Чистка обличчя в домашніх умовах — ідеальний варіант очищення, коли на салонні процедури немає часу та коштів. Кожен день ми вмиваємося і протираємо обличчя – це вже свого роду очищення. Але, тим не менше, сальні залози виділяють жировий секрет, який допомагає захищати нашу шкіру від шкідливих мікроорганізмів. І все ж трапляється так, що через певні обставини наша шкіра починає виділяти цього секрету більше, ніж необхідно, і тоді у нас з’являються чорні крапки і комедони, від яких якщо вчасно не позбуватися, можна отримати прищики. Саме для цього косметологи і проводять різні види чищення обличчя. Якщо візит до фахівця відклався, можна провести чистку обличчя самостійно. Але найголовніше в проведенні такої процедури вдома – це безпека, тому що занести інфекцію брудними руками дуже легко.
Хорошою альтернативою професійній чистці обличчя є пілінг. Роблячи вдома поверхневі пілінги, можна скоротити кількість процедур механічного чищення обличчя. Але водночас, перед проведенням ручної чистки обличчя добре зробити пілінг, він допоможе краще розкрити пори і видалити зі шкіри бруд, що скопився.
Як зробити чистку обличчя самостійно вдома
Давайте розберемося, як правильно робиться чистка обличчя в домашніх умовах. Перше, і найголовніше, з чого варто почати – це продезінфікувати руки. Спочатку потрібно помити їх милом, потім нанести дезінфектор. Після цього вмиваємося і обережно витираєм обличчя серветками, робити це рушником не варто. Після цього протираємо обличчя спонжем з тоніком, відповідним типу шкіри або хлоргексидином.
Ні для кого не секрет, що перш ніж обличчя чистити – пори потрібно розкрити. Ми розповідали, як розпарити обличчя перед чисткою в домашніх умовах, зробивши парову баню. Але такий спосіб поступово втрачає актуальність, до того ж демонструє, що висипання після такої процедури виникають частіше. Для розкриття пір найкраще використовувати сучасні гідрируючі гелі, яких сьогодні існує велика кількість і в різних об’ємах. Після нанесення гелю на шкіру потрібно накрити обличчя харчовою плівкою і почекати хвилин десять. Після цього починаючи з чола, поступово відкриваючи частини обличчя проводити чистку.
Механічну чистку обличчя роблять за допомогою спеціальних інструментів – ложок Уно, а ось тиснути пальцями, а тим більше нігтями, не варто. Якщо такого інструменту немає – можна взяти ватяні диски. Але тоді є ризик залишити сліди, особливо якщо шкіра чутлива. Натискати потрібно з двох сторін, поки вміст пори не вийде назовні, після цього потрібно ретельно продезінфікувати це місце тоніком або хлоргексидином, приготованими заздалегідь ватяними паличками або спонжами. Так, поступово відкриваючи плівку, очищаємо все обличчя, в першу чергу, видавлюючи більш видимі комедони і чорні крапки.
Після того як ви закінчили процедуру видавлювання, ще раз протріть все обличчя спонжем, змоченим тоніком або хлоргексидином, – додатково убезпечивши себе, адже у цей момент пора відкрита і туди може потрапити будь-яка бактерія і викликати запалення.
Після механічної чистки обличчя від прищів, пори потрібно закрити. Для цього існують спеціальні порозвужувальні маски. До них входять спеціальні бактерицидні, заспокійливі компоненти і такі, що допомагають швидкому загоєнню. Таку маску варто залишати на 15-20 хвилин на шкірі. Після чого вона змивається і знову промакуємо обличчя паперовими рушниками. Далі знову протираємо обличчя тоніком або хлоргексидином. І, після цього, попередньо помивши і знезаразивши руки, наносимо захисний крем. На цьому ефективна процедура чистки обличчя закінчена.
Варто відзначити, що проводити чистку пор на обличчі при наявності шкірних захворювань, особливо акне, поганій дезінфекції або невідповідних для цього умовах категорично не можна. Крім цього, якщо у вас є герпес, ви застуджені, у вас температура або критичні дні – комплексну чистку обличчя теж варто відкласти.
І найголовніше, на що варто ще раз звернути увагу – це дезінфекція. під час чистки обличчя від чорних точок та прищів. Пам’ятайте, одного мікроба з погано помитих рук буде досить для того, щоб на обличчі з’явилися прищі. А тому, якщо є можливість – все-таки краще скористатися пілінгом або скаткою, які допоможуть підтримати шкіру в той період, поки ви зможете потрапити до косметолога.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!