Як правильно вивести старий татуаж?

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові 2021

 • Листи Діду Морозу 2020

 • Адвент календар 2020

 • Стоматологія від А до Я

Якщо у вас вже є застарілий перманентний татуаж брів (губ і повік), аби зробити новий, потрібно видалити старий. Як це правильно виконати, розбирається редакція Beauty HUB.

Наталі Турлібаєв, майстриня перманентного макіяжу, косметологиня, тренерка-викладачка фірми Magic Cosmetis і власниця ізраїльської школи Micropigmentation Art Academy, розповіла про кращий на сьогодні спосіб звести перманентний татуаж правильно. Наталі поставила, нарешті, крапку в суперечках, які методи працюють краще за все.

За статистикою майстрів перманентного макіяжу, близько 50% клієнтів приходять на процедуру зі старим татуажем. Часто їм радять спочатку видалити цей макіяж і відправляють на лазер. Але не завжди це виправдано. Сучасні ремувери сьогодні дають більше можливостей, ніж просунуті лазери.

Які існують способи виправлення старого татуажу

Камуфляж. Застосовується лише на невеликих ділянках, коли потрібно ввести під шкіру пігмент тілесного кольору. Відтінок тілесного кольору частково зафарбовує пігментовану ділянку. Недолік у тому, що він вимагає оновлення, як і звичайний перманентний макіяж, має схильність жовтіти з часом. Сьогодні це незатребувана процедура.

Корекція або перекриття старого перманентного макіяжу. Це можливо в тому випадку, якщо форма гарна: є тільки небажана зміна кольору. Якщо корекція проводилася неодноразово, дерма перенасичується молекулами пігменту. В цьому випадку дуже складно ввести нову порцію фарби. І тут на допомогу прийде ремувер, який трохи пізніше ми розглянемо дуже докладно. У цьому випадку він допомагає не тільки вивільнити шкіру, але й освітлити старий перманентний макіяж, що дозволить використовувати більш світлі відтінки при корекції.

Повне видалення. Застосовується, коли ні часткова корекція, ні камуфляж не дадуть правильних форм і кольору. Повне видалення може проводитися хірургічними методами − лазером, дермабразією, кріохірургією: вони швидкі, але й досить травматичні, пов’язані з досить високим ризиком ускладнень (утворення келоїдних рубців тощо). Другий спосіб повного видалення або значного освітлення татуажу – хімічний, коли застосовується ремувер: з точки зору безпеки – це більш м’який і дієвий спосіб. Але його застосування вимагає високого рівня професійної підготовки майстра перманентного макіяжу.

как удалить татуаж бровей

Що таке ремувер

Ремувер для видалення перманентного макіяжу й тату – це кремо- або гелеобразна хімічна суспензія, виготовлена ​​за спеціальною формулою.

Виводити татуювання ремувером почали в США на початку 90-х. Не можна сказати, що він видаляє перманент на 100%. Однак він освітлює його до ступеня, необхідного для виконання корекції. Ця техніка спочатку була спрямована тільки на видалення наслідків невдалого перманентного макіяжу. Сьогодні нею активно користуються навіть для виведення звичайних татуювань.

Ремувер справляється однаково добре з будь-якими кольорами пігменту, в тому числі з білим камуфляжним (тілесним). Також допомагає позбутися від тату, зроблених кустарним способом – гелевою ручкою, паленою гумою й так далі. Метод призначений як для видалення тату, що вже зажили або перманентного макіяжу, так і для видалення похибок безпосередньо під час процедури нанесення. Ремувер для видалення татуажу – це найбільш щадний засіб у порівнянні з іншими.

Його основні переваги:

 • можна видаляти пігмент, введений як апаратною, так і ручної технікою;
 • займає мало часу. На виконання роботи потрібно близько години. Це менше, ніж при перебивці, але більше, ніж при лазерній обробці;
 • можна виправити помилку одразу під час процедури;
 • видаляє пігменти будь-якої колірної гами, немає ніяких обмежень: однаково добре справляється і з червоним, і з бузковим кольором, прибирає світлі, бежеві тони після перебивки, чого не може лазер – він працює тільки з холодними відтінками. Ось чому після виведення татуажу лазером можуть залишитися жовті або червонуваті плями. А перебивання «небезпечне» тим, що барвники, введені під епідерміс, можуть змішатися між собою, після чого з’являються непривабливі сірі плями, які на фото виглядають як гниль або мають зеленуватий відлив;
 • він працює як кислотний пілінг, а тому ризик утворення рубців мінімальний;
 • простота застосування: цей метод видалення набагато простіший за інші, тому ремувером складніше завдати шкоди обличчю, більш того – він регенерує шкіру;
 • підходить практично для будь-якої шкіри;
 • ремувер – добре завершення лазерних процедур.

Видалення татуажу брів (губ і повік) – чим краще?

Ось тут ми й підійшли до основної думки: лазер втрачає свою ефективність, коли потрібно видалити білий, бежевий, червоний, жовтий або зелений пігменти. А в кристалах для губ таких відтінків найбільше. Тому стратегія видалення татуажу брів і повік така: починати з лазера й завершувати ремувером. А ось губи потрібно видаляти тільки ремувером: лазер малоефективний.

Види ремуверів

Який Ремувер вибрати саме вам – це питання краще вирішувати вашому майстру, який буде видаляти старе тату. Але розібратися в них все ж варто.

 • Кислотні (використання молочної та гліколевої кислоти призводить до лущення й підйому пігменту наверх. Підходить більше для свіжого перманентного макіяжу).
 • Сольові (притягують до себе молекули пігменту й тягнуть їх на поверхню. Більш агресивна процедура).
 • Змішані – кислоти і солі разом (ідеальний варіант на сьогодні. Сіль тягне на себе молекули пігменту, а кислоти відлущують, і за рахунок цього молекули пігменту піднімаються на поверхню шкіри. Це не передбачає агресивного втручання, й тому менш травматичне).

Протипоказання

Безумовно, є цілий ряд протипоказань, і краще поставитися до цього питання серйозно. Ремувер не можна використовувати: мамам, які годують, діабетикам, особам із кардіостимулятором, особам із хворобами крові, з гіперчутливістю, при проблемах з імунною системою, при ВІЛ / СНІДі, при гепатиті, особам із алергічною реакцією, псоріазом, екземою, акне, вуграми, раком шкіри, вітіліго, дерматитами, схильністю до утворення келоїдних рубців, а також, якщо в день проведення процедури є герпес і запалення на очах.

Як проходить процедура видалення татуажу ремувером

Вся процедура складається з чотирьох етапів.

 • Етап 1: проведення процедури.
 • Етап 2: правильний догляд у перші дні після процедури.
 • Етап 3: висихання обробленої зони й утворення скоринки. Це займає від 7 до 25 днів, що залежить від глибини внесення суспензії (від 5 до 14 днів – для перманентного макіяжу).
 • Етап 4: природне відділення скоринки від шкірного покриву й початок відновлювального періоду. Це найтриваліший етап, який залежить від індивідуальної швидкості регенерації шкіри й триває 1,5-2 місяці (для перманентного макіяжу). Після відділення скоринки почервоніння й припухлість шкіри не є ознаками утворення шраму, вони вважаються нормою і йдуть протягом вищевказаних термінів. Глибина залягання перманентного макіяжу різна, бо це залежить від техніки й руки майстра.

У зв’язку з цим не можна заздалегідь передбачити, скільки процедур знадобиться. У будь-якому випадку варто запастися терпінням, але можна буде робити висновки вже після першої процедури. Як правило, може знадобитися від 2-3 до 5-6 сеансів: процедуру потрібно повторювати кожні півтора-два місяці, поки бажаний результат не буде досягнутий. Але молоді татуювання від одного року й менше видаляються більш охоче.

Ще один важливий момент. Якщо перманент зроблений у дуже старій техніці, такій як «блок», є велика ймовірність зміни шкіри внаслідок глибокої і травматичної роботи майстра (але в останні роки з нею вже не працюють). На такій шкірі буде неможливо зробити волоскову техніку після процедури ремувером.

Як підготуватися до процедури

За тиждень до ремуверу не засмагати й не проводити косметичні процедури на обличчі. За добу до процедури не вживати алкоголь, наркотичні засоби, кофеїн, судинорозширювальні та кроворозріджуючі препарати, а також морепродукти, гострі страви й не переїдати. А ще за кілька днів до процедури й кілька днів після провести протигерпесну терапію (це вже потрібно узгоджувати з лікарем).

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!