На жаль, упередження все ще існуюють у світі кіномистецтва і жінкам рідко випадає можливість знімати блокбастери. Але ми все частіше маємо змогу насолодитися сильним жіночим кіно, яке виходить на великі екрани. На щастя, з кожним роком таких кінокартин стає все більше, зокрема українських фільмів.
«Щедрик», 2022
Українка Олеся Моргунець-Ісаєнко зняла історичну драму про життя трьох сімей різних культур на тлі Другої світової війни, які об’єднуються, щоб разом протистояти темряві, злу та горю. Українці, поляки та євреї намагаються спільними зусиллями вижити в окупованому Івано-Франківську, де на повну силу править нацистський Третій рейх. Червоною ниткою по фільму проходить пісня «Щедрик» Миколи Леонтовича, нагадуючи, що світло та добро завжди перемагають пітьму… Кінокартина вийшла у прокат на початку 2023 року і стала однією з трьох найуспішніших українських історичних драм за касовими зборами.
«Земля кочівників», 2020
На 93-й церемонії «Оскар» фільм режисерки Хлої Чжао отримав три статуетки у категоріях «Найкращий фільм», «Найкраща режисерська робота» та «Найкраща жіноча роль». Головну героїню Ферн зіграла відома акторка кіно й театру Френсіс Макдорманд. Майже вся кінокартина побудована на її імпровізації. Жінка подорожує віддаленими куточками Америки у своєму автобудинку, зустрічаючи на шляху таких само мандрівників, як і вона сама. Роуд-муві розповідає про людей, у яких немає дому, їх філософію та небажання осідати на одному місці.
«Незламний», 2014
«Незламний» – фільм, знятий Анджеліною Джолі про олімпійського призера Луї Замперіні, який під час Другої світової війни змушений стати командиром бомбардувальника. Його літак зазнає аварії над Тихим океаном, і Замперіні разом із двома товаришами по службі змушений шукати спосіб вижити, незважаючи ні на що. Ця військова драма заснована на реальних подіях і вражає своєю жорстокістю та, на жаль, правдивістю подій.
«Північна країна», 2005
Новозеландська кінорежисерка, сценаристка та продюсерка Нікі Каро розповіла у своєму фільмі про перший в історії юриспруденції груповий позов про сексуальне домагання. Дія кінокартини розгортається наприкінці 80-х у маленькому шахтарському містечку на півночі Міннесоти, де майже всі жителі працюють на місцевій залізниці. Чоловіки тут грубі і розв’язні, а жінки принижені та покірливі. Але новоприбула Джозі вирішує дати ґвалтівникам відсіч. За головні ролі у фільмі Шарліз Терон та Френсіс МакДорманд були номіновані на премію «Оскар».
«Маленькі жінки», 2019
Цей драматичний фільм став восьмою екранізацією однойменного роману Луїзи Мей Олкотт. Цього разу за створення кінокартини відповідала Грета Гервіг – американська акторка, сценаристка та режисерка, чиє ім’я прозвучало на весь світ після виходу її першої роботи «Леді Берд» у 2017 році. Фільм «Маленькі жінки» розповідає про дорослішання чотирьох сестер, які живуть у 1860-х роках у Новій Англії. Головні ролі виконали Сірша Ронан та Емма Вотсон, що спонукає до перегляду фільму ще більше. І вишенька на торті – перемога у номінації «Найкращий дизайн костюмів» на церемонії нагородження «Оскар».
«Земля блакитна, ніби апельсин», 2020
Для української режисерки Ірини Цілик ця кінокартина стала повнометражним дебютом. На сьогодні фільм виборов понад 20 нагород на українських та міжнародних кінофестивалях. У центрі сюжету сім’я, яка живе у «червоній зоні» Донбасу, де продовжуються військові дії. Головна героїня – 36-річна Ганна, яка сама виховує чотирьох дітей під постійними обстрілами.
«Монстр», 2003
Пам’ятаєте неймовірне перетворення Шарліз Терон на серійну вбивцю Ейлін Уорнос? Режисеркою та авторкою сценарію цього шедевра є жінка – американка Петті Дженкінс. Кінокартина «Монстр» є біографічною кримінальною мелодрамою, яка розповідає про тридцятирічну дорожню повію, яка, одного разу переживши побиття та зґвалтування, починає вбивати своїх клієнтів.
«У темряві», 2011
Польська режисерка Агнешка Холланд у 2019 році подарувала світу реальну історію «Ціна правди» про валлійського репортера Гарета Джонса, який приїхав до України у 1933 році. Саме він провів журналістське розслідування та першим у західній пресі заявив про існування українського Голодомору.
Ще однією значущою роботою Агнешки є антивоєнна драма «У темряві», яка отримала номінацію на «Оскар». Фільм розповідає реальну історію польського інженера-комунальника Леопольда Сохи, який у 1943 році в окупованому нацистами Львові був доглядачем каналізаційного тунелю, де ховалися євреї.
«Диво-жінка», 2017
«Диво-жінка» стала найкасовішим ігровим фільмом, поставленим жінкою-режисером. Петті Дженкінс втілила в життя історію про супергероїню, яка будь-якої миті готова рятувати світ від небезпек. Головну роль виконала чудова Галь Гадот, а компанію їй склав Кріс Пайн. За сюжетом принцеса амазонок Діана Прінс разом із льотчиком Стівом Тревором вирушають до Лондона, щоб запобігти катастрофі світового масштабу.
«Труднощі перекладу», 2003
Якщо ви не знайомі з творчістю американської кінорежисерки та сценаристки Софії Копполи, рекомендуємо починати з культового фільму «Труднощі перекладу». Стрічка зібрала чотири номінації на премію «Оскар», але перемогла в одній за «Найкращий оригінальний сценарій».
У центрі сюжету молода дівчина Шарлотта (Скарлетт Йоганссон), яка мешкає у готелі в Токіо разом зі своїм чоловіком-фотографом. Після випадкового знайомства в барі готелю з маловідомим американським актором Бобом Шарлотта вирушає з ним у подорож столицею, потрапляючи при цьому в різні цікаві ситуації.
Підписуйтеся на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!