Ботокс, Диспорт, Ксеомін: в чому різниця?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

На світовому ринку присутня безліч препаратів ботулотоксину, однак основними конкурентами є Ботокс, Диспорт і Ксеомін. У чому їх схожість і відмінність розглянемо далі.

Що таке Ксеомін? Це високоочищений ботулотоксин типу А з підвищеною безпекою і ефективністю застосування для корекції мімічних зморшок в області навколо очей і рота, міжбрів’ї, на лобі. Ін’єкції Ксеоміну в естетичній медицині й косметології давно стали панацеєю для тих, хто прагне завжди залишатися у формі, зберігаючи свою молодість і красу. Препарати ботулотоксину типу А легко впораються з будь-якими зморшками на обличчі.

Багато хто вважає, що Ботокс, Диспорт і Ксеомін – це різні препарати і навіть процедури, проте у всіх трьох препаратах одна діюча речовина – ботулотоксин типу А. Основною відмінністю препаратів є виробник. Ботокс випускається американською компанією Allergan, Диспорт – французьким брендом Ipsen, а Ксеомін – німецькою фірмою Merz Pharmaceuticals GmbH.

На важливі питання редакції Beauty HUB про подібність, відмінності та інші нюанси препаратів ботулотоксину відповіла лікар-дерматолог, косметолог, експерт в області естетичної медицини і лазерних технологій Наталя Флюндра. Дізнайтеся, що краще – Диспорт або Ксеомін, скільки тримається Ксеомін, які рекомендації після процедури і які протипоказання у Ксеоміну.

 

Наталья Флюндра
Наталя Флюндра

– Ботокс, Диспорт, Ксеомін – який препарат вважається більш ефективним і чи є різниця в довгостроковості ефекту від процедури на даних препаратах?

– Всі три препарати використовують для того, щоб розслабити м’язову тканину, і таким чином розгладити зморшки на обличчі, усунути вертикальні тяжі на шиї тощо.

Ботокс, Диспорт, Ксеомін ретельно досліджені, зареєстровані в Україні та дозволені до використання в області естетичної медицини. До складу кожного препарату входить нейротоксин, який тимчасово блокує нервові закінчення в мімічному м’язі, в результаті чого він розслаблюється і перестає скорочуватися. Хороший довгостроковий ефект дають всі три препарати, однак зазначу, що Ботокс починає діяти набагато швидше Диспорта. Тому, якщо ви вирішили за кілька днів до весілля трохи підкоригувати свій зовнішній вигляд, то оптимальним буде використання саме препарату Ботокс.

Ефект від «уколів краси» на препараті Ботокс почне зникати приблизно через десять – одинадцять тижнів. При використанні Диспорта рівна шкіра без зморшок буде радувати вас приблизно дванадцять тижнів. Ефект від використання Ксеоміну зберігається протягом шести-семи тижнів.

У складі Ксеоміну найчистіший ботулотоксин без білкового компонента, що мінімізує ризик побічних ефектів. Дія Ксеоміну сподобається багатьом, адже може розгладити навіть самі мікроскопічні зморшки, при цьому на міміку впливає мінімально. Після процедури зберігається здатність до емоційної передачі почуттів. Існує думка, що Ксеомін можна колоти навіть вагітним жінкам. Це не так, як і всі ботулотоксини, Ксеомін може впливати на розвиток плоду, тому вагітним “уколи краси” робити заборонено.

Зазначу, що насправді тривалість дії всіх трьох засобів може змінюватися в залежності від індивідуальних особливостей організму пацієнта. У одних людей ефект від ботулінотерапіі настає швидше і зберігається довше, у інших, навпаки, може бути менш тривалим. Однак у одного і того ж пацієнта два різних препарату ботулотоксину діють на м’язи обличчя і зморшки практично однаково.

– Чи існує антидот у препаратів ботулотоксину і що робити в разі ускладнення, наприклад, птозу верхньої повіки?

– Прямим антидотом з протилежним ефектом є DMAE (диметілетаноламін) – речовина, що підсилює продукування ацетилхоліну в м’язі для поліпшення його скорочення, по суті вона призводить м’язи в тонус. Для цього рекомендується пройти курс мезотерапії за допомогою даного препарату. Також відновити роботу м’язів можна апаратними методиками: міостимуляцією та мікрострумовою терапією. Вітаміни групи В сприяють виробленню ацетилхоліну, який впливає на роботу м’язів. Яке б не було ускладнення після ботулотоксину, за допомогою комплексу всіх перерахованих вище методів можна значно послабити дію препарату.

– Відомо, що процедура з використанням препарату Ксеомін дорожче, ніж ботулінотерапія на препаратах Ботокс і Диспорт, навіщо платити більше?

– Зберігання Ксеоміну вигідніше – він не вимагає постійного холоду. На відміну від інших ботулотоксинів Ксеомін не містить комплексоутворюючих білків, які можуть викликати певну імунну реакцію, знижений ризик нечутливості до препарату.

– Чи правда, що ін’єкції ботулотоксину викликають звикання?

– Не правда, це міф! Препарати ботулотоксину повністю виводяться з організму, не залишаючи ніяких наслідків.

Суть ботулінотерапіі – не запобігти мімічним зморшкам назавжди, а побороти звичку супитися, примружуватися і морщиться. Якщо ви перестанете емоційно міміціювати, то вас не будуть турбувати зморшки і заломи на обличчі.

– Чи однакові протипоказання до проведення процедури і постпроцедурне відновлення у всіх трьох препаратів?

– Так як Ботокс, Диспорт і Ксеомін працюють за однією схемою, протипоказання і відновний період абсолютно однакові.

– Чому більшість лікарів вважають за краще використовувати саме Диспорт при проведенні процедури усунення гіпергідрозу (піт / пітливість)?

– Доказова база говорить про те, що у Диспорта найвищий ступінь дифузії препарату, вірогідність якої становить 29%, а у Ботокса і Ксеомін даний показник менше 19%. Перші результати після застосування Диспорта з’являються вже через 1-4 дні, після Ботокса і Ксеомін результат можна побачити на 4-7 день. Ксеомін – досить молодий препарат, тому має малий досвід застосування.

Більше інформації про ботулотоксин ви можете знайти на онлайн-ресурсі для фахівців естетичної медицини PRO Cosmetology.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також