Красивий жанр: кращі фільми про б’юті-індустрію

Фільм, який розкриває секрети б'юті-індустрії і зачаровує цікавим сюжетом знайти не так просто, як може здатися на перший погляд. Але редакція Beauty HUB вcе ж відшукала подібні варіанти. Кожна стрічка з нашої добірки – справжній шедевр!

Хто з нас не влаштовував задушевних бесід з майстрами манікюру, не прийшов стригтися, щоб скинути з себе тягар минулого, не переживав в перукарському кріслі хвилюючі хвилини перед важливою подією? За арсеналом салонних процедур і косметики б’юті-індустрія ховає безліч життєвих історій, які не випали з уваги кінорежисерів. Ми вибрали найкращі фільми про залаштунки індустрії краси: від легких комедій до мюзиклів і документальних стрічок.

«Салон краси»

фильм Салон красоты

Романтична американська комедія про те, як талановита перукарка Джина, втомившись від нападок самолюбивого боса, кидає роботу в престижному салоні краси і відкриває свій власний в гетто Атланти. Добре вихованих, багатих клієнток змінюють ексцентричні і гострі на язик місцеві мешканки, а сучасне просторе приміщення салону – зубожілі стіни і стелі старої перукарні. Проте, Джина бере справу в свої руки і скоро заробляє на новому місці не тільки авторитет і славу талановитого майстра, але і переманює до себе колишніх співробітників і клієнтуру. Вражене самолюбство колишнього начальника зіграє з Джиною злий жарт, але нічого не страшно, коли поруч – вірні друзі і завжди готовий допомогти симпатичний сусід. Крім колориту і перукарської «кухні», фільм тонко зачіпає міжрасові питання.

«Шампунь»

фильм Шампунь

Фільм, знятий в 1975 році, розповідає про любовні та кар’єрні метання зірки перукарського мистецтва Джорджа у виконанні Уоррена Бітті. Красиві й багаті клієнтки не в змозі встояти перед його чарівністю, чим молодий перукар користується щосили. Так він виявляється на вершині любовного трикутника, закручуючи паралельні романи з двома близькими подругами, яких блискуче грають ще юні Голді Хоун і Джулі Крісті. Як відомо, такі сценарії ніколи не закінчуються хепі ендом. Вітряний і такий, що заплутався в собі, Джордж залишається з розбитим серцем і втрачає вигідну кар’єрну пропозицію. Але якщо протягом фільму персонаж Бітті викликає суперечливі емоції, то яскрава мода 70-х, якою пронизаний «Шампунь», безумовно, гідна захоплення.

«Салон краси «Венера»

фильм Салон красоты Венера

В салон краси з рожевим інтер’єром і люб’язним персоналом приходять не тільки на масаж, макіяж або за тюбиком зволожувального крему. У «Венері» шукають любові: до себе, до життя, до своєї справи, і звичайно, до іншої людини. І це стосується не тільки відвідувачів. У центрі сюжету – три чарівні працівниці салону: юна і наївна Марі, жвава Саманта і досвідчена, розчарована у відносинах Анжела. У перервах, а іноді і під час роботи, вони знаходять і відповіді на найактуальніші для себе питання, і сміливість будувати своє щастя. Режисер Тоні Маршалл свого часу отримала за «Салон краси «Венера» 4 премії «Сезар», створивши по-французьки чарівне, легке, але аж ніяк не легковажне кіно.

«Карамель»

фильм Карамель

У зубожілому салоні краси з похиленою вивіскою мешканки Бейрута отримують не тільки перукарські послуги, а й ковток свободи. Адже тут можна безперешкодно обговорити самі слизькі жіночі теми, вдосталь пожартувати і знайти підтримку подруг. Сюжет будується на основі любовних історій кожної з героїнь і заодно делікатно піднімає тему про права ліванських жінок. Що важливіше – кохання чи невинність? Думка чоловіка або право зважитися на найзухваліший в житті вчинок – коротку стрижку?

«Чоловік перукарки»

фильм Муж парикмахерши

Всі ми родом з дитинства. Своє перше еротичне переживання Антуан отримав в 12 років, в кріслі перукарні. Закохавшись в її ефектну власницю, юний герой дає собі обіцянку в майбутньому одружитися на перукарці і здійснює його. Уже в дуже зрілому віці він за першої зустрічі робить пропозицію молодій Матильді, яка нудьгує в своєму салоні, гортаючи журнали і обслуговуючи поодиноких клієнтів. Разом вони знаходять своє тихе щастя, проводячи всі дні безперервно в стінах чоловічої перукарні, насолоджуючись товариством один одного, і радіючи з відвідувачами. Але в один день їх кохання досягає піку і виривається зі звичних обставин.

«Суїнні Тодд, демон-перукар з Фліт-стріт»

Традиційно похмурий мюзикл, зрежисований на великому екрані Тімом Бертоном, не розкриває всіх таємниць б’юті-ремесла вікторіанської епохи, зате наочно показує – краще не жартувати з тим, хто досконало володіє бритвою. Особливо, якщо в колі його друзів – господиня відомої в місті пекарні.

«Відал Сассун: кіно»

Видал Сассун: кино

Документальна стрічка про сьогодення революціонера перукарського мистецтва – Відала Сассуна. Британський стиліст, як ніхто, вплинув на візуальний вигляд 60-х (знаменитий боб Мері Куант і хлоп’яча стрижка Мії Ферроу – його ножиць справа). Сассун заснував б’юті-імперію і в серії відвертих інтерв’ю згадує найяскравіші моменти своєї насиченої біографії. На момент зйомок Відалу Сассуну було 82 роки, стрічка побачила світ лише за 2 роки до смерті великого перукаря.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також