День весняного рівнодення 2024: коли, що можна і не можна робити

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Розкажемо, чим важливим є день весняного рівнодення, як його провести у 2024 році, що можна робити, а чого слід уникати. Дізнайтеся, які існують прикмети та забобони в день весняного рівнодення.

Весняне рівнодення: що це за подія, дата

Рівнодення – це знакова астрономічна подія, яка відбувається двічі на рік: навесні та восени. Весняне рівнодення зазвичай відбувається наприкінці березня, коли день і ніч мають приблизно рівну тривалість, а саме в період з 19 по 21 число. У XXI столітті весняне рівнодення випадатиме переважно на 20 березня, рідше – на 19 й одного разу – на 21 березня. Весняне рівнодення відбувається через те, що вісь обертання Землі не нахилена до її орбіти в цю пору року, що створює рівномірне освітлення обох половин планети. Весняне рівнодення також є початком весни у північній півкулі та початком осені у південній. Вже буквально з наступного дня стає помітно, як світловий день стає довшим, а ніч коротшає.

Астрономічна весна розпочинається у середу, 20 березня 2024 року, о 23:24 за київським часом. З давніх-давен таким дням, як осіннє і весняне рівнодення, зимове та літнє сонцестояння, надавали величезного значення, вважали їх магічними. З весняним рівноденням пов’язують оновлення природи: буйне зростання зелені, появу бруньок на кущах та деревах, перші грозові дощі.

Астрономічна весна триватиме до 21 червня – дня літнього сонцестояння. У слов’ян цей період називався «весна від Благовіщення до Купальниці». Вважалося, що Благовіщення – останнє зимово-передвесняне свято, коли «весна зиму поборола».

День весняного рівнодення: історія свята

Історично весняне рівнодення відігравало важливу роль у різних культурах. Так, у стародавніх цивілізаціях, таких як єгиптяни та стародавні майя, весняне рівнодення було пов’язане зі святкуванням нового року та початком нового сезону. У багатьох культурах ця подія також асоціювалася з оновленням, відродженням та родючістю, оскільки вона означала прихід весни та час посіву. У стародавніх грецьких і римських релігіях весняне рівнодення було пов’язане зі святкуванням на честь богині рослин та родючості, таких як Деметра та Церера відповідно.

Згодом багато з цих традицій та звичаїв стали частиною сучасних святкувань весняного рівнодення, таких як Великдень у християнській традиції, Навруз у перській культурі, свято квітів та весни в Ірані, Холі в Індії, Еостре у язичницьких традиціях. Сьогодні весняне рівнодення зазвичай розглядається як час нового початку, відродження та надії.

Стародавні слов’яни вивчали природні цикли і вчилися жити відповідно до природного кругообігу: вони складали свій календар, де відзначали важливі події. Було прийнято здійснювати магічні ритуали та обряди, що залучають благополуччя, здоров’я, кохання, щасливе сімейне життя. Наші пращури вірили, що в цей період стирається межа між світом людей і духів.

День весняного рівнодення 2024 року: що можна і не можна робити

20 березня 2024 року Місяць зростатиме і перебуватиме у сузір’ї Лева. Згідно з місячним календарем, це буде 10-11 доба. Астрологи вважають, що цього дня відбувається вихід на таємні джерела знань, людина може почати щось несвідомо. У десятий місячний день рекомендується медитація над власною кармою та кармою роду з метою усвідомити наше минуле та сьогодення, краще уявити, чим забезпечити майбутнє і ту лінію, яку ми ведемо у житті. Цей день найкраще присвятити відпочинку. 10-й місячний день дуже гарний і вдалий для початку будь-якої справи, і важливої, і незначної. Не варто піддаватися нудьзі, навпаки – намагайтеся позбутися поганих думок.

Рівнодення символізує баланс і гармонію. Багато хто використовують цей час для медитації, рефлексії й пошуку внутрішньої гармонії. У день весняного рівнодення можна загадувати бажання, і вони точно здійсняться. Рекомендують також постити (вживати овочі та фрукти, рибні страви, крупи, зелень, уникати спиртного) або взагалі голодувати.

У давнину день весняного рівнодення відзначали масовими гуляннями, а у фіналі спалювали опудало – символ зими. Наприклад, можна було зайти в будь-який будинок і почастуватись тим, що приготували господарі. Це вважалося добрим знаком – чим більше гостей, тим щасливішим є рік для сім’ї. Прихід весни відзначали різними смаколиками: пекли житні здобні коржики або млинці, випічку прикрашали фігурами птахів, при цьому тулуб з’їдали самі, а голову та крила згодовували домашнім тваринам.

Ритуалів і прикмет у день весняного рівнодення чимало. Наприклад, на заході сонця або на світанку можна замочити у воді насіння, запалити білі і чорні свічки. Поки горить вогонь, необхідно загадати бажання, потім посадити насіння в землю і поливати. У міру того, як воно проростатиме, життя людини почне змінюватися в бажаний бік. 

У день весняного рівнодення визначали, якою буде наступна весна. Так, мороз обіцяє холодну погоду ще 40 днів, якщо вже прилетіли птахи – уродять зернові, йде дощ чи сніг – рік буде родючим.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також