Посмотреть эту публикацию в Instagram
Сайт Ніни Ходаківської: ninakhodakovskaya.com
Всі ми чули про дієту номер 5. Спочатку вона була розроблена для людей із захворюваннями печінки, жовчного міхура та інших органів шлунково-кишкового тракту. Дієта номер 5 – це одна з найвідоміших систем харчування для людей з проблемами травлення і для їх профілактики.
Продукти, які допускаються при дієті номер 5
- Молочні та кисломолочні продукти. Молоко, сметана, сир, йогурти, ряжанки, кефіри.
- Чорний хліб, сухарі, сухе несолодке печиво, галети. Крім того, допускаються спечені здобні вироби з вареним м’ясом і рибою, сиром, яблуками.
- Крупи і макарони. Макарони можуть бути з твердих сортів, а ось із круп, крім гречки і рису, допускаються вівсянка, кус-кус, булгур, манна каша на молоці, а також висівки.
- Картопля, гарбуз, буряк і т.п. крохмалисті овочі.
- Зелений чай з цукром, медом, стевією або ксилітом.
- Яйця вживати можна, але обмежено, оскільки вони містять велику кількість холестерину.
Мінуси дієти номер 5
Ця дієта була розроблена в 1930 році радянським доктором Мануїлом Певзнером. Можливо, на той момент цей стиль харчування давав позитивні результати, але пройшло вже 90 років і світ змінився: з’явилися нові дослідження і розробки. Не секрет, що більшість продуктів із дієти номер 5 у сучасному світі вживати не можна.
Молочні продукти зовсім не позитивно впливають на здоров’я шлунково-кишкового тракту. Крім того, молочні продукти мало у кого засвоюються і в основному викликають харчову непереносимість. Краще їх замінити на молоко рослинного походження – мигдальне або кокосове.
Хлібобулочні вироби, вівсянка, кус-кус, булгур містять глютен. Хоч глютен і не є абсолютним злом, але, як і у випадку з молоком тваринного походження, він може викликати харчову непереносимість. За статистикою така непереносимість зустрічається у кожної третьої людини. Крупи і продукти, що містять глютен, варто замінити на безглютенові – гречку, пшоно, рис. Із цих круп можна також робити борошно для випічки.
Крохмалисті овочі потрібно вживати дозовано, не частіше 1-2 разів на тиждень. Крохмаль, потрапляючи в організм, створює сприятливі умови для розвитку і існування грибів роду кандида. Також високе споживання крохмалю може підвищувати рівень інсуліну в організмі і призводити до інсулінорезистентності.
Як визначитися з харчуванням
Рекомендується все ж дотримуватися Середземноморського протоколу харчування або середземноморської дієти. Це такий стиль харчування, який задовольняє всі сучасні потреби: виключає продукти, яких в раціоні бути не повинно, і включає продукти, які необхідні нашому організму. Це білок (морепродукти, м’ясо птиці, курятина, баранина), вуглеводи (безглютенові крупи, горіхи), корисні жири (оливкова, кокосова олії, гхі), достатня кількість клітковини (овочі, фрукти, зелень).
Дієтою її назвати складно, оскільки це оптимальний стиль харчування для здоров’я серцево-судинної системи і зменшення ризиків смертності від різних захворювань. Даний протокол використовується для зниження ваги і усунення тих фундаментальних клінічних дисбалансів, які призводять до розвитку будь-яких хронічних захворювань, включаючи ожиріння.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!