Як правильно вивести старий татуаж: ремувер чи лазер

Видалити застарілий татуаж брів, губ або повік необхідно видалити, якщо ви плануєте новий або вам потрібен, наприклад, мікроблейдинг. Якщо у вас вже є старий перманентний татуаж, щоб зробити новий, потрібно видалити старий. Розкажемо, як вивести застарілий татуаж, які методи видалення перманентного татуажу найефективніші.

Старий татуаж можна вивести кількома способами. Як це зробити, розповідає Наталі Турлібаєв, майстер перманентного макіяжу, косметолог, тренер-викладач фірми Magic Cosmetis та власниця ізраїльської школи Micropigmentation Art Academy.

По суті, є кілька способів звести перманентний татуаж. Найпоширеніший метод – лазерне видалення. А ось професійні майстри радять звернути увагу на видалення старого татуажу ремувером.

Що робити зі старим татуажем

Камуфляж. Застосовується лише на невеликих ділянках, коли потрібно ввести під шкіру пігмент тілесного кольору. Відтінок тілесного кольору частково зафарбовує пігментовану ділянку. Недолік у тому, що він вимагає оновлення, як і звичайний перманентний макіяж, має схильність жовтіти з часом. Сьогодні це незатребувана процедура.

Корекція або перекриття старого перманентного макіяжу. Це можливо в тому випадку, якщо форма гарна: є тільки небажана зміна кольору. Якщо корекція проводилася неодноразово, дерма перенасичується молекулами пігменту. В цьому випадку дуже складно ввести нову порцію фарби. І тут на допомогу прийде ремувер, який трохи пізніше ми розглянемо дуже докладно. У цьому випадку він допомагає не тільки вивільнити шкіру, але й освітлити старий перманентний макіяж, що дозволить використовувати більш світлі відтінки при корекції.

Повне видалення. Застосовується, коли ні часткова корекція, ні камуфляж не дадуть правильних форм і кольору. Повне видалення може проводитися хірургічними методами − лазером, дермабразією, кріохірургією: вони швидкі, але й досить травматичні, пов’язані з досить високим ризиком ускладнень (утворення келоїдних рубців тощо). Другий спосіб повного видалення або значного освітлення татуажу – хімічний, коли застосовується ремувер: з точки зору безпеки – це більш м’який і дієвий спосіб. Але його застосування вимагає високого рівня професійної підготовки майстра перманентного макіяжу.

Як вивести старий татуаж

как удалить татуаж бровей

Видалення перманентного татуажу брів та губ можна здійснити кількома способами.

  • Лазерне видалення. У процесі лазерної процедури високоінтенсивний лазерний промінь використовується для руйнування пігменту у шкірі. Однак видалення перманентного макіяжу лазером може вимагати кількох сеансів залежно від кольору та глибини татуажу. Варто зазначити, що лазер втрачає свою ефективність, коли потрібно видалити білий, бежевий, червоний, жовтий або зелений пігменти. А в фарбниках для губ таких відтінків найбільше. Тому стратегія видалення татуажу брів і повік така: починати з лазера та завершувати ремувером. А ось губи потрібно видаляти лише ремувером: лазер малоефективний.
  • Хімічний пілінг. Цей метод включає використання хімічних розчинів видалення верхніх шарів шкіри, де знаходиться пігмент перманентного макіяжу. Хімічний пілінг може бути ефективним для видалення поверхневих шарів пігменту, але може знадобитися кілька процедур для повного видалення татуажу.
  • Механічне шліфування верхнього шару шкіри за допомогою мікроголки або спеціальних інструментів для видалення татуажу. Цей процес може бути болючим і потребує досвіду та кваліфікації з боку фахівця.
  • Корекційний татуаж. Якщо видалення татуажу неможливе або неефективне, лікарі-косметологи можуть запропонувати вам процедуру корекційного татуажу, при якій перманентний макіяж буде виправлений або змінений для досягнення бажаного результату.

Важливо відзначити, що видалення перманентного татуажу може бути складним процесом, і результати можуть відрізнятися залежно від кольору пігменту, глибини татуажу, типу шкіри та інших факторів.

Що таке ремувер

Ремувер для видалення перманентного макіяжу й тату – це кремо- або гелеобразна хімічна суспензія, виготовлена ​​за спеціальною формулою.

Виводити татуювання ремувером почали в США на початку 90-х. Не можна сказати, що він видаляє перманент на 100%. Однак він освітлює його до ступеня, необхідного для виконання корекції. Ця техніка спочатку була спрямована тільки на видалення наслідків невдалого перманентного макіяжу. Сьогодні нею активно користуються навіть для виведення звичайних татуювань.

Ремувер справляється однаково добре з будь-якими кольорами пігменту, в тому числі з білим камуфляжним (тілесним). Також допомагає позбутися від тату, зроблених кустарним способом – гелевою ручкою, паленою гумою й так далі. Метод призначений як для видалення тату, що вже зажили або перманентного макіяжу, так і для видалення похибок безпосередньо під час процедури нанесення. Ремувер для видалення татуажу – це найбільш щадний засіб у порівнянні з іншими.

Переваги ремувера:

  • можна видаляти пігмент, введений як апаратною, так і ручної технікою;
  • займає мало часу. На виконання роботи потрібно близько години. Це менше, ніж при перебивці, але більше, ніж при лазерній обробці;
  • можна виправити помилку одразу під час процедури;
  • видаляє пігменти будь-якої колірної гами, немає ніяких обмежень: однаково добре справляється і з червоним, і з бузковим кольором, прибирає світлі, бежеві тони після перебивки, чого не може лазер – він працює тільки з холодними відтінками. Ось чому після виведення татуажу лазером можуть залишитися жовті або червонуваті плями. А перебивання «небезпечне» тим, що барвники, введені під епідерміс, можуть змішатися між собою, після чого з’являються непривабливі сірі плями, які на фото виглядають як гниль або мають зеленуватий відлив;
  • він працює як кислотний пілінг, а тому ризик утворення рубців мінімальний;
  • простота застосування: цей метод видалення набагато простіший за інші, тому ремувером складніше завдати шкоди обличчю, більш того – він регенерує шкіру;
  • підходить практично для будь-якої шкіри;
  • ремувер – добре завершення лазерних процедур.
читайте також

Ремувери: які бувають

Який Ремувер вибрати саме вам – це питання краще вирішувати вашому майстру, який буде видаляти старе тату. Але розібратися в них все ж варто.

  • Кислотні (використання молочної та гліколевої кислоти призводить до лущення й підйому пігменту наверх. Підходить більше для свіжого перманентного макіяжу).
  • Сольові (притягують до себе молекули пігменту й тягнуть їх на поверхню. Більш агресивна процедура).
  • Змішані – кислоти і солі разом (ідеальний варіант на сьогодні. Сіль тягне на себе молекули пігменту, а кислоти відлущують, і за рахунок цього молекули пігменту піднімаються на поверхню шкіри. Це не передбачає агресивного втручання, й тому менш травматичне).

Видалення татуажу ремувером: технологія

Як проходить процедура видалення татуажу ремувером

Уся процедура складається із чотирьох етапів. За тиждень до ремуверу не засмагати та не проводити косметичні процедури на обличчі. За добу до процедури не вживати алкоголь, наркотичні засоби, кофеїн, судинорозширювальні та кроворозріджувальні препарати, а також морепродукти, гострі страви та не переїдати. А ще за кілька днів до процедури та кілька днів після проведення протигерпесної терапії.

  • Етап 1: проведення процедури.
  • Етап 2: правильний догляд у перші дні після процедури.
  • Етап 3: висихання обробленої зони й утворення скоринки. Це займає від 7 до 25 днів, що залежить від глибини внесення суспензії (від 5 до 14 днів – для перманентного макіяжу).
  • Етап 4: природне відділення скоринки від шкірного покриву й початок відновлювального періоду. Це найтриваліший етап, який залежить від індивідуальної швидкості регенерації шкіри й триває 1,5-2 місяці (для перманентного макіяжу). Після відділення скоринки почервоніння й припухлість шкіри не є ознаками утворення шраму, вони вважаються нормою і йдуть протягом вищевказаних термінів. Глибина залягання перманентного макіяжу різна, бо це залежить від техніки й руки майстра.

У зв’язку з цим не можна заздалегідь передбачити, скільки процедур знадобиться. У будь-якому випадку варто запастися терпінням, але можна буде робити висновки вже після першої процедури. Як правило, може знадобитися від 2-3 до 5-6 сеансів: процедуру потрібно повторювати кожні півтора-два місяці, поки бажаний результат не буде досягнутий. Але молоді татуювання від одного року й менше видаляються більш охоче.

Якщо перманент зроблений у дуже старій техніці, такій як «блок», є велика ймовірність зміни шкіри внаслідок глибокої і травматичної роботи майстра (але в останні роки з нею вже не працюють). На такій шкірі буде неможливо зробити волоскову техніку після процедури ремувером.

Видалення старого татуажу ремувером: протипоказання

Ремувер не можна використовувати: мамам, діабетикам, людям з кардіостимулятором, з хворобами крові, з гіперчутливістю, з алергічною реакцією, псоріазом, екземою, акне, вуграми, раком шкіри, вітіліго, дерматитами, при проблемах з імунною системою, при ВІЛ/СНІД, гепатит, людям схильністю до утворення келоїдних рубців, а також, якщо в день проведення процедури є герпес і запалення на очах.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також