Із рук у руки: які хвороби передаються через тестери косметики

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Із рук у руки: які хвороби передаються через тестери косметики

Ми часто чуємо, що тестери косметики — розсадники бактерій і пряма загроза нашому здоров’ю. Розберімося, які хвороби передаються через тестери косметики, наскільки вони небезпечні і як тестувати продукти в косметичних крамницях так, щоб не зіпсувати здоров’я.

Тестери косметики, з одного боку, — річ практична. Перед покупкою того чи іншого засобу можна впевнитися, чи справді вам личить його відтінок, чи добре продукт лягає на шкіру й чи, зрештою, приємні вам його текстура й аромат. З іншого боку, далеко не всі користуються цим привілеєм через острах підхопити невідомий вірус чи отримати алергію. Редакція вирішила пролити світло на це питання.

Які хвороби передаються через тестери косметики

Із рук у руки: які хвороби передаються через тестери косметики

Кілька років тому вибухнув скандал з одним із найбільших мережевих магазинів косметики у світі: клієнтка подала до суду на компанію, бо в їхній крамниці через тестер помади заразилася герпесом. Саме тоді компанії почали гучно говорити про те, що тестери косметики — річ символічна, а мікробіологи — детальніше досліджувати, які хвороби передаються через тестери косметики.

Згідно з дослідженнями, найчастіше через тестери косметики передається таки герпес. Підступність цього вірусу полягає в тому, що він може проявлятися не одразу після потрапляння в організм, а через деякий час. У момент, коли організм ослаблений, на обличчі можуть з’являтися пухирці, почервоніння і виразки.

Із рук у руки: які хвороби передаються через тестери косметики

Американські вчені дослідили, що через тестери косметики можна також підхопити екзему або занести в організм стрептококи і стафілококи — бактерії, які спричиняють дерматит, абсцеси, фурункули й багато інших шкірних захворювань. Також у пробниках може міститися кишкова паличка — часта причина, яка є  не тільки захворюванням травної системи, а ще й різноманітних проблем зі шкірою.

Звична річ для тестерів косметики — пліснява, частинки пилу, ороговілі часточки шкіри і кров. З огляду на те, що продукт доступний тисячам людей, така картина — цілком нормальне явище.

Як безпечно тестувати косметику

Із рук у руки: які хвороби передаються через тестери косметики

Найбільш безпечні для тестування – сухі пудрові продукти. За словами фахівців, у них набагато менше бактерій, які можна прибрати з продукту разом із верхнім шаром. Для того, щоб безпечно протестувати пудру, пресовані тіні для повік або рум’яна, верхній шар необхідно добре протерти серветкою або ватним диском. Після тестування варто якнайшвидше зняти продукт вологою серветкою.

Створити безпечні умови для тестування кремових текстур набагато складніше. Річ у тім, що  волога й жирна формула — ідеальне середовище для розмноження бактерій. Якщо до неї потраплять бактерії зі шкіри буквально двох-трьох людей — крем одразу перетворюється на гримучу суміш. Однак небезпечною суміш стає лише в тому випадку, якщо потрапить на слизові оболонки тіла або безпосередньо в кров. Тому наносити кремові текстури з загальних баночок у крамницях можна, але лише на безпечні зони: пальці або п’ясті рук тощо,  уникаючи травмованих ділянок шкіри, зони губ і очей.

Експерти вважають, що безпечні зони для нанесення декоративної косметики — підборіддя й шия. Саме на них можна тестувати тональні основи. Щоб обрати правильний відтінок бронзера, його рекомендують нанести на ключиці. Якщо хочете протестувати помаду, нанесіть її на подушечку пальця і прикладіть його до обличчя.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також