#FreeBritney: рух за свободу Брітні Спірс знову набирає обертів

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Гештег #FreeBritney ми бачимо в мережі частіше, ніж фото самої попспівачки. Усе через опікунство над зіркою й тотальні обмеження її дій. Що зараз відбувається з зіркою й чи повернеться до нас колишня Брітні Спірс?

Брітні Спірс — справжня попікона нашої епохи. Її музичні альбоми продано тиражем 100 мільйонів примірників, а пісні Ops, I Did It Again та Gimme More можна сміливо назвати культовими. Здавалося б, у житті зірки є все: шалена популярність, великі статки, кохання… Не вистачає їй лише одного: свободи.

Опікунство над Брітні Спірс

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений It’s Britney 👠 (@britneyspears.world)

Упродовж 13 років Брітні Спірс перебуває під постійною опікою. Спершу батько зірки, Джеймі Спірс, а тепер її менеджер Джоді Монтгомері й ще декілька людей цілковито відповідають за життя, кар’єру і фінансові справи співачки. Під контролем опікунів навіть її особисте життя: Брітні вживили спеціальну внутрішньоматкову спіраль, яка не дозволяє завагітніти.

Рішення про опікунство Брітні Спірс ухвалив окружний суд Лос-Анджелеса у 2008 році, довівши, що зірка страждає на психічні захворювання, токсикоманію та має інші проблеми, які публічно не розголошуються. Зрештою негаразди з ментальним здоров’ям помітив не лише суд, але й увесь світ. За короткий проміжок часу Брітні встигла поголити голову, публічно напасти на машину фотографа і потрапити до реабілітаційного наркоцентру та пройти курс лікування у психіатричній клініці.

Рух #FreeBritney

Спершу опікунство над Брітні здавалося цілком логічною й навіть потрібною справою, поки зірка публічно не заговорила про умови, у яких їй доводиться жити: «Я просто хочу повернути своє життя… Я хочу мати можливість кермувати автомобілем. Я хочу жити у своєму будинку самостійно. Хочу мати можливість самостійно вибирати собі охоронця». У 2008 році також знято документальний фільм Britney: For the Record, у якому співачка говорила: «Якби я не жила в обмеженнях, у яких перебуваю зараз, я б почувалася вільною. Я ніколи не хотіла бути однією з ув’язнених. Я завжди хотіла почуватися вільною».

Шанувальники Брітні не змогли змиритися з обмеженнями свободи попікони й заснували рух #FreeBritney. Почався він у 2009 році, коли на сайті Breathe Heavy, присвяченому новинам про Брітні Спірс, почалася кампанія на захист Брітні проти надмірної опіки. Упродовж 13 років шанувальники збираються під залами суду, де проходять слухання стосовно опікунства.

Фанати вважають Брітні Спірс повноцінною особистістю, яка не потребує опіки. Підтверджує це її блискуча кар’єра: за останні 13 років Брітні записала студійний альбом, декілька самостійних синглів, збирала тисячі людей на концертах і з’явилася на обкладинці Vogue.

Нинішня ситуація

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Britney Spears (@britneyspears)

Рух #FreeBritney активно розвивається ось уже 13 років. Але за останні дні він набрав особливих обертів. Чому? Судові засідання щодо опікунства продовжуються, а Брітні вперше за 13 років публічно заговорила про опікунство. 

Зірка розповіла про юридичну угоду про опікунство і що вона не була до кінця ознайомлена з нею. «Цей бюрократизм приносить мені більше шкоди, ніж користі. Я заслуговую мати нормальне життя. Я працювала все своє життя. Я заслуговую на перерву у два-три роки. І просто, знаєте, зробіть те, що я хочу, — заявила Брітні. — Я травмована. Я нещасна й не можу спати. І я втомилася відчувати себе самотньою. Я заслуговую на ті самі права, що й усі», — заявила Спірс у залі суду.

Суддя Бренда Пенні подякувала Спірс за її «сміливі» слова, але рішення за справою не винесла. Як повідомляє Associated Press, ухваленню будь-якого вердикту, ймовірно, передуватиме тривалий судовий процес.

Що далі? Невідомо нікому. Однак багато зірок у соцмережах висловили свою підтримку Брітні, а шанувальники продовжують виходити на вулиці з плакатами #FreeBritney, маючи надію, що зірка знову яскраво засяє на весь світ.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також