Душевне оздоровлення: що таке звукові ванни

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Звукові ванни допоможуть створити магію рівно в той момент, коли ви заплющите очі та піддастеся заспокійливому звучанню співаючих інструментів.

Що таке звукова ванна

Вислів «звукова ванна» часто використовується для опису процесу, коли звук, видаваний за допомогою спеціальних інструментів, «омиває» вас і дозволяє вашому психічному стану розслабитися та оздоровитися. Однак не всі фахівці-практики використовують це формулювання. Наприклад, Девід Шемеш, звуковий фасилітатор і співзасновник нью-йоркського центру Woom Center, вважає так: «Два терміни, що я люблю використовувати, це або звукова терапія, або звукова медитація, й обидва вони залежать від ситуації».

Так що ж роблять звукові ванни

Шемеш зазначає знайому приказку: «Де ваша увага − там і ваша енергія. Ви не зможете сказати собі: «Боже мій, я зараз медитую!» Тому що в той момент, коли ця думка захоче проскочити у вашій свідомості, ви вже не будете медитувати».

«Це ніби масаж на клітинному рівні», − говорить Аві Шербілл, звукотерапевт і власник лос-анджелеської компанії SoundRx. «Коли ми «приймаємо» звукову ванну, потрібно обов’язково глибоко дихати − це допоможе ввійти в стан спокою». Існує обмежена кількість наукових досліджень про користь звукових ванн, але є деякі докази, що звукова терапія може сприяти зниженню депресії, напруги й тривожності.

Проте, є і випадки, коли люди можуть відреагувати на весь процес набагато сильніше. «Вони починають відчувати дійсно глибокі переживання, бо для багатьох це перший раз, коли вони відкривають свої енергетичні поля й дозволяють своєму розуму розслабитися», − каже Шербілл. «Люди йшли зі сльозами. Вони говорили мені, що вони нарешті зцілили свою внутрішню дитину. А деякі, з ким я працював, сказали, що вперше за багато років відчули себе в безпеці».

Якщо у вас немає можливості навідатися до звукового цілителя (особливо зараз, під час карантину), то завжди можна зайти на Youtube. Звичайно, ви не отримаєте такого ж ефекту, як на індивідуальних зустрічах, але це допоможе зануритися в атмосферу.

Що відбувається під час звукових ванн

Для початку потрібно прилягти так, щоб вам було комфортно й нічого не заважало зосередитися на звуках протягом всього сеансу. «Під час процедури потрібна ваша повна участь: головне, залишайтеся на місці та уважно слухайте звуки, що видаються інструментами», − зазначає Шемеш.

Які саме будуть інструменти, залежить тільки від вашого фахівця. «Часто це бувають співаючі чаші, але я також бачив, як люди грають на арфі та різних духових інструментах», − пояснює Шербілл, який під час своїх занять використовує різні типи чаш і гонг.

Обов’язково обговоріть зі своїм практикуючим фахівцем тривалість вашого «оздоровлення». «Одного разу мені доводилося грати протягом 12 годин», − додає Шербілл. «Це в крайньому випадку. В основному заняття тривають 30−45 хвилин».

Як часто потрібно відвідувати лікувальні заняття

«Я, наприклад, беру в них участь кожного дня», − каже Шербілл, відзначаючи, що він часто бачить клієнтів, які ходять або на індивідуальні заняття, або групові, один або два рази на тиждень. «Я не думаю, що є межа хорошому самопочуттю».

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також