Магнітні бурі у травні 2024 року: коли чекати і що планувати

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Геомагнітне поле землі в останній місяць весни буде неспокійним. Фахівці попереджають про магнітні бурі різної інтенсивності, від слабких до сильних. Розкажемо про те, коли будуть магнітні бурі у травні 2024 року, і що робити, аби не відчути на собі їхнього негативного впливу.

Магнітні бурі: причини виникнення

Магнітні бурі – це явище в атмосфері та магнітосфері Землі, коли відбуваються сильні зміни у магнітному полі планети. Ці зміни можуть бути спричинені сонячними спалахами або сонячними вітрами, які породжують потоки заряджених частинок, що взаємодіють із магнітним полем Землі. Це може призвести до виникнення геомагнітних збурень, які проявляються у вигляді стрибків у магнітному полі, що можуть вплинути на електромагнітні системи на Землі, включаючи засоби зв’язку, супутники, електропередачу та інші технології. Магнітні бурі тривають у середньому 2-5 днів і за інтенсивністю класифікуються за дев’ятибальною шкалою як слабкі, помірні, сильні та дуже сильні.

Магнітні бурі можуть сильно впливати на самопочуття людини, особливо якщо вона страждає на метеозалежність, має слабкий імунітет або емоційно нестабільна. Так, людина може відчути збій у роботі серцево-судинної та нервової систем, у деяких загострюються хронічні захворювання. Під час магнітних бур знижується працездатність, спостерігаються перепади настрою, виникає головний біль. Вся річ у тім, що наші життєві цикли залежать від енергії Сонця.

Щоб магнітні бурі пройшли для вас непомітно, необхідно стежити за календарем спалахів на Сонці. Він допоможе підготуватися до магнітних бур заздалегідь.

Календар магнітних бур на травень 2024 року

За прогнозами вчених, загалом, у 2024 році сонячна активність буде вищою навіть порівняно з попереднім роком. Максимальна сонячна активність і магнітні бурі на Землі очікуються у травні-червні, а до кінця року активність може знизитися.

У травні 2024 року буде багато періодів слабких магнітних бур, але є й небезпечні дати.

  • 7-8, 11-12, 15-19 та 22 травня 2024 року – слабкі магнітні бурі у 2-3 бали. Практично не позначаються на самопочутті. Тільки дуже чутливі люди зі слабким імунітетом і деякими захворюваннями, особливо неврологічного характеру, можуть страждати на безсоння та підвищену стомлюваність, жалітися на поганий апетит.
  • 4, 10 та 20 травня 2024 року – сильні магнітні бурі. Ці дні будуть небезпечними для здоров’я навіть тих, хто не страждає на метеозалежність. Ви можете раптом відчути сильний головний біль, втому. Варто знизити фізичне та психологічне навантаження, негативно на організм впливатиме навіть мінімальний стрес. Не варто цими днями відвідувати місця великого скупчення людей.

Магнітні бурі на травень 2024 року: що робити

Пережити магнітні бурі непомітно цілком реально, головне – скоригувати спосіб життя, поставитися до себе з більшою уважністю.

  • Через надмірну сонячну активність може бути порушений режим сну: безсоння або поганий сон, ви можете відчувати, що не виспалися. Щоб цього не трапилося, краще раніше лягти спати, при цьому не захоплюватися гаджетами перед сном.
  • Головний біль, яким супроводжуються магнітні бурі, – це наслідок уповільненого капілярного кровообігу та кисневого голодування тканин. Уникнути цього допоможе контрастний душ зранку, з чергуванням гарячої та холодної води з інтервалом 10-15 секунд.
  • Якщо важка фізична активність під час магнітних бур не рекомендується, то ранкова зарядка – ідеальний початок дня. Прості фізичні вправи покращують кровообіг.
  • Під час магнітних бур, по можливості, більше часу проводьте на свіжому повітрі, стежте за диханням (виключно животом). Якщо довгі прогулянки неможливі, частіше провітрюйте приміщення.
  • Магнітні бурі впливають на артеріальний тиск, тому гіпертонікам або гіпотонікам необхідно його частіше контролювати протягом дня та не забувати про прийом ліків.
  • Робочий день краще побудувати таким чином, щоб не сильно напружуватися, варто робити часті перерви.
  • Оскільки під час негативних бур нестабільна нервова система, уникайте конфліктів, спробуйте медитувати, використовувати дихальні практики чи вправи з йоги, корисні заняття у басейні.
  • Мегаважливо дотримуватися режиму харчування і зберігати в нормі гідратацію. Так, дотримуйтесь дієтичного харчування, без жирної, копченої та солоної їжі, оскільки вона гірше засвоюється. Збагатіть раціон овочами та фруктами з високим вмістом калію й магнію. Пийте більше рідини (вода, трав’яний чай), уникайте енергетичних напоїв, а також алкоголю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB

читайте також