Експеримент редакції: як виростити мікрогрін у домашніх умовах

Мікрогрін – молоді паростки зелені, що мають масу корисних властивостей і вживаються в їжу. Розповідаємо, як виростити їх вдома без особливих клопотів і з максимальною користю для здоров’я.

У XXI столітті всі схиблені на правильному харчуванні, а дієтичні страви можна знайти навіть у закладах далеких від статусу ресторанів категорії Мішлен. Нерідко серед інгредієнтів страв значиться – мікрогрін або по-іншому мікрозелень.

Що таке мікрогрін (міркрозелень)

Мікрогрін – це повноцінні рослини з листям, які збираються на сьомий чи двадцять перший день у залежності від виду й потреб. Не плутайте! Це не паростки, цикл вирощування яких становить від двох до семи днів. Головна вимога мікрогріна – їстівним має бути абсолютно все: від стебла до листків, тому потрібно уважно стежити за паростками та не доводити до повного дорослішання, коли стебла стануть жорсткими.

Основні типи мікрогріна:

  • сімейство хрестоцвітих: кольорова капуста, броколі, капуста, крес-салат, редька й рукола;
  • сімейство складноцвітих: салат, ендівій, цикорій і радіккіо;
  • сімейство селерових: кріп, морква й селера;
  • сімейство амарилісових: часник, цибуля, цибуля-порей;
  • сімейство амарантових: амарант, мангольд, буряк і шпинат;
  • сімейство гарбузових: диня, огірок і гарбуз.

Крім перерахованих видів рослин, мікрогрін можна отримати з рису, вівса, пшениці, кукурудзи, ячменю, нуту, маша, квасолі й сочевиці.

За смаком мікрозелень може бути нейтральною, з кислинкою, пряною й навіть гіркою – все залежить від обраного сорту.

читайте також

Мікрогрін: користь для здоров’я

Якщо брати загальні характеристики, які властиві багатьом сортам, то можна сказати, що мікрозелень багата калієм, залізом, цинком, магнієм, міддю та антиоксидантами.

Концентрація корисних речовин в ній у порівнянні з більш дорослими рослинами цього ж виду вище в дев’ять разів. Також дослідження показують, що в таких паростках міститься більш широкий спектр поліфенолів (захищають рослини від агресивного впливу) та інших антиоксидантів.

Завдяки перерахованим перевагам, мікрогрін позитивно впливає на здоров’я людини та є хорошою профілактикою для таких проблем зі здоров’ям, як серцево-судинні захворювання, хвороба Альцгеймера, цукровий діабет і деякі види раку.

На жаль, на сьогодні досліджень на цю тему не так вже й багато. Для отримання більш повної картини про такий серйозний вплив мікрозелені на здоров’я потрібно більше даних. Проте користь для загального стану очевидна.

Як виростити мікрогрін (мікрозелень) у домашніх умовах

Такий корисний продукт як мікрогрін можна виростити навіть вдома. В інтернеті багато інформації про те, як вирощувати мікрогрін на підвіконні. Виявляється, в цьому немає нічого складного.

Наша редакція вирішила на власному досвіді переконатися в тому, що вирощувати мікрогрін у домашніх умовах дійсно легко, й вийде навіть у тих, хто ніколи в житті не займався вирощуванням квітів.

Основні умови для вирощування мікрозелені – хороший ґрунт, якісне насіння й перекриття доступу до паростків тваринам, інакше ваш урожай буде зібраний набагато раніше, й зробите це точно не ви.

Отже, для того, щоб виростити мікрогрін у будинку вам знадобляться: насіння, невеликі ємності для рослин, земля, вода й терпіння.

читайте також

Підготовка ґрунту

У багатьох статтях рекомендують брати спеціальні широкі вазони для розсади з подвійним дном. Це дозволяє не застоюватися воді у ґрунті й запобігає можливості появи цвілі, якщо ви раптом перестараєтеся з поливом. Ми вирішили звести зусилля до мінімуму й висадили насіння в звичайні судки з фольги для продуктів і випічки.

Для основи ви можете використовувати універсальний ґрунт або вермикуліт. Ми вибрали перший варіант. З насіння для тесту була обрана квасоля, червона сочевиця і маш.

Как вырастить микрогрин

Викладаєте в судок невеликий шар ґрунту, добре зволожуєте водою й трохи притискаєте.

На вологу землю щільним шаром кладете насіння й теж злегка притискаєте їх для щільного контакту з ґрунтом. Останній крок – накриваєте зверху харчовою плівкою для створення вологих умов. Так насіння почнуть швидше проростати.

Пророщування

Судки з насінням повинні бути накриті до тих пір, поки вони не дадуть перші паростки. Змочувати їх потрібно в разі потреби. Для цього можна акуратно руками перевіряти вологість ґрунту. Якщо необхідно, додайте трохи води.

Как посадить микрогрин
Как посадить микрогрин
Как посадить микрогрин
Как посадить микрозелень

Як тільки насіння проросте, можна сміливо знімати кришки або плівку й ставити його на підвіконня або там, де воно буде отримувати достатньо сонця. Зазвичай це трапляється вже на другий-третій день. Якщо на вулиці тепло, це може бути відкритий балкон. На підвіконні мікрозелень теж добре проростає.

читайте також

Паростки

Як тільки ви відкрили кришки, мікрогрін піде вгору. Вже на четвертий день можна буде побачити повноцінні маленькі рослини. Поливати їх потрібно дуже акуратно, щоб не пошкодити тонкі стебла. Для цього бажано використовувати пульверизатор.

На сьомий день ви отримуєте урожай, який вже можна сміливо зрізати й вживати в їжу (смузі, салати, сендвічі). Не забувайте ретельно промити зелень від ґрунту, щоб не з’їсти разом з корисним шкідливі бактерії!

З червоною сочевицею не склалося. З якихось причин вона не хотіла проростати, проте досить охоче покрилася цвіллю вже на другий день, хоча кількість води у всіх судках була однаковою. Можливо, вона вимагає трохи менше вологи.

Микрогрин ростки
Ростки микрогрина
Микрогрин

Квасоля й маш дуже охоче взялися. Добриво не використовувалося зовсім, хоча деякі джерела рекомендують використовувати спеціальне органічне добриво в гранулах для більш високої концентрації поживних речовин у рослинах. Якщо ви вирішите ним скористатися, додавайте в ґрунт згідно з інструкцією, щоб вибрати правильну концентрацію.

Микрогрин
Микрозелень

Також ми вирішили перевірити, за який проміжок часу ми отримаємо смачні й соковиті паростки маша, які вживають у їжу разом із горошинами. Три дня – оптимальний час для отримання паростків потрібного розміру!

Все вирощене було негайно з’їдено, а всі учасники експерименту залишилися ситі й задоволені!

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також