Лікування оніхомікозу: коли не обійтися без лікаря

лікування оніхомікозу

Грибкові захворювання останнім часом набувають все більшого поширення. Ураження нігтьової пластини є найбільш частими причинами звернення до лікаря.

Оніхомікоз, або грибок нігтів, – це ураження нігтьової пластини, яке розвивається внаслідок впливу патогенних грибів. У дітей така проблема спостерігається вкрай рідко, адже ніготь відростає набагато швидше, ніж у дорослих. А ось у зоні ризику перебувають люди більш старшого віку.

Причини виникнення

Оніхомікоз – заразне захворювання, але при попаданні на шкіру або нігті, грибок не у всіх знаходить сприятливий ґрунт для росту і розмноження,  тому хтось може підхопити захворювання з першого разу, а комусь буде щастити щоразу при контакті зі шкідливими грибами. Якщо з’являється грибок на нігтях, у першу чергу варто звернути увагу на свій імунітет. Адже естетичний ефект – це не найперше, що має турбувати при виявленні у себе оніхомікозу. Грибок часто можна виявити при носінні незручного взуття або при травмах. У цьому випадку відбувається порушення кровопостачання нігтьових пластин, що є відмінним стартом для розмноження грибка. Також найчастішими місцями, де можна підчепити це неприємне захворювання є сауни, басейни, лазні, чуже взуття (наприклад, тапочки, черевики для боулінгу, ковзани і т.д.). Крім цього, до переліку причин можна включити й інші чинники, які можуть служити провокацією виникнення грибка нігтів. Серед них: гіпергідроз кінцівок, порушення обміну речовин, порушення роботи кровоносної системи, захворювання нервової системи, хронічні захворювання шкіри, носіння одягу з синтетичних матеріалів, медикаментозне лікування, що впливає на мікрофлору шкіри і нігтів, контакт із засобами побутової хімії.

Симптоми оніхомікозу

  • Перше, що можна помітити при прояві оніхомікозу – це ущільнення і жовтизна нігтьової пластини.
  • Друге, що можна побачити – це відшарування нігтьової пластини, на пластині можуть утворитися острівці жовтого або білого кольору.
  • Третє, відбувається витончення і відшарування нігтьової пластини, можуть утворитися порожнечі і зруйнуватися ніготь.
  • Четверте, з-під нігтя може відчуватися неприємний запах. Звичайно, він не буде доноситися як аромат, який ви собі нанесли, але якщо піднести уражені нігті до носа, вловити аромат грибка таки можна.

онихомикоз

Лікування оніхомікозу

Досить рідко можна побачити в кабінеті лікаря людину, яка запідозрила у себе грибок або будь-які зміни на нігтях, а даремно. Адже запущену форму грибка визначити лікарю буде досить легко, просто подивившись на нігті, а ось лікування буде не таким легким. Грибок на нігтях краще почати лікувати якомога швидше, адже він має властивість швидко поширюватися на сусідні нігті і шкіру поряд. А якщо зовсім запустити, то можна залишитися взагалі без нігтя.

Перш, ніж прописати лікування, лікар призначить спеціальний аналіз, який допоможе визначити тип грибка. І вже, відштовхуючись від цього, призначить правильне лікування. Адже як мінімум п’ятдесят видів грибів можуть стати головними героями захворювання. За допомогою спеціального мікроскопа лаборанти розглядають матеріал, який береться з ураженої нігтьової пластини, після визначають вид грибка.

Тривалість лікування і методика залежатимуть від важкості ураження і прояву захворювання. Найчастіше лікування оніхомікозу стартує з включення у процедури догляду за нігтями спеціальних лаків, лосьйонів, крапель, кремів, але це все призначено для тих, хто встиг прийти вчасно до лікаря. А ось ті, хто не встиг, можуть витратитися ще й на прийом таблеток. Коли ситуація вийшла зовсім з-під контролю, і інфікована зона не реагує на лікування, відбувається видалення нігтьової пластини. Варто зауважити, що лікування оніхомікозу вимагає регулярності і уважності, оскільки грибок нігтів дуже любить повертатися назад. Саме тому варто строго дотримуватися призначеного лікування та рекомендацій лікаря.

Профілактика

Якщо ви вирішили відвідати  басейн або спортзал, обов’язково беріть із собою своє особисте взуття або одноразове – так ви будете менше стикатися з потенційно небезпечними поверхнями (наприклад, ходити босоніж по підлозі в приміщеннях басейну). При виборі майстра педикюру завжди перевіряйте, чи якісно відбувається дезінфекція інструментів (є такі фахівці, які пропонують придбати особисті інструменти), стежте за чистотою вашого взуття, якщо ноги часто пітніють у взутті, купіть спеціальні спреї, вони будуть перешкоджати розмноженню шкідливих грибів. Ну і останнє – мийте регулярно ноги, а краще влаштовуйте їм СПА прямо вдома, наприклад, із морською сіллю та ефірними оліями (можна з олією чайного дерева), вам буде приємно, а вашим ногам – корисна профілактика.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB! 

читайте також