Березовий сік: корисні властивості, як пити, кому протипоказаний

Березовий сік: корисні властивості, як пити, кому протипоказаний

Весна у багатьох асоціюється з сонцем, цвітінням і... березовим соком. Дійсно, цим улюбленим на пострадянському просторі напоєм запасаються в квітні на рік наперед. Розповімо про користь березового соку для організму, і чому цей напій вічнозелений весняний drink-тренд.

Березовий сік – улюблений багатьма напій, адже у нього ненав’язливий смак, він відмінно втамовує спрагу, та й про користь багатьом з нас розповідали з дитинства. Чи так це насправді? Дізнайтеся, чим корисний березовий сік, як його треба правильно пити й кому напій протипоказано. Поділимося з вами рецептом квасу з березового соку.

Користь березового соку для організму

По суті, березовий сік – це рідина, що витікає з дерева через надріз. Зазвичай сезон березового соку припадає на кінець березня-квітень, коли температура повітря переходить у стабільний плюс, а дерева повністю покриваються свіжою зеленню.

Хімічний склад березового соку вражає – в ньому 10 вітамінів (А, В1, В2, В4, В5, В6, В9, В12, С, D, Е, РР) і 5 мікроелементів (натрій, йод, калій, магній, залізо, марганець), а також 17 необхідних організму амінокислот, фітонциди тощо. Саме тому березовий сік рекомендують у комплексі лікування різних захворювань.

Березовий сік: корисні властивості, як пити, кому протипоказаний

Калорійність березового соку – 25 ккал на 100 г.

  • В разі проблемах з шлунково-кишкового тракту. Березовий сік рекомендований при лікуванні гастриту і виразкової хвороби незалежно від того, хронічна стадія або гостра. А все тому, що сік не подразнює слизову поверхню шлунка, стимулює його кислотоутворюючої функції, нормалізує перистальтику кишківника.
  • Для детоксикації організму. Березовий сік допомагає вивести з печінки і нирок солі, сечову кислоту, ліки, пісок – всі шлаки і токсини, запускає обмінні процеси.
  • Для схуднення і від набряклості. Березовий сік – відмінний сечогінний засіб, що допомагає впоратися з набряками. Важливо пам’ятати, що «працює» тільки натуральний продукт, а не консервований з магазину. До речі, завдяки своїм сечогінним властивостям березовий сік корисний гіпертонікам. В разі високого тиску спостерігається набряклість, позбавитися якої можна без сечогінних лікарських препаратів, а тільки березовим соком.
  • Для підтримки імунітету. Вважається, що вживання березового соку за перших проявів застуди вбереже від подальшого розвитку хвороби. Якщо ж спостерігається висока температура, напій допоможе впоратися зі зневодненням, спричиненим рясним потовиділенням під час спеки. У народній медицині можна знайти рекомендації полоскання порожнини рота при ангіні і як відхаркувальний засіб при бронхіті.
  • Для поліпшення стану шкіри. У косметології «поважають» березовий сік за властивості очищення пір, лікування прищів й акне. Можна навіть заморозити напій, а потім протирати обличчя кубиками льоду. Корисно вмиватися березовим соком – так зможете відбілити обличчя і позбутися веснянок і пігментних плям.

Варто зазначити про користь березового соку для вагітних, які нерідко страждають від набряків, особливо на пізніх термінах.

Кому не можна пити березовий сік. Норма напою на день

Березовий сік: корисні властивості, як пити, кому протипоказаний

Оскільки березовий сік має сечогінні властивості, він протипоказаний тим, хто страждає на сечокам’яну хворобу й алергію на березовий пилок.

Як і будь-яким корисним напоєм, зловживати березовим соком не можна. Рекомендований об’єм для дітей – близько склянки на день, дорослим – до двох літрів, причому людям похилого віку краще обмежитися пів літра на добу.

Як правильно збирати березовий сік і що з ним робити

Збирають березовий сік тільки в екологічно чистій місцевості. Вибирати необхідно дерево діаметром не менше 0,2 м. Далі треба зробити надріз в корі дерева, наприклад, тонким шилом. Якщо виділилася крапля соку, отже, сезон почався і можна заготовлювати напій. Оскільки у дерева є свій біоритм, то активний рух соку по стовбуру починається з 10 ранку, а закінчується о шостій вечора. З однієї берези можна отримати до трьох літрів соку.

Свіжозібраний березовий сік зберігають в холодильнику не довше 2-3 діб, а потім його корисні властивості втрачаються. Напій можна законсервувати (на 1 л соку – 125 г цукру і 5 г лимонної кислоти, потім пастеризувати за температури 80 градусів і закатати кришками) або приготувати смачний березовий квас.

Рецепт квасу з березового соку з сухофруктами

Березовий сік: корисні властивості, як пити, кому протипоказаний

Інгредієнти:

  • березовий сік – 2 л;
  • сухофрукти – 100 г;
  • цукор – 100 г.

Приготування

  1. Налити сік у скляну тару.
  2. Додати попередньо вимиті сухофрукти.
  3. Всипати цукор.
  4. Накрити тару марлею, складеною в два шари.
  5. Залишити на три доби в теплому темному місці.
  6. Процідити, охолодити.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також