Гранули Фордайса: інфекція або анатомічний стан?

  • Halloween

  • Рожевий жовтень

  • Барберінг

  • Трихологія

  • Акне

Більшість із вас помічала на губах білі точки, які не супроводжуються неприємними відчуттями, але впливають на зовнішній вигляд у цілому. Такі мікробугорки називаються гранулами Фордайса. Про те, чи шкідливі вони або ж це всього лише анатомічний стан тіла − дізнаємося в сьогоднішній статті.

Отже, пропонуємо почати з самого поняття. Гранули Фордайса −  маленькі й безболісні точки, які можуть розташовуватися на губах, сосках або геніталіях (на мошонці, тілі статевого члена або статевих губах). Не варто їх плутати з тізоновими залозами − горбками біло-жовтого або червоного відтінку, які, як правило, з’являються на голівці пеніса.

Існує величезна кількість думок, як помилкових, так і правильних. Багато хто думає, що гранули Фордайса є показником якої-небудь хвороби або інфекції, що передається статевим шляхом, проте вони абсолютно не мають до цього стосунку. Більш того, вони також не є ознакою поганої гігієни або ракової пухлини.

Запам’ятайте, гранули Фордайса − це абсолютно природний й здоровий анатомічний стан тіла. Вони не заразні та грають виключно естетичну роль. Назва походить від прізвища американського професора й дерматолога Джона Еддісона Фордайса.

Поширеність гранул Фордайса

Гранули Фордайса досить часто зустрічаються як серед чоловіків, так і серед жінок. Вони можуть з’являтися в будь-якому віці, але, як правило, найчастіше це відбувається в момент статевого дозрівання. Білі точки часто залишаються на тілі на все життя, але з віком вони стають менш вираженими. Слід також запам’ятати, що гранули Фордайса не є ознакою ВПЛ, який часто діагностують лікарі.

гранулы Фордайса

Як впливають гранули Фордайса на статеве життя

Найчастіше страждають від білих точок саме чоловіки. Це відбувається більше на психологічному, ніж на фізичному рівні. Враховуючи те, що гранули Фордайса видно на чоловічих геніталіях, багато чоловіків комплексують із цього приводу й відчувають дискомфорт або збентеження. Багато хто навіть вдаються до різних заходів, які дозволили б приховати їх «проблему»: вимкнене світло при статевому акті, презерватив темного кольору, уникнення статевих контактів або повна відмова від сексу. Так, таке буває й досить часто. Бо про гранули Фордайса багато хто не знає, і про це не говориться в широкому спектрі, цілком ймовірно, що представники сильної статі помилково сприймають гранули за щось небезпечне, наприклад, ВПЛ, герпес або навіть ракову пухлину. Незабаром це може призвести до психологічної травми й страждань.

У жінок все набагато простіше. Гранули Фордайса менш помітні, тому більшість навіть не звертає на них уваги або зовсім їх не помічає.

Які бувають причини їх появи

Основною причиною появи гранул Фордайса є розширення сальних залоз. Багато хто думає, що сальні залози відповідають лише за жирність волосся, які асоціюються відразу з волосяними цибулинами. Однак це не так. Їх можна також побачити й на слизовій оболонці, де волосся зовсім немає. Розмір гранул Фордайса можна пов’язати із гормональними факторами в організмі або в момент статевого дозрівання.

причины гранулы фордайса

Діагностика гранул Фордайса

Враховуючи те, що причина помилкового виявлення гранул Фордайса все ж велика, рекомендуємо відвідати лікаря, щоб упевнитися, що ви володарка або володар саме таких гранул. Часто їх також плутають і з епідермальними кистами, які за зовнішнім виглядом ідентичні. Щоб упевнитися у своєму здоров’ї, не відкладайте в довгу шухляду похід до лікаря.

Методи лікування

Як ми вже сказали вище, гранули Фордайса вважаються абсолютно нормальним станом людського тіла і, як правило, не вимагають хірургічного втручання або медичного лікування. Однак якщо у вас є бажання поліпшити свій зовнішній вигляд, тоді є кілька варіантів, щоб цього досягти. Наприклад, це може бути лазерна терапія, спеціальний хімічний пілінг, креми або спреї.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також