Поліуретанові імплантати стають дедалі популярнішими серед пацієнтів і лікарів через цілий ряд переваг. Розглянемо їх більш детально.
Поліуретанові імпланти наповнені когезивним силіконовим гелем, як і всі інші силіконові імплантати. Однак відмінною рисою цього виду імплантатів є ультратонкий шар поліуретану, який нанесений на зовнішню оболонку імплантату. Давайте розберемося, в чому ж його секрет!
Медична поліуретанова піна, що покриває імплантат, забезпечує йому високу стабільність і істотно знижує відсоток розвитку ускладнень.
Ще трохи про переваги поліуретанових імплантатів
- Більш низький відсоток виникнення капсулярної контрактури, найчастішому ускладненню й поширеної причини повторної операції. Після установки імплантату, навколо нього починає формуватися фіброзна капсула, яка покриває грудний імплантат і утримує його на місці. Фіброзна капсула часом стає дуже щільною й здавлює імплантат. Існує 4 ступеня капсулярної контрактури, причому четверта – вкрай щільна, тверда, болюча й часом навіть характеризується появою видимої синяви на шкірі. Груди можуть деформуватися та втрачати симетрію. Поліуретанові імплантати знижують ризик виникнення капсулярної контрактури.
- Поліуретан діє за принципом липучки та утримує імплант на місці, зникає ймовірність його зміщення, ротація, опущення.
На головні питання редакції Beauty HUB про ускладнення, плюси й мінуси поліуретанових імплантатів відповів пластичний хірург, лауреат 21-ї загальнонаціональної програми «Людина року 2016», першої незалежної премії в Україні за вищі професійні й громадські досягнення, Валентин Анатолійович Зиков.
– Не дивлячись на те, що цей вид імплантату є найбезпечнішим, однозначно, найбезпечнішим серед всіх імплантатів, які існують, основна проблема полягає в тому, що він найбільш вимогливий до хірурга. Поліуретановий імплантат абсолютно не прощає помилок. Його дуже складно поставити, він дуже туго заходить у кишеню, його дуже важко відцентрувати. У недосвідчених хірургів завжди виникають проблеми з прогнозуванням результату.
– Кому поліуретанові імплантати не підходять?
– Цей імплантат абсолютно не дає усадки й у цьому його величезний плюс. З віком він не буде так просаджувати, як звичайний силіконовий текстурований імплантат. Однак якщо мені доведеться працювати з птозованою груддю, скажімо, з птозом першого ступеня, який ще не вимагає підтяжки, то в таких грудей звичайний імплантат буде як би вивалюватися в цей нижній полюс, заповнить його і груди будуть виглядати хоч і трохи з провисом, але дуже натуральними жіночими грудьми. З поліуретаном так не відбувається, він зупиняється чітко на рівні субмаммарної складки та вниз не вивалюється. Саме тому я ставлю як поліуретанові імплантати, так і звичайні силіконові. При легкому ступені птозу, який не можна скорегувати поліуретаном, я коригую силіконом.
– У яких випадках і з яких причин витягають / видаляють / замінюють поліуретанові імпланти? Чи бувають якісь ускладнення після збільшення грудей з цим видом імплантатів?
– Поліуретановий імплантат витягується в тих же випадках, що й звичайний силіконовий текстурований імплантат, наприклад, якщо дівчину не влаштовує форма й розмір грудей, положення імплантату тощо. Звичайно, технічно поліуретановий імплантат витягти трохи складніше через те, що він краще фіксується до тканин, ніж звичайний силіконовий текстурований імплантат. Поліуретанові імплантати змінюють рідше, ніж силіконові ще з тієї причини, що цей вид імплантату викликає набагато менше ускладнень. На нього практично не буває капсулярної контрактури, вкрай рідко серома, рідше йдуть деформації грудей. Якщо все-таки питання про заміну імплантату виникає, то, швидше за все причиною того буде первісна помилка хірурга й неправильна постановка імплантату або ж бажання пацієнтки.
– Чи правда, що груди з поліуретановими імплантатами згодом стають у рази більше м’які, ніж ті, в яких стоять звичайні силіконові текстуровані імплантати?
– Жорсткість грудей визначається тим, наскільки розтягнуті тканини й наскільки великий імплантат там стоїть. Якщо я ставлю імплантат молодій дівчині, у якої тканини не розтягнуті, то її груди з імплантами будь-якого бренду будуть дуже пружними на початку. Однак практика показує, що через рік-півтора будь-які груди з будь-яким імплантатом стають значно м’якішими. Поліуретан через півтора-два роки дає найбільші зміни в плані м’якості. Так, він стає значно м’якішим.
– Поліуретанові імплантати якого бренду вважаються найкращими й чому?
– Імплантати з поліуретановим покриттям випускають лише дві фірми – Polytech («Політех») і Silimed («Сілімед»). На ринку України існує тільки Polytech.
– Яка ймовірність виникнення капсулярної контрактури при використанні силіконових текстурованих імплантатів і імплантатів із поліуретановим покриттям, що говорить статистика?
– Існує офіційна міжнародна статистика – вона допускає лише 5% випадків контрактури при використанні силіконових текстурованих імплантатів, і, незважаючи на настільки низький відсотковий показник, хірург і пацієнт повинні бути готові впоратися з цією ситуацією. Точних причин розвитку капсулярної контрактури вчені, на жаль, поки не знають. Єдиний дієвий спосіб уникнути цієї проблеми – установка імплантатів з поліуретановим покриттям, у цьому випадку ймовірність ускладнення знижується до 0.01%.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!