Красива справа: засновниця бренду Inro Ольга Саєнко про парфумерний бізнес під час війни та ароматні вподобання українців

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Ольга Саєнко

Засновниця українського косметично-парфумерного бренду Inro Ольга Саєнко ексклюзивно для Beauty HUB розказала про вплив війни на індустрію краси та найбільші випробування для бізнесу, а також поділилася, які смаки щодо ароматів зараз мають українці і чому соціальна відповідальність так важлива для бренду в наші часи.

https://bit.ly/3sLFgTG

Українському бренду Inro в грудні виповниться три роки, проте нам здається, що ми знайомі з ним вічність. Inro відкрився в часи локдаунів і карантинів і зараз продовжує працювати в часи повномасштабної війни. У партнерстві з платформою United24 бренд запустив колекцію свічок, присвячену містам України в тимчасовій окупації, щоб фінансово допомогти їх відбудовувати, а також разом з художницею Ліліт Саркісян об’єдналися в благодійній колаборації для відновлення рослинної колекції в столичному Ботанічному саду ім. Гришка.

Ольго, давайте розпочнемо з того, як почалася історія Inro.

Inro з’явився в грудні 2020 року.

Робота над запуском бренду тривала майже цілий рік, і в його філософію було закладено поєднання незвичних нішевих ароматів з натуральними інгредієнтами та ефективними сучасними компонентами. Відмінною рисою Inro стали аромати, які створюються за участю французьких та італійських парфумерів. Вони додають особливого шарму та гармонії і дозволяють прихильникам бренду не тільки піклуватися про чистоту тіла, але й створити у себе вдома атмосферу спокою, затишку і релаксу.

Ольга Саєнко

Як війна вплинула на бізнес у сфері краси? Як вам вдається його розвивати в такі часи?

Безумовно, війна мала безпрецедентний вплив на усю beauty-сферу. Наш бренд не став виключенням. Особливо важкими були перші місяці війни, але завдяки команді та нашим клієнтам ми впоралися.

Ніколи не забудемо наше перше замовлення під час війни, коли написала дівчина, щоб запитати, чи ми взагалі працюємо, і замовити тревел-версії парфумів. Ми можемо лише здогадуватися, що скоріше за все вона планувала поїздку і хотіла взяти з собою щось, що асоціювалось би з домом і нормальним життям. Таким чином, ми зрозуміли, що наші продукти потрібні навіть за таких умов. Адже, як ми любимо казати, аромати – це завжди гарні емоції, і для когось у важкій ситуації вони можуть бути суттєвою підтримкою і нагадувати, що все буде добре.

Тож після цього ми вже не вагалися і просто почали працювати над тим, щоб вирішувати усі проблеми та налагоджувати роботу.

Ольга Саєнко

Які труднощі давалися/даються найскладніше?

Так склалося, що ми запускали бренд у карантин, і це мало певні логістичні та комунікаційні складнощі, адже вільне пересування було обмежено. Після закінчення карантину був певний етап відновлення процесів, який також мав свої складнощі… І от тепер війна.

Ми іноді шуткуємо, що наша робота – це постійне подолання складнощів, а інколи – гіперскладнощів. Тому, здається, нас уже мало що може здивувати. Але з того, що насправді мало найсильніший негативний вплив на початку повномасштабного вторгнення, – це складнощі у відновленні роботи команди. Адже до цього моменту все працювало як єдиний злагоджений механізм, але через війну ми опинилися в різних місцях, багато хто за кордоном, і нам довелося заново вибудовувати нові формати роботи.

Ваш бренд підтримує благодійні та соціальні ініціативи. Наскільки це зараз важливо для кожного бізнесу, на вашу думку?

Так, з перших днів війни ми вирішили для себе, що соціальна відповідальність буде відтепер важливою складовою нашого бренду. Тож участь у благодійних проєктах і колабораціях була для нас скоріше приємною частиною робочого процесу.  Бо, на нашу особисту думку, підтримання соціальних ініціатив – це просто must have для українських брендів, і ми щасливі бачити, що таку ж саму думку поділяють багато українських бізнесів.

Inro свічки

Як відбувається підбір ароматів для нових колекцій або продуктів?

Загалом ми намагаємося слідувати світовим трендам та філософії бренду, але треба визнати, що війна внесла свої корективи у вподобання українців. Наразі ми намагаємося більше радитися зі своїми покупцями. Завдяки цьому дізналися, що аромат рідного дому для багатьох – це композиція з нотами кави, а аромат затишку багато людей уявляють як суміші з нотами ванілі або солодощів. Якщо говорити більш глобально, то згідно з нашими спостереженнями в Україні зараз найбільше проявляються два тренди в виборі ароматів.

Перший – люди, які втомилися від війни й невизначеності, хочуть більше спокою та релаксу. Ця аудиторія більше обирає спокійні та затишні аромати з квітковими, трав’яними і солодкими нотами.

Друга частина аудиторії – це люди, які не хочуть і не можуть відкладати життя на завтра, які втомилися від очікування та буденності і хочуть жити на повну тут і зараз. Як правило, вони обирають більш яскраві насичені та провокаційні аромати. Інколи з дуже сміливим і нетиповим поєднанням нот і компонентів, наприклад деревини та фруктів або квітів та шкіри.

Inro

Про що мрієте в професійному плані? І наостанок, що вас надихає і дає сили рухатися далі?

Якби ви запитали нас про це на два роки раніше, ми б мали безліч планів, але наразі наше головне бажання – це скоріша перемога. І в найважчі для нас часи ми згадуємо, що є люди, яким зараз набагато важче, ніж нам, і яким ми маємо бути безмежно вдячні за можливість працювати і жити у нашій прекрасній країні. Тож зараз ми беремо приклад з наших воїнів і просто намагаємося робити свою справу якомога краще й ефективніше, аби можна було пишатися тим, що наша продукція вироблена в Україні.

Підпишись на нашу сторінку в Instagram і не пропускай найкорисніші відеоматеріали від Beauty HUB!

читайте також