Гранули Фордайса: інфекція або анатомічний стан?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Гранули Фордайса – це дрібні прищики, які можуть вискочити на будь-якій ділянці тіла. Найчастіше помічають білі крапки на губах. Їхня поява не супроводжуються неприємними відчуттями, а лише впливають на зовнішній вигляд загалом. Докладніше про те, що таке гранули Фордайса, від чого з'являються та яке лікування від гранул Фордайса передбачено.

Гранули Фордайса можуть розташовуватись на губах, сосках або геніталіях, можна помітити білі крапки під очима та в роті (на щоках). Власне, вони з’являються на тих ділянках тіла, де шкірні покриви найтонші і ніжні.

Гранули Фордайса: як виглядають, заразні чи ні

Гранули Фордайса – білі крапки, дрібні висипки (1-2 мм) жовтуватого відтінку або папули з густим жовто-білим секретом, що виділяється під час натискання. Висипання можуть бути численними, що дає привід для занепокоєння. Багато хто думає, що гранули Фордайса заразні, є показником якоїсь хвороби або інфекції, що передається статевим шляхом. Проте вони не мають до цього стосунку. Більше того, вони також не є ознакою поганої гігієни чи ракової пухлини.

Що таке гранули Фордайса

Гранули Фордайса є природним і здоровим анатомічним станом тіла, які грають виключно естетичну роль. Назва походить від прізвища американського професора та дерматолога Джона Еддісона Фордайса. Гранули Фордайса досить часто зустрічаються як серед чоловіків, і серед жінок. Від чого з’являються гранули Фордайса і коли? Вони можуть з’являтися у будь-якому віці, але, як правило, найчастіше це відбувається у момент статевого дозрівання. Гранули Фордайса на губах у 90% випадків зустрічаються у жінок, гранули Фордайса на геніталіях найчастіше помічають саме чоловіки.

Основною причиною появи гранул Фордайсу є розширення сальних залоз. Багато хто думає, що сальні залози відповідають лише за жирність волосся, яке асоціюється відразу з волосяними цибулинами. Однак, це не так. Їх можна також побачити і на слизовій оболонці, де волосся зовсім немає. Розмір гранул Фордайса можна пов’язати з гормональними чинниками в організмі чи момент статевого дозрівання. Білі крапки часто залишаються на тілі на все життя, але з віком вони стають менш вираженими.

гранулы Фордайса

Гранули Фордайса: як впливають на статеве життя

На психологічному рівні від гранул Фордайса страждають чоловіки. Так як гранули Фордайса видно на чоловічих геніталіях, багато чоловіків комплексують із цього приводу і відчувають дискомфорт чи збентеження. Дехто навіть вдається до різних заходів, які б дозволили приховати їхню «проблему»: вимкнене світло при статевому акті, презерватив темного кольору, уникнення статевих контактів або повна відмова від сексу. Психологи вважають, що такий комплекс може призвести до психологічної травми та страждань.

У жінок гранули Фордайса на статевих губах менш помітні, тому багато хто навіть не звертає на них уваги або зовсім їх не помічає. Більше дам турбують гранули Фордайса на губах чи під очима.

Слід також запам’ятати, що гранули Фордайса не є ознакою ВПЛ, яку часто діагностують лікарі.

Гранули Фордайса: діагностика

причины гранулы фордайса

Так як причина помилкового виявлення гранул Фордайса все ж таки велика, рекомендуємо відвідати лікаря, щоб переконатися, що ви володарка або власник саме таких гранул. Часто їх також плутають і з епідермальними кістами, які на вигляд ідентичні.

Нерідко гранули Фордайса на голівці чи тілі статевого члена, на мошонці плутають із тизоновими залозами – горбками біло-жовтого чи червоного відтінку. Щоб переконатися у своєму здоров’ї, не відкладайте у довгу скриньку похід до лікаря.

Гранули Фордайса: лікування необхідне чи ні

Як ми вже сказали вище, гранули Фордайса вважаються абсолютно нормальним станом людського тіла і, як правило, не потребують хірургічного втручання чи медичного лікування. Однак якщо у вас є бажання покращити свій зовнішній вигляд, тоді є кілька варіантів, щоб цього досягти. Наприклад, це може бути лазерна терапія, спеціальний хімічний пілінг, креми чи спреї.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також