Риб’ячий жир – це жир або олія, який витягується з риб’ячої тканини. Найчастіше він витягується з тунця, анчоусів, скумбрії, але іноді також може відбуватися з печінки тріски.
Склад риб’ячого жиру – унікальний, в ньому присутні омега-3: ейкозапентаєнова (ЕПК), докозагексаєнова (ДГК) і альфа-ліноленова (АЛК) жирні кислоти, суміш гліцеридів, ретинол. Мінеральний склад риб’ячого жиру представлений магнієм, кальцієм, калієм, фосфором, йодом, залізом, цинком, натрієм.
Розповімо, для чого потрібен риб’ячий жир, що міститься в риб’ячому жирі, а також які є протипоказання до вживання риб’ячого жиру, в яких продуктах харчування його можна знайти.
Чим корисний риб’ячий жир?
Здорове серце. Здорове серце – запорука довгого і здорового життя. Тому люди, які регулярно вживають рибу, схильні до серцево-судинних захворювань значно менше. Під час споживання риби або риб’ячого жиру багато чинників ризику серцевих захворювань знижуються. Проте немає точних доказів того, що він може запобігти серцевим нападам або інсультам.
Допомагає впоратися з психічними розладами. Омега-3 необхідний для нормальної роботи нашого мозку, оскільки мозок на 60 відсотків складається з жиру. Наукові дослідження показують, що добавки з риб’ячим жиром можуть запобігти або поліпшити симптоми деяких психічних розладів. Такого ефекту можна досягти в разі збільшення споживання омега-3 жирних кислот.
Допомагає знизити вагу. У всьому світі близько 39 відсотків дорослих людей мають надлишкову вагу. Деякі наукові дослідження показують, що добавки з риб’ячим жиром в поєднанні з правильним харчуванням і фізичними навантаженнями допомагають скинути зайві кілограми. Люди, які борються з ожирінням, можуть зменшити обсяг талії, якщо будуть приймати такі добавки.
Здорова шкіра. Дуже корисний риб’ячий жир для жінок. У нашій шкірі міститься величезна кількість омега-3, тому важливо регулярно насичувати її потрібними елементами. В такому випадку, добавки риб’ячого жиру допоможуть вам зберегти шкіру здоровою і красивою. Позитивно впливає риб’ячий жир на волосся, воно буде швидше рости, стануть шовковистим і блискучим.
Зменшує жир в печінці. Щодня печінка переробляє велику частину жиру в організмі і може відіграти ключову роль у наборі ваги. Добавки риб’ячого жиру можуть допомогти зменшити жир в печінці і симптоми неалкогольної жирової хвороби печінки.
Покращує здоров’я кісток. У літньому віці кістки починають втрачати колишню силу і гнучкість, тому омега-3 відіграє важливу роль для щільності кісток. Низка невеликих досліджень показали, що добавки з риб’ячим жиром зменшують руйнування кісток, що може запобігти їх захворюванню.
Зменшує симптоми астми. Астма, яка може спричинити задуху і набряк легенів, все частіше поширюється на дітей. Риб’ячий жир допомагає знизити симптоми астми, особливо в юності. В одному дослідженні було виявлено, що споживання риб’ячого жиру знижує ризик розвитку астми у дітей на 24-29 відсотків. Крім того, вживання риб’ячого жиру під час вагітності може знизити ризик розвитку у немовлят.
Продукти з найбільшою кількістю риб’ячого жиру
Де в природі можна знайти риб’ячий жир? У першу чергу, в морській рибі. Найбільше омега-3 міститься в жирній і напівжирній рибі: скумбрія, сардина, лосось, тунець. Найбільша користь від свіжої риби, але жирні кислоти також містяться і в рибних консервах в олії. З рослин найбільшим вмістом омега-3 можуть похвалитися лляне насіння і кунжут. Менша кількість омега-3 міститься у волоських горіхах, квасолі, цвітній капусті, шпинаті, броколі, дині.
Як приймати риб’ячий жир, протипоказання
Рекомендована добова доза речовини у вигляді добавок – від 1,5 до 3 г Препарат в рідкому вигляді п’ють по 1 столовій ложці.
Не можна вживати риб’ячий жир при:
- гипервітамінозі ретинолу і кальциферолу;
- гіперкальціємії і гіперкальціурії, кальциєвому нефроуролітіазі;
- гемофілії;
- саркоїдозі;
- тиреотоксикозі;
- низькому згортання крові;
- загостренні панкреатиту і холециститу;
- відкритій формі туберкульозу;
- індивідуальної непереносимості.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!