Культура споживання: як купити квіти і не розчаруватися в них

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Культура споживання флористичних виробів недосконала не тільки в Україні, але і в світі, адже нас уже важко здивувати півоніями в січні і «замороженою трояндою». Як купити квіти і насолоджуватися ними, розповідає Лариса Шен, генеральний директор та ідейний натхненник LoraShen.

Лариса Шен, генеральний директор та ідейний натхненник LoraShen

Купити квіти та залишитися задоволеним ними. Здається, що може бути простіше? Але так тільки здається… Згадайте часи наших бабусь і мам, коли червоні троянди купували по знайомству за пару днів до свята, спеціально для них набирали ванну з холодною водою, аби квіти дожили до дня N? Ось тоді емоції від подарованих квітів зашкалювали. Зараз такі історії виглядають як дикість. Невже таке могло бути насправді?

Нас уже складно здивувати букетом з 1001 червоної троянди і навіть півоніями в січні. Ринок насичений квітами з усього світу, ми очікуємо від квітів, що вони будуть не просто красивими, а якимись нереальними, фантастичними і проживуть у нас вдома дуже довго. Якщо раптом хоч один з цих факторів не відповідає дійсності, ми відчуваємо смуток і розчарування.

Давайте розберемося, чому так відбувається і як купити квіти і не розчаруватися в них.

Місцеві або імпортні квіти

Скільки років працюю у флористиці, стільки років закликаю насолоджуватися сезонними місцевими квітами!

По-перше, квітка в сезон добірна, повна життя, максимально красива і природна. І що важливо – дуже доступна за ціною! Наприклад, місцеві півонії в червні прекрасні, ними заповнені українські ферми квіткарів, саме час дарувати величезні букети з незліченною кількістю квітів дівчатам, не хвилюючись, що букет буде коштувати, як квиток до Парижа або Нью-Йорка. Так само з трояндами, жоржинами, ранункулюсами  й іншими квітами, головне – вгадати з сезоном і задаровувати улюблених красивими і великими букетами. Адже в сезон виробники намагаються знизити ціни на квітку і продати якомога більше.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от LoraShen (@lorashen_studio)

По-друге, до ціни місцевої квітки не входить вартість доставки і «розмитнення» з-за кордону, що теж впливає на ціноутворення.

По-третє, поставки місцевих квітів в салони здійснюються через день або як у нас щодня, що дає гарантію максимальної свіжості квітки. І по-четверте, всім нам приємно підтримувати українських виробників. Тим більше, скажу вам чесно, фермери зараз дуже стараються і вирощують багато новомодних інстаграмних сортів квітів в Україні за більш доступною ціною.

Безумовно, не всі види рослин можна виростити в наших широтах, нехай навіть у теплицях. Крім того, іноземні квіти дозволяють продавати ті ж півонії в січні або тюльпани в лютому. Ні для кого не секрет, що імпортні квіти стоять набагато довше. Звичайно, всі ці переваги і формують ціну, яка на порядок вища, ніж на місцеві. Всі види екзотичних, які вже так полюбилися нам, квітів, таких як протея, антуріум, амариліс, – теж іноземні.

Вибираючи між українською й імпортною квіткою, пам’ятайте таке:

  1. Українська квітка стоїть в домашніх умовах в середньому 3-4 дні, іноземна – 5-7 днів. До імпортних квітів завжди додаються спеціальні концентрати для їх стійкості, місцеві ж часто максимально натуральні, тому їх життя коротше.
  2. Імпортні квіти, як правило, виглядають більш добірними і доглянутими, українські – природними, різними за формою і розміром бутонів, і це нормально, адже їх навряд чи стимулювали.
  3. Імпортна квітка буде дорожче за український аналог.
Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от LoraShen (@lorashen_studio)

Квіти це живий матеріал і натуральна краса

Через велику кількість найрізноманітніших кольорів з усього світу на ринку люди перестали сприймати квітку, як щось особливе, як подарунок природи. Часом ми стикаємося з проблемою, що людина отримує квітку в іншому відтінку білого, який був у попередньому замовленні тиждень тому, і сильно засмучується. Або, наприклад, коралова голландська півонія через пару днів почала рожевіти і втратила свій насичений колір.

Ми завжди на боці клієнта і робимо заміну букета або пропонуємо повернення коштів, навіть якщо квіти поводяться природно, але не так, як припускала людина, адже ми пропонуємо не тільки квіти, а й сервіс.

Але особисто я вас закликаю дивитися на квіти не як на товар (наприклад, як на піджак або помаду), а в першу чергу, як на живий матеріал, на дар природи!

Як купити квіти і не розчаруватися в них?

  1. Квіти навіть одного сорту одного кольору в різних поставках можуть відрізнятися у відтінку і розмірах, тому що це не створений штучно продукт, а вирощений самою природою дар!
  2. Квіти часом поводяться непередбачувано, як і все живе на Землі. Вони можуть бути абсолютно свіжі, але пелюстки біля основи в бутоні троянди можуть наступного дня здатися вже сухуватими. Їх можна акуратно прибрати, і решта бутона буде дихати свіжістю і життям ще тиждень.

На таку поведінку квітки могло вплинути безліч чинників: температура в приміщенні, рівень вологості, наявність протягів або просто стрес. Але не варто одразу засмучуватися – рослини як ніхто інший на планеті мають жагу до життя.

  1. Деякі види квітів дійсно через певний час можуть змінювати свій відтінок. Але як же це прекрасно! Варто тільки один раз спробувати поспостерігати за життям квітів вдома щодня, доглядати за ними, як ви потім не зможете від цього відмовитися, адже подібне спостереження є свого роду медитацією.
  2. Постарайтеся не дивитися на квітку, як на красиву картинку, адже друзів і коханих ми вибираємо за їх душу, серце, світосприйняття. Так само і квіти в будинку: вони не тільки красиві, але ще й діляться з нами своєю енергією.
  3. Споглядайте квіти, Instagram почекає.

Підписуйтеся на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також