Проблеми зі шкірою приносять величезний дискомфорт. Очікування вау-ефекту й страх погіршення висипів – дві крайнощі, які супроводжують життя людей із акне. Beauty HUB вирішив розвіяти міфи про косметику проти акне та її інгредієнти, щоб вам було простіше сформувати свою догляд-рутину й зберегти шкіру чистою.
Міф 1: засіб не викликає акне, якщо на ньому є напис «некомедогенний»
Терміни «некомедогенний», «неакнегенний», «гіпоалергенний» прийшли з маркетингових кампаній. Виробники, таким чином, покращують імідж своєї продукції та розширюють аудиторію споживачів. Найчастіше некомедогенність і неакнегенність засобу декларують, ґрунтуючись на властивостях його окремих інгредієнтах, які в загальній формулі можуть повести себе по-іншому. За всіма правилами доказової медицини тестування таких засобів має проводитися на добровольцях, але, на жаль, це робиться не завжди.
Міф 2: мінеральна олія комедогенна
Мінеральна олія широко використовується й у догляді, й у декоративній косметиці. Думка про те, що вона може викликати акне, виникла через плутанину в термінології. Є два види мінеральної олії – технічна й косметична. Технічна мінеральна олія використовується для змащення в автомобілях, містить безліч домішок і її не можна накладати на шкіру. Вона може бути комедогенною. Але косметична мінеральна олія – це найбільш очищений продукт без домішок. Виробники якісної косметики використовують у своїх продуктах тільки косметичну мінеральну олію від перевірених виробників. Купуючи такі засоби, можна не побоюватися, що вони викличуть акне.
Міф 3: сонцезахисний крем викликає акне
Косметологи розповідають, що поява гнійничкових висипів, які пацієнти пов’язують із використанням сонцезахисного крему – досить поширена скарга. Такий висип зазвичай з’являється через 24 − 48 годин після використання сонцезахисного засобу.
Тут справа ось у чому. До складу сонцезахисних засобів входять компоненти, що поглинають UVB-промені (ультрафіолетові промені групи В, «відповідальні» за появу опіків) – октилметоксициннамат, оксибензон, гомосалат тощо, а також компоненти проти UVА-променів – авобензон, двоокис титану, оксид цинку. Всі речовини, що поглинають UVB-промені, та авобензон перетворюють ультрафіолетову енергію в теплову. Відчуття спеки при використанні сонцезахисних засобів відзначають багато людей, у деяких збільшується потовиділення. Це може призвести до виникнення червоної пітниці, яка ще посилюється водостійкістю сонцезахисного засобу та його стійкістю до стирання. Гнійники, схожі на акне, утворюються навколо потових залоз, а не навколо сальної, як при істинному акне.
Міф 4: вітамін Е в желатинових капсулах може поліпшити вигляд рубців
Із медичної точки зору втирання в шкіру вітаміну Е з капсул для прийому всередину марно. По-перше, вітамін Е в цих капсулах використовується в формі, яка не всмоктується через шкіру, по-друге рослинна олія, яке виступає розчинником, може бути комедогенною. В цьому випадку користь для зменшення рубців може принести тільки поліпшення кровообігу при самомасажі, який людина проводить при втиранні.
Міф 5: гліколева кислота зменшує розмір пор
Гліколева кислота – це водорозчинний хімічний ексфоліант. Після її використання шкіра стає більш гладкою та візуально пори можуть здаватися менш помітними, але вона не проникає всередину й не розчиняє сальні пробки. Інша кислота – саліцилова, проникає в пори, розчиняючи вміст, але не зменшує їх діаметр.
Насправді не існує косметичних інгредієнтів, які б реально зменшували розмір пір. Цей міф теж створений маркетинговими обіцянками. Коли ми говоримо про «зменшення пір», потрібно розрізняти об’єктивне зменшення їх діаметра й візуальне поліпшення вигляду шкіри.
Міф 6: місцеве використання третіноїна допомагає від рубців постакне
Третіноїн використовується в лікуванні акне. Ця форма вітаміну А нормалізує кератинізацію фолікулів, покращуючи перебіг комедонного, пустулезного та поверхневого папульозного акне. Третиноїн розгладжує шкіру навколо рубців і при тривалому використанні посилює синтез колагену, що може позитивно позначитися на зовнішньому вигляді рубців, але не прибере їх.
Міф 7: акне рідко з’являється у жінок після 30
Акне в дорослому віці стає все більш поширеною проблемою. Його можуть провокувати коливання рівня гормонів і початок пре- і перименопаузи у зрілих жінок. У дорослому віці основна кількість елементів акне − папули та пустули, які знаходяться в глибоких шарах епідермісу й не доступні для місцевих препаратів. Тому для їх лікування призначають прийом всередину антибіотиків, оральних контрацептивів, або замісну терапію естрогенами. Підбір спеціальної косметики для догляду й некомедогенної декоративної на ситуацію істотно не впливає.
Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!