5 речей, які не можна робити після тренування

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Всі ми цим грішимо, але варто викорінити деякі звички, щоб не тільки поліпшити результат тренувань, але і не нашкодити здоров'ю. Розповідаємо, чого категорично не варто робити після спортивних занять.

Ви щойно закінчили останній підхід у вправах на прес, добігли останній кілометр зі встановленої дистанції або повністю виснажили себе, виконуючи табату. Тепер вам не хочеться нічого, крім як впасти на диван, взяти щось поїсти і розслабитися. В якомусь сенсі це дуже навіть непогано, і якщо все буде зроблено в правильній послідовності, ви розслабитеся і «перезавантажитеся» для наступного бою в тренажерному залі.

Але є список того, що робити категорично не можна після тренування, і ви маєте дотримуватися цих правил, щоб не звести результати непосильної праці нанівець, аби не отримати на ранок нестерпну крепатуру й убезпечити себе від можливих травм. Якщо ви займаєтеся спортом, але ефекту немає, можливо, ви робите такі помилки після тренування. Стежте за своїми звичками й уникайте їх.

Ви неправильно харчуєтеся після тренування або не вживаєте їжу зовсім

Ви спалили купу калорій, так що заслуговуєте задоволення, вірно? Можливо. Але це не означає, що ви маєте завалити купу сміття собі в шлунок. Шоколадні батончики, пончики, фастфуд, напівфабрикати – про це все варто забути. Насправді вам потрібно дати своєму тілу те, що йому необхідно, а не те, що ви хочете. Список продуктів, яких слід уникати, довгий, але він, безумовно, містить цукерки, випічку, фаст-фуд – майже все, від чого здоровий глузд велів би вам відмовитися. Голодувати теж не вихід, адже ви дійсно спалили багато калорій. Накидатися на легкі перекуски одразу після занять теж не варто. Під час тренування ви прискорюєте свій метаболізм, запускаючи механізм прискореного спалювання калорій. І цей механізм буде діяти ще кілька годин після фізичних навантажень, тому вгамовувати голод одразу після залу не рекомендується. Після тренування організм продовжує «спалювати жир», використовуючи його як енергію, тому ви худнете. Коли ви їсте одразу після фізичної активності, ви даєте організму альтернативне джерело енергії, і ваш жир залишається на місці. Найправильніший варіант – з’їсти щось легке через 1,5-2 години після занять спортом. До раціону правильного харчування після тренування мають входити продукти, що містять білок і прості вуглеводи. Овочевий салат і риба або куряча грудка підійдуть.

Ви пропускаєте затримку

Багато тренерів постійно твердять про важливість розтяжки після тренування. І це має сенс. По-перше, з розігрітими м’язами після вправ легше займатися стрейчингом, та й корисніше – розтяжка допоможе розвинути гнучкість і поліпшить поставу, а також дозволить забути про крепатуру наступного ранку. Крім того, повільні та контрольовані вправи на розтяжку допоможуть поступово повернути ваш пульс до рівня спокою. Після вдалого тренування м’язи ще пару годин залишаються в стані активності, вони напружені. Абм заспокоїти їх, необхідно трохи потягнутися одразу після фізичних навантажень. Виконання простих вправ з йоги, на розтяжку або навіть просто ходьба на біговій доріжці протягом 10 або 15 хвилин допоможуть заспокоїти пульс. Це допоможе вам підготуватися до наступного тренування в короткі терміни, скоротивши час відновлення.

что нельзя делать после тренировки

читайте також

Ви залишаєтеся в сидячому положенні весь день

Звичайно, заманливо сісти в крісло і більше не рухатися весь день після важкого тренування, але спробуйте опиратися бажанню. Вам дійсно потрібно рухатися, інакше ваше тіло буде напружене. Вправи на розтяжку допоможуть розслабити м’язи, але потім, вдома або на роботі, постарайтеся більше рухатися. Навіть якщо у вас немає вибору, окрім як повернутися прямо до вашого робочого столу після тренування під час обідньої перерви, просто будьте мобільні. Наприклад, ви можете встановити таймер, щоб нагадувати собі, що потрібно вставати і ходити хвилин 5-10 через кожні 45 хвилин. До речі, всім, хто працює в офісі, мають бути знайомі правила техніки охорони праці: якщо ви працюєте за комп’ютером, важливо робити перерву кожні 45 хвилин і відволікатися від гаджетів на 15 хвилин – це допоможе зберегти здоров’я очей. Та й для тіла корисно.

Ви торкаєтеся свого обличчя

Доторкатися до обличчя після виходу зі спортзалу – це останнє, що можна зробити. Всі спортивне обладнання може бути чудовим живильним середовищем для шкідливих мікробів і бактерій, тому стежте за руками в залі та за його межами. Під час тренувань шкіра розігрівається, і бактерії швидше проникають в пори, від цього можуть виникнути запалення. Навряд чи ви готові пожертвувати здоров’ям шкіри в ім’я красивої фігури, так що не чіпайте обличчя. Найкраще вимити руки, вмитися з гелем для очищування і витерти обличчя чистим рушником після тренування, особливо якщо ви не плануєте приймати душ деякий час.

Крім того, залишатися в спортивній формі після занять теж не варто. Як би ви не займалися, ви спітнієте, навіть якщо будете користуватися найкращим дезодорантом. А мокрий одяг також є прекрасним середовищем для розмноження бактерій, від яких можуть виникнути прищики на тілі й пітниця. Тому мокрий одяг варто зняти, бажано прийняти душ або хоча б скористатися гігієнічними вологими серветками, а потім надіти одяг, в якому ви прийшли.

Ви лягаєте спати

Так, ми розуміємо, іноді знайти час на відвідування залу складно, і, щоб не пропускати заняття, ви йдете в зал в кінці дня або влаштовуєте домашні тренування. Але що ви робите потім? Лягаєте спати одразу після тренування? Цього робити не можна незалежно від типу фізичної активності. Звичайно, після динамічного кардіо або інтенсивних силових вправ вас не буде хилити в сон – зазвичай під час таких тренувань організм отримує потужний заряд енергії. А ось навантаження на зразок йоги (особливо хатха), стрейчинг, басейну або пілатесу навпаки сприяють сну. Якщо ви займаєтеся ввечері, боріться зі своїми бажаннями. Вам потрібно дати організму мінімум 2 години, аби плавно перейти від активного стану до стану спокою. Так здоровий сон вам буде забезпечений.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також