Догляд за шиєю та декольте: все, що потрібно знати, аби зберегти молодість

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Догляд за шиєю та зоною декольте так само важливий, як і за обличчям. Ба більше, на шиї шкіра тонша і не така пружна, як на обличчі, а отже, і процес старіння цієї зони відбувається швидше. Розкажемо про причини появи зморшок на шиї та що робити, аби зберегти красу та молодість надовго.

Шкіра на шиї, як і на інших частинах тіла, має різні морфотипи залежно від генетичних особливостей, навколишніх умов, віку та інших чинників. Шкіра може бути нормальною, сухою, жирною, комбінованою, сухою, проблемною. Якщо в 20-30 років її стан не викликає занепокоєння, то ближче до 40 років догляд за шкірою має бути систематичним.

У жінок астенічного типу тонка шкіра, мало підшкірного жиру та недостатньо розвинена мускулатура, у тому числі і платизми – шийного м’яза. Саме в них перші ознаки старіння з’являються раніше, ніж в однолітків. У жінок із зайвою вагою часто помітні поперечні складки на шиї – кільця Венери, що також додає віку.

Причини появи зморшок на шиї та в зоні декольте

  • Ультрафіолетове випромінювання. Вплив сонячних променів може пошкоджувати колаген та еластин, що призводить до появи зморшок, пігментації та втрати пружності. Шкіра на шиї, як правило, більше схильна до дії ультрафіолету, особливо якщо носити одяг з вирізом.
  • З віком рівень колагену та еластину в шкірі зменшується, що призводить до втрати пружності й тонусу шкіри.
  • З часом відбувається втрата жирової тканини під шкірою, в області шиї знижена активність сальних залоз, що може призвести до появи складок та зморшок у цій зоні.
  • Нерівновага гормонів, наприклад, під час вагітності або менопаузи, може позначатися на якості шкіри та сприяти появі зморшок.
  • Стиль життя. Фактори, такі як куріння, неправильне харчування, дегідратація, нестача сну та стрес, можуть прискорити процес старіння. Радикальні курси голодування також шкодять шкірі шиї, адже саме з цих зон зникає жир в першу чергу.
  • Неправильна постава – опущені плечі, тривало опущена голова під час роботи призводить до появи зморшок на шиї.
  • Генетичні чинники також впливають на те, як швидко шкіра на шиї старіє.
  • Шкіра на шиї треться об одяг, що також є додатковим фактором старіння.
  • Неправильно підібрана білизна. Поганий бюстгальтер стане причиною утворення зморшок у ділянці декольте. Але й відмовлятися від нього теж не варто, адже шкіра без підтримки та під впливом гравітації схильна розтягуватись.
  • Мімічні рухи, що повторюються, такі як складання шиї або нахил голови, можуть з часом призводити до утворення зморшок.
  • Недостатнє використання зволожувальних чи неправильний вибір косметичних засобів також може сприяти появі зморшок.

Як доглядати за шиєю правильно: ТОП-10 порад

  1. Підтримуйте чистоту шиї, регулярно мийте її під час душу або ввечері перед сном. Відмінний засіб для тонізації – контрастний душ – чергування холодної та гарячої води. Добре зміцнюють структуру шкіри крижані обтирання. Використовуйте м’який очищувальний гель або мило, щоб видалити забруднення, піт і жир. Обирайте «м’які» засоби догляду (молочко, термальна вода, гідрофільна олія).
  2. Після очищення обов’язково зволожуйте шкіру шиї. Виберіть зволожувальний крем чи лосьйон, які підходить вашому типу шкіри. Також корисні живильні маски для шиї. Наносьте легкими рухами, що масажують, не розтягуйте і не розтирайте шкіру. Правильне нанесення: на фронтальну частину шиї – рухом знизу-вгору, на бічну частину – зверху-вниз, у зоні декольте – від центру до периферії та знизу-вгору.
  3. Шкіра на шиї, як і на обличчі, також потребує захисту від ультрафіолетових променів. Використовуйте сонцезахисний крем із SPF не менше ніж 30, наносячи його перед виходом на вулицю, навіть у похмуру погоду.
  4. Проводьте ексфоліацію шкіри шиї один або два рази на тиждень, наприклад, АНА-кислотами. Це допоможе видалити відмерлі клітини шкіри та зробить її більш гладкою та сяйливою.
  5. Регулярний масаж шиї допоможе покращити кровообіг, розслабити м’язи та зробити шкіру більш пружною. Виконуйте м’які кругові рухи, щоб масажувати шкіру шиї.
  6. Робіть спеціальні вправи для шиї, аби підтягнути м’язи та покращити її контур. Наприклад, повороти голови, нахили та інші вправи, що допомагають зміцнити м’язи шиї.
  7. Відпочивайте на подушці, яка підтримує шию та спину у правильному положенні. Це допоможе запобігти не тільки появі зморшок, а й болю в ділянці шиї.
  8. Пам’ятайте, що здорове харчування та достатнє вживання води також впливають на стан шкіри, зокрема шкіру на шиї. Переконайтеся, що ваш раціон багатий на свіжі фрукти, овочі та інші поживні продукти.
  9. Зберігайте поставу під час сидіння, наприклад, за комп’ютером. Так, сидіть рівно, не закидайте ногу на ногу. Придбайте хороший офісний стілець з регулюванням висоти та положення спинки, що допоможе правильно розподілити навантаження на хребет.
  10. Під час занять спортом не можна завантажувати платизму. Наприклад, не витягуйте і не напружуйте шию, роблячи планку, а дивіться точно на підлогу. Не тягніть себе за голову під час прокачування преса або гіперекстензії.

Як позбутися зморшок на шиї за допомогою косметологічних процедур

Щоб позбутися зморшок у ділянці шиї та декольте, використовують апаратні й ін’єкційні методики. Так, за допомогою першої можна прибрати жирові відкладення, зробити шкіру пружною, активізуючи синтез еластину та колагену. Серед ін’єкційних методик для шиї використовують:

  • біоревіталізацію гіалуроновою кислотою;
  • бланшинг;
  • ін’єкції ліполітиків та ферментів, які покликані зруйнувати жирові клітини;
  • введення ботулотоксину, що блокує передачу нервових імпульсів у платизмі, а отже, м’яз шиї не напружується і поздовжні зморшки розгладжуються.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також