Канюля бентежить більшість пацієнтів, які переступають поріг косметологічного кабінету. Уявіть, що ви прийшли, наприклад, на процедуру збільшення вилиць або підборіддя до лікаря-косметолога. Ви налаштувалися, прочитали всю можливу інформацію про процедуру, все знаєте про нюанси її проведення, і тут відбувається те, до чого ви не були морально готові − лікар дістає канюлю.
Лікарі, зазвичай, називають канюлю тупою голкою і, звичайно, від страху вона буде здаватися вам двадцятисантиметровою антеною. Не треба непритомніти! Все не так страшно! Саме канюля вбереже вас і вашого фахівця від небажаних постпроцедурних наслідків контурної пластики обличчя у вигляді різних ушкоджень сполучної тканини або кровоносних судин.
Контурною пластикою обличчя називають ін’єкційну процедуру, яка спрямована на зміну обсягів і форм обличчя. Для проведення процедури використовується канюля для контурної пластики обличчя або голка. Обидва цих інструменту здатні доставити препарат туди, куди необхідно. Часто косметологи користуються канюлею для збільшення губ.
Канюля та голка в косметології
Що таке канюля? Канюля − це гнучка тупокінцева голка з маленьким отвором збоку для виходу препарату. Канюля в косметології призначена для більш безпечного введення препарату в тканини. Існує кілька видів канюлей: назальна, внутрішньовенна, трахеосоматична, аттикова, інфузійна, для периферійних вен.
Голка − це міні-скальпель, який на своєму шляху пошкоджує всі капіляри, судини, вени, артерії. У цьому випадку ризик виникнення постпроцедурних синців і гематом збільшується в рази. Реабілітаційний період також затягується.
Що ж краще, голка або канюля?
Канюльна техніка визнана більш безпечною, адже пошкодження мінімальні й життєво важливі судини не травмуються. Безпека на 99% вище голкової техніки.
Однак не всі лікарі-косметологи люблять використовувати канюлю в своїй роботі. Одні фахівці стверджують, що голка дає більш прицільне попадання, інші запевняють, що канюлею користуються тільки фахівці-початківці, треті просто не хочуть витрачати гроші на цю «дрібницю», яка веде до подорожчання процедури на кілька доларів. У кожного свої причини любити й не любити канюлю.
Відзначимо той факт, що якщо лікар-косметолог пропонує провести вам процедуру за допомогою канюлі, то краще від неї не відмовлятися. Лікар повинен працювати тим інструментом, який йому найбільш зручний у тому чи іншому випадку.
Більше інформації про канюлі ви можете знайти на онлайн-ресурсі для фахівців естетичної медицини PRO Cosmetology.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!