Своїми руками Альона створює чарівні кімнатні кашпо, ідеальні коробочки і букети із сухостою, а також трендові інтер’єрні композиції і квіткові фотозони для свят. Те, що створює ця дівчина, не може залишити байдужим жодного любителя оригінального декору і тих, кого захопила мода на все натуральне й екологічне. Для створення букетів флорист із Києва використовує натуральні сухостої, вирощені на квіткових плантаціях Італії або Голландії, які є на 100% гіпоалергеними, оскільки на фермах рослини у спеціальний спосіб очищають, заготовляють і забарвлюють.
У нашій країні сухостійна флористика тільки набирає обертів, проте шанувальників у цього мистецтва вже чимало. Ми вирішили розпитати нашу нову героїню рубрики «Красива справа» про всі тонкощі цієї красивої професії.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
— Альона, розкажіть про свої улюблені квіти.
— Привіт, мене звуть Альона Зайцева, і я всім серцем кайфую від того, що творю! Коли створювала свої перші квіткові композиції, віночки і wall-декор, то і подумати не могла, що одного разу це стане чимось більшим, ніж просто справа для душі. Я з тих людей, у яких завжди під рукою квітковий настрій. Обожнюю квіти, мої найулюбленіші – це ранункулюси і півонії. Маю слабкість до фактурних букетів і монобукетів і просто польових зборів. Люблю елегантну троянду і квітучу шипшину, а ще мені подобається матіола, особливо її аромат ❤
Посмотреть эту публикацию в Instagram
— Як ви прийшли до флористики і зрозуміли, що це справа вашої мрії?
— Я довго шукала себе в різних напрямах і бізнес-сферах. Хотілося займатися чимось по-любові, але ніяк не могла знайти ту саму справу, до якої б лежала душа. Тому в захопленні квітами і флористикою в цілому я не помічала очевидних речей: бери секатор і create 🙂 Просто створювала красу для себе і друзів. Навчалася флористичній майстерності теж для себе (навчилася робити новорічні вінки). І ось на мій черговий настінний декор чоловік сказав, що це чудова ідея і потрібно її просувати. Написали бізнес-план і вирішили почати з Instagram, оскільки це найбільше підходить під наш квітковий формат.
Те, чим я займаюся зараз, – моя найулюбленіша справа. Навіть не уявляю, змогла б ще чимось так захоплюватися і віддаватися всім серцем і душею. Моя квіткова майстерня – це насолода. Особливо круто, коли я стаю частиною якихось класних емоцій завдяки своїм композиціям і букетам.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Посмотреть эту публикацию в Instagram
— Пам’ятайте день, коли ваше хобі переросло в бізнес і стали з’являтися перші клієнти?
— Так, пам’ятаю, коли у мене вперше замовили букет 🙂 Переважали змішані відчуття, звичайно, трохи паніки і розгубленості. Був момент, коли ми все запустили, взяли фотографа, відзняли букети, таргетолог налаштовував рекламу, впроваджували SMM-просування і чекали фідбек від людей… Але особливої реакції не було. Ми думали: все, провал. І ось воно, довгоочікуване перше замовлення! Звичайно, було радісно і хвилююче 🙂 Але ми впоралися на відмінно, і далі все закрутилося, попит збільшувався, а з ним – і пропозиція.
— Чому вирішили працювати саме з сухостоєм? Які його переваги?
— Я вже говорила про те, що люблю квіти?) Але догляд за ними – проблема для мене. У тому плані, що немає на це часу, постійно забуваю оновити зріз, поміняти воду… Коли вперше в Іспанії, виходячи з магазину, побачила букети-компліменти із сухостою по €8, була в захваті! Це ж ідеально! Поставив у вазу і милуйся роками, набридло – зроби кашпо або декор. Круто же! Вивчила всі нюанси на нашому ринку, в Україні сухостої – ще досить новий формат букетів, багато хто з непідробним інтересом вивчають питання догляду та довговічності. Але ці квіти ідеальні з таких причин:
- вони гіпоалергенні;
- вони довговічні;
- вони мають приємний аромат;
- вони не вимагають догляду;
- це ідеальний декор/подарунок/комплімент.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Посмотреть эту публикацию в Instagram
— Ви займаєтеся і флористикою, і декором інтер’єру. Чому вибрали обидва напрями?
— Спочатку мені імпонував напрям декору – настінні композиції, підвісні вінки. Але попит породжує пропозицію (адже базова освіта у мене флористична, я вчилася складати композиції), а букети дуже популярні. Тому вирішили йти шляхом двох напрямів, щоб задовольнити побажання всіх наших покупців.
— Багатьом здається, що флористом бути легко. Розкажіть про складнощі в роботі.
— О ні, це помилкова думка 🙂 Флорист – це та людина, якій пишуть «нам потрібна композиція з пальм на завтра», і ти розумієш, що не сезон, постачальники кажуть «пальм немає», а у тебе замовлення, декор фотозони з пальм. Ось і бігаєш по всьому місту в пошуках пальми і креативиш у голові, як створити щось неймовірне.
Бути флористом – ціле мистецтво. Мені здається, що далеко не кожен може побачити композицію так, як бачить її флорист. Правильно підібрати квіти, дотримуватися палітри і пропорції в композиціях, врешті-решт, красиво все подати. Цьому потрібно вчитися, це потрібно відчувати, це потрібно напрацьовувати. Іноді я збираю букет по 3-4 рази, аби досягти ідеального результату.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Посмотреть эту публикацию в Instagram
.
— Чи буває таке, що букети виходять не з першого разу, навіть незважаючи на великий досвід? Або, наприклад, коли замовник приходить з фотографією певного букета, ви робите такий самий, але в результаті клієнтові не подобається?
— Так, ось про це і сказала вище. Буває, доводиться збирати букети по 3-4 рази, при цьому замовник не бачить різниці розташування квітки або заміни палітри, а мені хочеться, аби було ідеально!
Але якщо чесно, не люблю збирати «чужі» композиції. Все-таки мені хочеться, щоб люди зверталися до мене по мої авторські букети і декор. Я можу зробити все, що завгодно, але хотілося б, аби клієнти довіряли мені та моєму смаку.
— Чи можете ви пригадати найцікавіше замовлення, яке запам’яталося?
— У флориста завжди багато цікавих історій, тому що квіти супроводжують найбільш теплі та запам’ятовувані моменти нашого життя. Але найцікавіше і найбільше запам’яталося одне з перших замовлень – композиція з пальмового листя. Композиція вийшла величезна, понад 1,5 м в обсязі, і мала благополучно транспортуватися до Львова. Додумували, доробляли її, підбирали пальми, гралися з транспортуванням… Але ми це зробили! Немає нічого неможливого – ані з пальмою, ані з доставкою!
— Чи берете ви участь у квіткових ярмарках? Де жителі столиці можуть познайомитися з вашими роботами?
— Так, звісно! Ми беремо участь у флористичних ярмарках і завжди відкриті до такого роду пропозицій. Беремо участь у квітковому ярмарку на платформі «Хай росте», Kyiv Flower Market, на концептуальних ярмарках за типом «Крафтовий ярмарок у Gvozdoff» тощо. Я дуже люблю такі заходи. Це дає можливість людям ближче познайомитися з тим, що ми робимо, яку красу несемо в світ, і розуміння того, що ця краса може жити вічно!
Посмотреть эту публикацию в Instagram
— Ми в редакції Beauty HUB впевнені, що флористика це не просто професія, а справжнє мистецтво. А ви як вважаєте?
— Не можу з вами не погодитися ☺ Флористика – тонке мистецтво, яке втілюється в створенні флористичних робіт. Це спілкування з природою, можливість реалізувати креативні задуми, висловити душевний стан і реалізувати свої творчі здібності. Але ця справа вимагає терпіння, уваги до деталей і посидючості. Флорист має вміти знайти і підкреслити родзинку: нареченій – весільним букетом, ресторану – квітами в вазах на столах або композиціями і фотозонами.
— Що б ви могли порадити людям, які теж хочуть стати флористами? Наприклад, як натренувати свою «надивленість» і розвинути хороший смак?
— Надивленість – дуже важлива навичка у флористиці. Чим більше композицій ти бачиш, чим більше цікавишся, тим кращим і шедевральнішим виходить твій власний результат. Мені здається, що найкраща порада – це навчання нон-стоп. Фотографувати букети і з часом їх аналізувати, експериментувати, робити різні збірки і композиції. Аналіз і критика – ключові аспекти в роботі адекватного флориста. Зберігайте дошки на Pinterest, надихайтеся самі та надихайте інших!
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!