Чому жовтіє шкіра і виникають плями – що робити

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Чому жовтіє шкіра і виникають плями – що робити

Якщо раптом ви пожовкли, необхідно замислитися про причини такого стану. Пожовтіння шкірних покривів може свідчити про серйозне захворювання або бути просто проявом помилкової жовтяниці. Не панікуйте, важливо вчасно проконсультуватися з медиками.

Жовтий колір шкіри не є нормою, тільки якщо це не ваш природний відтінок. Розповімо, через яку причину шкіра набуває жовтого відтінку і що робити в цьому випадку, чому шкіра жовта навколо очей.

Жовта шкіра: причини зміни кольору обличчя

Пожовтіння шкіри виникає в разі підвищеного вмісту жовтого пігменту – білірубіну – в крові. Цей продукт природного руйнування еритроцитів утворюється в печінці. У здорової людини білірубін виводиться через травну систему.

Накопичення жовтого пігменту в організмі часто відбувається внаслідок захворювання печінки (справжня жовтяниця) або непрохідності жовчних шляхів (механічна жовтяниця). У людини з таким діагнозом жовтіють долоні, склери очей, язик, сеча набуває темно-коричневого відтінку, а випорожнення навпаки – біліють. Також причиною пожовтіння шкіри можуть бути:

 • захворювання щитоподібної залози (гіпотиреоз);
 • гепатит, цироз печінки;
 • серцево-судинні захворювання;
 • гемолітична анемія (вроджена недуга);
 • наявність паразитів у внутрішніх органах (опісторхоз, ехінококоз);
 • захворювання видільної системи (холецистит, панкреатит);
 • сильні отруєння різного походження, в тому числі й алкогольної інтоксикації;
 • онкологія;
 • опіки;
 • синдром Жильбера.

Чому жовтіє шкіра і виникають плями – що робити

Варто зазначити, що нерідко трапляється, коли жовтий колір шкіри обличчя є нічим іншим, як помилковою жовтяницею. Розпізнати її просто – жовтизни на слизових оболонках очей не спостерігається. Причина пожовтіння – надлишок каротину в організмі. Можливо, ви переїли моркви, апельсинів, гарбуза, абрикосів, манго, броколі, селери, зловживали вітамінами А і С. Жовтяниця може бути побічним ефектом після прийому деяких лікарських препаратів.

Блідо-жовтий відтінок шкіри характерний для курців. Щойно ви позбудетеся шкідливої звички, колір обличчя стане природним. Такий само жовтуватий нездоровий колір має шкіра людей, які зазнають серйозних фізичних навантажень, мало сплять, схильні до депресій.

Що робити, якщо шкіра раптом пожовкла

Хибна жовтяниця має зникнути сама, а ось стійке пожовтіння шкіри – привід звернутися до фахівців. Правильний діагноз допоможуть поставити гастроентеролог, ендокринолог, гематолог, інфекціоніст. У разі, якщо пожовтіння шкіри супроводжується ознобом, блювотою, лихоманкою, болями в правій верхній частині живота, негайно викликайте невідкладну допомогу, можливо, у вас механічна жовтяниця.

Окремо треба зазначити фізіологічну жовтяницю новонароджених. З такою проблемою стикаються багато молодих батьків. Зазвичай жовтяниця виникає ще до виписки малюка з пологового будинку, і медики контролюють рівень білірубіну, призначаючи в разі необхідності відповідне лікування. Фізіологічна жовтяниця у більшості новонароджених минає самостійно, адже це просто реакція на зміну середовища проживання, важливо тільки перебувати під наглядом педіатра. Через два тижні після народження колір обличчя багатьох дітей стає природним.

Чому жовтіє шкіра і виникають плями – що робити

Лікувати пожовтіння шкіри самому не можна, адже є ризик не просто не допомогти собі, а зробити навіть гірше. Йдеться не тільки про прийом будь-яких ліків, але і про засоби народної медицини.

Жовті плями на шкірі: що це таке, як позбутися

Деякі з нас не розуміють природу виникнення на шкірі жовтяничних бляшок. Це – ксантоми, що виникають внаслідок порушення ліпідного обміну. Щоб визначити, чи так це насправді, необхідно здати аналізи на холестерин і показник рівня ліпідів. В разі порушення ліпідного обміну жовті плями можуть виникнути на райдужній оболонці ока і на повіках.

Ксантоми самі не зникають, але їх можна видалити лазером. Появу бляшок можна попередити, якщо вчасно нормалізувати ліпідний обмін.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також