Магнітні бурі у червні 2024 року: коли чекати і що планувати

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Перший місяць літа, як і останній весняний місяць – одні з найактивніших з погляду геомагнітної активності Землі. На 2024 рік метеорологи прогнозували сонячні шторми як мінімум раз на місяць, при цьому 15-20% досягнуть максимального значення. Пропонуємо ознайомитися із календарем магнітних бур на червень 2024 року, щоб підготуватися та пережити їх без негативних наслідків для організму.

Магнітні бурі: причини виникнення, хто такі метеозалежні люди

Магнітні бурі – це тимчасові зміни у магнітному полі Землі, спричинені взаємодією сонячного вітру з магнітосферою нашої планети. Сонячний вітер складається із заряджених частинок, які випромінюються Сонцем і прямують у космічний простір. Коли ці частинки стикаються з магнітосферою Землі, вони можуть спровокувати зміни в її структурі та магнітних полях.

Магнітні бурі можуть призводити до різних явищ, таких як сяйво північного та південного світла (аурора), перешкоди в радіозв’язку та системах навігації, а також тимчасові коливання у магнітних компасах. Більш сильні магнітні бурі можуть мати вплив на електромагнітні системи, включаючи електропередачу та системи зв’язку, а також супутники й космічні апарати. Негативно впливають магнітні бурі на самопочуття людей, особливо метеозалежних, які страждають на хронічні захворювання, емоційно нестабільних. Згідно з офіційними дослідженнями та статистикою, під час геомагнітної події незначно підвищується показник смертності від інфарктів та інсультів, а погане самопочуття з’являється у трьох чвертей населення планети.

Вивчення магнітних бур важливо для розуміння впливу сонячної активності на Землю та живі організми, а також для розробки методів захисту від потенційних наслідків цих бур.

Магнітні бурі тривають у середньому 2-5 днів. Їх небезпеку позначають індексом G, який визначає також ступінь впливу на електрику, зв’язок, людей, тварин тощо. За цією шкалою магнітні бурі поділяються на п’ять рівнів: незначні (G1), помірні (G2), сильні (G3), тяжкі (G4), екстремально сильні (G5).

Календар магнітних бур на червень 2024 року

Червень 2024 року буде відносно спокійним у плані геомагнітного коливання Землі, запевняють сейсмологи. Спалахи на Сонці будуть слабкої та середньої інтенсивності, але є й небезпечні періоди.

 • 2-4, 10, 28-30 червня 2024 року – слабкі магнітні бурі, які на загальному самопочутті більшості людей практично не відбиваються. Погіршення можуть відчути тільки метеозалежні, а також ті, хто страждають на неврологічні захворювання. Серед проявів – безсоння, підвищена стомлюваність, поганий апетит.
 • 15 та 22 червня 2024 року – магнітні бурі середньої активності. Людина може відчути сильний головний біль, у неї фіксуються перепади артеріального тиску, тахікардія, слабкість у всьому тілі, поганий настрій.
 • 23 червня 2024 року – сильна магнітна буря. Досить небезпечний період для здоров’я, навіть для тих, хто не страждає на метеозалежність. У деяких випадках може спостерігатися запалення суглобів, біль у спині, тяжкість у ногах. Не рекомендується відвідувати місця великого скупчення людей, уникати стресів.

Магнітні бурі на червень 2024 року: що робити

Фахівці вважають, що пережити магнітні бурі без негативних наслідків для здоров’я можна, якщо підготуватися до них заздалегідь.

 1. Надмірна сонячна активність найбільше може вплинути на сон. Так, спостерігається безсоння або вранці людина може почуватися втомленою. Щоб цього уникнути, необхідно раніше лягти спати і не перевантажувати мозок перед сном: не дивитися телевізор, не захоплюватися інтернетом.
 2. Головний біль, яким супроводжуються магнітні бурі, – це наслідок уповільненого капілярного кровообігу та кисневого голодування тканин. Впоратися із поганим самопочуттям допоможе контрастний душ зранку – чергуйте холодну та гарячу воду з інтервалом у 10-15 секунд.
 3. Починайте день із ранкової зарядки, а ось важкі фізичні навантаження, а також тренування краще не планувати.
 4. Збільште тривалість прогулянок на свіжому повітрі під час магнітних бур. Важливо стежити за диханням, робіть це животом. Якщо можливості багато гуляти немає, частіше провітрюйте приміщення або зовсім не закривайте вікна цілий день.
 5. Магнітні бурі впливають на артеріальний тиск, тому гіпертонікам або гіпотонікам необхідно контролювати його протягом дня і приймати рекомендовані лікарем ліки.
 6. Не плануйте цього дня складних переговорів, не засиджуйтеся на роботі, робіть частіше перерви, хоча б невелички.
 7. Нестабільний емоційний фон – основний симптом впливу магнітних бур на людину. Нормалізувати його допоможуть медитація, йога, дихальні практики, плавання.
 8. Дотримуйтесь режиму харчування, виключіть шкідливу калорійну їжу, пийте більше рідини (вода, натуральний чай), уникайте енергетичних напоїв, а також алкоголю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також