Кращі фільми про виживання, які варто подивитися

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Не знаєте, що подивитися на вихідних? Подивіться один з цих надихаючих фільмів про виживання. Ці історії показують, на що здатна людина заради порятунку свого життя.

Фільми про виживання завжди посідали окреме місце в кінематографі. Жанр «стрілялки» користується попитом незалежно від часу, політичної чи фінансової ситуації в світі. Кіноманам подобається кіно про виживання на острові, цікаво дивитися фільми про виживання після корабельної аварії, стрічки про те, як вижити в дикій природі. Не втрачають своєї актуальності фільми про полювання і виживання в лісі.

Пропонуємо добірку кращих фільмів про виживання в екстремальних умовах. Подивіться фільми про виживання завдяки силі волі людей, деякі стрічки про виживання – на реальних подіях.

В які тільки екстремальні умови не потрапляють герої, будь то безлюдний острів, гори, дрімучий ліс, арктична пустеля або світ після глобальних катаклізмів, неймовірна сила волі, сміливість і витривалість людей в фільмах про виживання за всяку ціну надихає. Якщо не знаєте, що подивитися у вихідний день або вільний вечір, загляньте в наш топ фільмів про виживання.

«Вигнанець»

Фільм «Вигнанець» з Томом Хенксом у головній ролі, мабуть, один з найвідоміших фільмів про виживання в диких умовах. Картина 2000 року Роберта Земекіса унікальна, адже 95% екранного часу глядач бачить лише одну героя – Чака Нолана (Том Хенкс). Це не звичайна драма, як інші фільми про виживання на острові, багато критики високо оцінили стрічку за простоту сприйняття завдяки розважальним елементам. Проте «Вигнанця» також помітили за глибокий психологізм. Сюжет змушує задуматися про справді важливі речі та переосмислити систему цінностей.

«Рятівний світанок»

Стрічка Вернера Херцога про виживання в екстремальних умовах заснована на реальних подіях, які раніше були показані в документальному фільмі «Маленькому Дітеру потрібно літати», отримала багато схвальних відгуків критиків. Дія фільму відбувається за часів в’єтнамської війни. У 1966 році літак пілота ВМС США Дітера Денглера (Крістіан Бейл) був підбитий над Північним В’єтнамом і розбився в Лаосі. Денглер потрапив в полон, пройшов через тортури, які змусили його розробити план втечі. Денглер й інші втекли з полону, змушені були ховатися і виживати в джунглях, сподіваючись на порятунок, але багато його товаришів, що зазнають психічного та фізичного насильства в полоні, не дуже вірять в успішне завершення плану Денглера.

«Марсіанин»

Фільм про виживання в космосі Рідлі Скотта, який отримав сім номінацій на «Оскар», заслужив багато схвальних відгуків у 2015 році від кінокритиків і глядачів. Але багато суперечок спричинила наукова достовірність картини. Режисер говорив в інтерв’ю, що наука в стрічці – окрема і дуже важлива дійова особа. Незважаючи на це, оглядачі знайшли у фільмі про виживання з Меттом Деймоном у головній ролі багато наукових розбіжностей (деякі з них перекочували з книги, за якою зняли фільм). Багато авторитетних учених знайшли рівень наукової достовірності картини дуже низьким, але глядачів це мало хвилювало. Історія головного героя, який намагався вижити на Марсі, дійсно надихає.

«Який вижив»

Фільм про виживання в дикій природі. Перший «Оскар» Леонардо Ді Капріо дістався акторові не просто так. Його гра в цій стрічці вражає. Дії картини відбуваються на початку XIX століття. Група мисливців виживає в зоні нових земель Дикого Заходу в суворих умовах. Серед дрімучих лісів вони щодня наражаються на небезпеку не тільки з боку звірів, що мешкають в лісах, а й з боку корінних індіанських племен, які оголосили війну білим людям, що вторглися на їхню територію. Слідопит Х’ю Гласс отримав в сутичці з грізлі важкі каліцтва. Він виявляється при смерті, і його компаньйон замість допомоги вирішує залишити свого супутника посеред лісу. Те, як Гласс намагається вижити в умовах дикої природи, змушує серце завмирати. Цей «Оскар» Ді Капріо точно отримав заслужено.

«В диких умовах»

Фільм про виживання, заснований на реальних подіях. Картину режисера Шона Пенна оцінили як дуже яскраву і зорову. Й історія головного героя Крістофера неймовірно надихаюча. За сюжетом Кріс, хлопець з дуже багатої родини, закінчивши коледж, вирішує вирушити в подорож автостопом. Він віддає всі свої гроші в благодійний фонд і живе, жебракуючи два роки. Крістофер заробляє на різних халтурах, знайомиться з різними цікавими людьми, які змінюють його життя і світогляд.

«Гравітація»

Науково-фантастична картина про виживання в космосі отримала десять номінацій на «Оскар» і здобула перемогу в семи категоріях. І це при тому, що більшу частину екранного часу ми бачимо тільки двох акторів – Сандру Буллок і Джорджа Клуні. Головна героїня трилера Альфонсо Куарона – доктор Райан Стоун (Буллок) вперше у житті вирушає в космічну експедицію з групою фахівців НАСА. Командою, яка має провести ремонтні роботи на телескопі «Хаббл», керує астронавт Метт Ковальські (Клуні). Перебуваючи в космосі, шатл потрапляє під дощ з космічного сміття, в результаті чого корабель зазнає аварії. З команди залишилися Стоун і Ковальські, які навіть не сподіваються врятуватися з цієї місії.

«Крізь сніг»

Трилер південнокорейського режисера Пона Чжун було визнано одним з кращих фільмів 2014 року, на думку переважної більшості кінокритиків. Картина була удостоєна маси нагород, в основному, звичайно, за неймовірно сильну гру Тільди Свінтон, Джона Херта і Кріса Еванса. Сюжет про недалеке майбутнє. У 2014 році вчені запустили процес боротьби з глобальним потеплінням, що призвело до катастрофи. Наслідки спричинили новий льодовиковий період. Глядач бачить постапокаліптичний світ 2031 року, де останнім притулком людей, що вижили, виявляється потяг. Як і в великому світі до трагедії, пасажири поділені по соціальних класах – одні забезпечені всім, іншим доводиться виживати.

«Дорога»

Ще одна постапокаліптична картина світу. Драма Джона Хіллкоута є екранізацією однойменного роману Кормака Маккарті. Фільм розповідає історію виживання батька і сина в світі після глобальних катаклізмів, в результаті яких загинула цивілізація, майже всі тварини і рослини. Єдиною їжею для тих, хто вижив, стали консерви, що залишилися після катастрофи, й інші люди. Батько і син навіть в таких умовах намагаються залишитися людьми, харчуючись консервами і ховаючись від канібалів.

«Сутичка»

Фільм 2011 року з Ліамом Нісоном у головній ролі знятий за оповіданням Йена Маккензі Джефферса «Примарний ходок». Аляска наших днів. В глибині її безкрайніх просторів літак зазнає аварії. Ті, хто вижив під час авіакатастрофи, і пасажири залишаються наодинці з дикою природою. Зграї вовків оточують тих, хто вирішує знайти шлях до порятунку, вони все ближче і ближче підбираються до своєї здобичі.

«Джунглі»

Сюжет фільму Грега Макліна з Деніелом Редкліффом в головній ролі заснований на реальних подіях. Йоссі Гінсберг – хлопець, який вирішив не жити за звичним для суспільства планом: університет, робота, сім’я, діти. Він відправляється до Південної Америки досліджувати землі, на які не ступала нога людини. Дорогою зустрічає вчителя зі Швейцарії й фотографа з Америки. Разом вони намагаються вижити в диких умовах в джунглях Амазонки.

«Загублені в льодах»

Дія ісландського фільму розгортається в суворій арктичній пустелі. Пілот Хакслі Овергард, який вижив в авіакатастрофі, спочатку вирішує чекати на допомогу з материка, залишаючись на уламках літака. Незабаром за ним посилають вертоліт, але той також зазнає аварії неподалік. Хакслі кидається до вертольота, в пошуках тих, хто вижив. Він знаходить лише одну вцілілу жінку, яка сильно покалічена і потребує термінової допомоги медиків. Тепер йому не залишається нічого іншого, як шукати шлях до найближчого населеного пункту. Але це не так легко в суворих умовах арктичної пустелі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також