Догляд за шкірою голови: усе, що потрібно знати

Догляд за шкірою голови: все, що потрібно знати

Шкіра голови і волосся — єдина система. Дуже часто, не приділяючи достатньо уваги скальпу, ми ставимо під загрозу здоров’я наших пасом. Дізнайтеся, як правильно доглядати за шкірою голови, щоб стати власницею розкішного волосся.

Правильне очищення

Догляд за шкірою голови: все, що потрібно знати

Для того, аби підтримувати шкіру голови в нормальному стані, дуже важливо правильно і регулярно мити голову. Річ у тім, щонаші фолікули виділяють жир, який створює захисний бар’єр на шкірі. Він захищає скальп від зовнішніх подразників. Крім того, шкірний жир зволожує локони й захищає їх від зневоднення, ламкості й посічених кінчиків. Для того, аби не порушити цю природну систему, важливо виробити власний режим миття волосся. Трихологи говорять, що людям із сухим типом голови достатньо очищати локони один-два рази на тиждень. Якщо ви власниця жирного волосся, то обмежтеся трьома-чотирма миттями на тиждень.

Слід пам’ятати, що миття голови — це насамперед очищення скальпу. Шампунь необхідно рівномірно розподіляти по всій голові. Для цього можна розділити волосся на декілька пасом і нанести засіб для миття на кілька точок. Потім обов’язково промасажувати голову, щоб добре розподілити шампунь і промити абсолютно кожну волосинку. Врахуйте, що саме масаж пучками пальців, а не шкрябання голови нігтями, як робить більшість із нас, допомагає якісно очистити волосся й сприяє всім корисним компонентам шампуню потрапити в шкіру голови та волосини.

Якісні компоненти

Догляд за шкірою голови: все, що потрібно знати

Ми вже звикли ретельно вичитувати склади засобів для догляду за обличчям і уникати ворогів гідроліпідної мантії. Натомість до шампуню часто ставимося, як до розхідного матеріалу. Це програшна стратегія. Фахівці радять звертати увагу на склад продуктів, які ми наносимо на волосся, оскільки деякі з них можуть пошкоджувати мікробіом шкіри голови і спричиняти різноманітні проблеми. А враховуючи той факт, що на голові шкіра набагато чутливіша, ніж на обличчі, обирати шампунь необхідно дуже ретельно.

«Відмова від продуктів, що містять сульфати, спирти або ароматизатори, може допомогти поліпшити стан шкіри голови. Сульфати агресивним способом видаляють природні олії і вологу з волосся, а це робить шкіру голови сухою та схильною до подразнення. Продукти з вмістом спирту висушують волосся й можуть спричинити появу лупи», — пояснює трихолог і дерматолог Шарлін Умар.

Шкіру голови та, відповідно, волосся важливо насичувати живильними компонентами. Для цього слід один-два рази на тиждень використовувати маски з природними компонентами, вітамінами та антиоксидантами.

Регулярна ексфоліація

Догляд за шкірою голови: все, що потрібно знати

Пілінг або скрабування шкіри голови — важливий етап догляду за шевелюрою. Глибоко очищуючи скальп, ми покращуємо кровообіг у шкірі голови, нормалізуємо себорегуляцію і вберігаємо себе від розмноження хвороботворних бактерій і появи лупи. Лупа й сухість — головні вороги здорової шкіри голови. Отже, важливо не допустити їх виникнення. Профілактика в довгостроковій перспективі простіша, ніж лікування наслідків.

«Ексфоліація — це не лише про відлущення мертвих клітин шкіри голови. Під час цієї процедури ми також видаляємо мікрочастинки стайлінгових продуктів і бруду, з яким не може впоратися звичний шампунь», — додає в інтерв’ю Шарлін Умар.

Видаляючи все зайве зі шкіри голови, ми пробиваємо шлях молодим волосинкам і дозволяємо їм швидше рости. Як наслідок, волосся стає більш густим, об’ємним та здоровим на вигляд.

Здорова шкіра голови не потребує частого пілінгу. Проведіть його раз на тиждень. Цього буде достатньо, щоб видалити залишки бруду й дозволити шкірі дихати.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також