Антиперспірант без алюмінію: чи справді він кращий за інших

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Прихильники безпечної косметики і здорового способу життя радять обирати антиперспіранти виключно без солей алюмінію у складі. Та чи справді алюміній настільки шкідливий, як про нього говорять, і чи варто переплачувати за «безпечні» варіанти?

Забезпечити порядок під пахвами можна двома способами: нейтралізувати неприємний запах поту за допомогою дезодорантів або призупинити сам процес потовиділення, що можуть робити антиперспіранти. Більшість із нас обирає другий варіант за його надійність.

Для того, аби призупинити процес потовиділення, у склад антиперспірантів додають солі алюмінію. Вони блокують залози й не дають поту виходити назовні. Це означає, що упродовж певного часу у зоні під пахвами не буде вологих плям і неприємного запаху. Ідеальна схема в теорії на практиці має одне “але”. Дехто сумнівається, чи безпечна така схема для нашого здоров’я.

Чи може алюміній бути небезпечним для здоров’я

Коли говорять про алюміній у антиперспірантах, зазвичай згадують дві серйозні проблеми зі здоров’ям: хвороба Альцгеймера та рак молочної залози.

Ще у 1960-х роках вчені висунули підозру, що солі алюмінію накопичуються в організмі й можуть провокувати дегенеративну хворобу головного мозку. «Дослідники виявили, що пацієнти з хворобою Альцгеймера мали високий вміст алюмінію в мозку, — говорить американський експерт Ренді Шуеллер. — З того часу було проведено ряд дослідів. Медики відстежували вплив алюмінію на 130 пацієнтів, але жодного зв’язку між розвитком хвороби і використанням антиперспірантів не знайшли. Тому зараз у колах фахівців навіть не йде мова про шкоду антиперспірантів на головний мозок».

У Мережі гуляє багато чуток про те, що антиперспіранти з алюмінієм провокують розвиток раку молочної залози. Деякі дослідження стверджують, що в більшості випадків рак молочної залози зароджується у верхньому зовнішньому куті молочної залози. Тобто у зоні, на яку ми щодня наносимо антиперспірант, а разом із ним і алюміній. З цієї інформації  деякі користувачі зробили логічний висновок, що ракові клітини розвиваються під впливом солей алюмінію. Цю тему ще кілька років тому почало детально досліджувати Американське онкологічне товариство. «На сьогодні жодних переконливих доказів того, що існує зв’язок між раком молочної залози та алюмінієм у антиперспірантах не було виявлено», — офіційно заявляють представники товариства. Також у вільному доступі на сайтах sweathelp.org та breastcancer.org можна знайти коментарі медичних представників і результати досліджень, які вказують на те, що солі алюмінію не мають жодного зв’язку із хворобами головного мозку та раком.

Окрім фактора раку, деякі люди просто стурбовані тим, що алюміній та антиперспіранти загалом зупиняють природний процес потовиділення. «Ми вважаємо, що потовиділення є нормальною функцією організму й має важливе значення не тільки для регулювання температури тіла, але і для позбавлення організму від токсинів», — говорить Даніель Рейнор, засновниця Lavanila, бренду натуральної косметики, який пропонує дезодорант без алюмінію. На цей закид вчені також знайшли спростування. «Справді, наше тіло під час потовиділення звільняється від токсинів, але лише від дуже незначної їх кількості. Справжня мета поту — регулювати температуру тіла та охолоджувати її за потреби. Якщо у вашому тілі є токсини, вони відфільтровуються через печінку та нирки, тому куди важливіше підтримувати в здоровому стані внутрішні органи, а не відмовлятися від антиперспірантів», — говорить Ренді Шуеллер.

Чи варто змінити звичайний антиперспірант на варіант без алюмінію

Отже, ми вже розібралися, що алюміній в антиперспірантах вас точно не вб’є й не порушить жодні природні процеси в організмі. Щобільше, солі алюмінію схвалені FDA — американським управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів. Управління не знайшло жодних аргументів, щоб заборонити алюміній у складі засобів, тож засоби з ним і досі продаються у всьому світі. Тому вишукувати по крамницях варіанти без нього зовсім не обов’язково.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також