній стан речей точно не буде вас задовольняти. Психологи кажуть, що потрібно любити своє тіло таким, яке воно є, а спортивні психологи їм суперечать, кажучи, що такий підхід спонукає нас до ліні й «атрофії амбіцій». Звичайно, не варто себе ненавидіти, але якщо ви визнаєте, що зайва вага або її нестача – це ваша проблема, то з цим можна і потрібно боротися. Так ви зможете досягти того, до чого прагнете, будь це схуднення або набір маси. Пам’ятайте, що не тільки зовнішній вигляд має вас мотивувати. Ключовий момент – це здоров’я, як фізичне, так і емоційне. Доведено, що активні люди, які хоча б пару разів на тиждень займаються спортом і ведуть здоровий спосіб життя, краще почуваються і живуть довше. Чим це не мотивація! Взагалі, фраза «в здоровому тілі – здоровий дух» ідеально лягає в цю концепцію. Займайтеся не для того, аби побачити на вагах якусь певну цифру, а для того, щоб почуватися здоровими.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!