Кращий з кращих: хто отримав Нобелівську премію з літератури

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Кращий з кращих: хто отримав Нобелівську премію з літератури

Нобелівська премія – винагорода за революційні досягнення і особливий вклад у розвиток всього суспільства. Кому цьогоріч вручили одну з найпрестижніших відзнак у галузі літератури, дізнайтесь просто зараз.

Понад сто років тому видатний шведський підприємець та  винахідник Альфред Нобель заповів весь свій статок на фінансування міжнародної премії за революційні винаходи, наукові дослідження або значний внесок у культуру чи розвиток суспільства. З того часу щороку спеціальний комітет присуджує престижну медаль діячам  у галузі фізики, хімії, фізіології та медицини, літератури та діяльності за збереження миру. 1968 року Банком Швеції заснована також Нобелівська премія з економіки. Окрім медалі, нобелівські лауреати також отримують солідний грошовий приз, який вони можуть витратити на розвиток своєї галузі або на авторські проєкти.

Щодо Нобелівської премії з літератури, за заповітом Альфреда Нобеля, винагороду мають присуджувати людям, які створюють  «найвидатніші роботи в напрямку ідеалізму».

Минулого року нобелівською лауреаткою з літератури стала  американська поетеса та есеїстка Луїза Глік. Престижну винагороду їй було присуджено «за її безпомилковий поетичний голос, який суворою красою робить індивідуальне існування універсальним».  

У 2021 році Нобелівську премію з літератури отримав письменник Абдулразак Гурна «за безкомпромісне і жалісливе проникнення в наслідки колоніалізму і долю біженця в умовах сильної різниці між культурами і континентами».

Лауреат Нобелівської премії Абдулразак Гурна народився у 1948 році і виріс на острові Занзібар, а в кінці 1960-х років переїхав до Великої Британії. Він захистив докторську дисертацію у Кентському університеті, де читав лекції про постколоніальну літературу і творчість письменників, вихідців з британських колоній Східної Африки, Індії, Карибських островів. 

Окрім роботи в університеті, Абдулразак Гурна також присвятив багато часу написанню книг. Зокрема його  роман «Рай» (1994) увійшов у короткий список Букерівської та Вайтбредівської премій. Також романи «Дезертирство» (2005), «Біля моря» (2001), входили у довгий список Букерівської премії та короткий список літературної премії щоденної газети Los Angeles Times.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також