Міфи про косметику та парфумерію: 6 популярних помилок

Багатьох із нас гостро хвилює тема оригінальності косметичної продукції. Практично кожен хоч раз замислювався над питанням, як відрізнити оригінал від підробки «без мікроскопа». Однак рекомендації з інтернету часто не мають нічого спільного з дійсністю. Давайте розберемося з популярними помилками на кшталт цих.

Не секрет, що знамениті й дорогі б’юті-бренди дуже часто підробляють. Тому в минулій публікації редакція Beauty HUB разом із мережею преміальної косметики та парфумерії BROCARD розповіла, чому не можна купувати косметичні засоби у недобросовісних продавців і які ризики з цим пов’язані. Цього разу ми вирішили поговорити про популярні міфи, пов’язані з тим, як відрізнити справжню б’юті-продукцію від фейкової.

Як і будь-яка популярна галузь, індустрія краси регулярно поповнюється пересудами на тему шлейфовості, стійкості, оформлення упаковки та інших аспектів якості та оригінальності косметики і парфумерії. Прийшов час розібратися в темі й розвінчати основні помилки щодо цього питання.

«Почнемо з того, що жоден метод «з інтернету» – штрих-коди та батч-коди, целофанові обгортки, картон всередині коробки або його відсутність, бульбашки у флаконі тощо не може виступати критерієм оцінки оригінальності продукту. Всі методи неоднозначні, особливо коли розглядається кожен сам по собі, а не в комплексі», – розповіли нам у BROCARD.

А тепер детальніше про кожен із них.

1. Батч-код

Список помилок про косметичну продукцію очолюють батч-коди. Це коди з цифр і / або букв, нанесені на флакон і упаковку продукту. В інтернеті існують так звані косметичні калькулятори – дешифратори коду виробника. Багато хто впевнений, що ці сервіси є достовірним методом перевірки терміну придатності товару. Насправді – не завжди.

По-перше, походження цих розшифрувань невідомо – ці дані виробники й постачальники товару не підтверджують, це їх внутрішня інформація. Вони ніколи не надають її у відкриті джерела. По-друге, актуальність баз теж під питанням – коди змінюються, а на сайтах найчастіше застарілі відомості. Виробники оновлюють шифрування кодів і через кілька років часто перезапускають вже використані у вжитку коди. Відповідно, навіть якщо колись «злили» достовірну інформацію за кодами, такою вона була на момент зливу. Скільки років її потім поширюють різні ресурси – невідомо. Це означає, що ви проб’єте код на калькуляторі, вам покаже, що товар п’ять років як прострочений. А він взагалі новинка.

Метод із батч-кодами – завжди лотерея: результат може бути коректним, а може й не бути. Спосіб у цілому дуже ненадійний. Ви можете всі свої нові та якісні продукти занести в категорію прострочення й підробки. А це не так.

2. Метод нанесення коду на флакон

Помилковим також є думка про те, що на оригінальній продукції код виробника може бути тільки вибитий лазером. Це зовсім не критерій для оцінки автентичності, а, скоріше, бажання бренду. На одному оригінальному парфумі однієї й тієї ж марки може бути наліпка з кодом, на іншому – його лазерне нанесення. Ніякого підступу немає, просто різні формати маркування, про що офіційно повідомляють представники брендів. Наявність наліпки на туалетній воді або декоративній косметиці не свідчить про підробку, як і наявність нанесеного лазером напису сама по собі не є гарантованим свідченням достовірності.

3. Парфуми «за ліцензією»

Міфи про косметику та парфумерію сповнені забобонів, наприклад, один з них – це те, що в Америці та Європі продукція більш оригінальна, оскільки партії для таких країн, як Україна, розливаються на інших заводах, в інших країнах, «за ліцензією» тощо. Відповідно, й якість не така, як у США чи Парижі. Ні і ще раз ні.

Ні в кого зі світових парфумерно-косметичних гігантів – будь то бренди LVMH, Estee Lauder або Chanel – немає окремих заводів для «країн третього світу». Це банально невигідно. Така практика можлива лише за умови, якщо обсяг виробництва та собівартість продукції настільки високі, що компанії вигідно шукати партнера – як, наприклад, роблять у автомобільній промисловості. А ось світові косметичні бренди «розлив по ліцензії» не практикують.

Весь товар для будь-якої країни світу проводиться на одному й тому ж підприємстві, чому є документальне підтвердження у вигляді даних про кожну фабрику-виробника, які в обов’язковому порядку декларує кожен бренд.

Парфюм

читайте також

4. Упаковка: слюда, целофан, картон всередині тощо.

Ще один стереотип говорить про те, що оригінальна косметика і парфумерія обов’язково запаковані в целофан (слюду), а в коробці з ароматом повинен бути спеціальний картонний «каркас», щоб флакон всередині не бовтався. Насправді, ці критерії не є підтвердженням оригінальності і якості товару.

Наприклад, легендарні метеорити Guerlain раніше були упаковані в целофан, а тепер ні. І таких прикладів серед парфумерно-косметичних марок повно. Політика брендів змінюється в тому числі і через проблеми екології в світі, забруднення океанів пластиком і його складної утилізації. Світові виробники сповідують відповідальне ставлення до природи й прагнуть зробити свої упаковки максимально екоорієнтованими.

Компанії проводять ребрендинг деякої своєї продукції. Целофанізація в упаковках зустрічається все рідше, менше використовується папір, барвники та непереробні надалі матеріали. Відповідно, оцінювати оригінальність продукту по тому, упакований він у целофан, не можна. Навіть якщо раніше бренд його дійсно так пакував.

5. «Не пахне», «не стійкий», «раніше пахнув не так»

Однією з кумедних парфумерних помилок є коментар про стійкість і шлейфість ароматів. Або, наприклад, що в момент вибору тестер пахнув набагато яскравіше, ніж ідентичний парфум у флаконі. Цьому є пояснення.

По-перше, сприйняття аромату – річ суб’єктивна. Навіть якщо мова йде про одну й ту ж людину та одну й ту ж композицію. Змінюється гормональний фон, «хімія» шкіри, сезон (при різних температурах і вологості аромати можуть звучати дуже по-різному), настрій, врешті-решт. Це один аспект.

Інший – дійсна зміна парфумерних формул. Зараз на ринку немає жодного класичного аромату з історією, формула якого була б такою самою, як і в момент запуску. Той же J’adore від Dior вже міняв її неодноразово. Це пов’язано з інгредієнтами – якісь потрапляють в категорію рідкісних і не можуть більше використовуватися. Якісь вважаються сильними алергенами – IFRA (The International Fragrance Association – Міжнародна Асоціація Парфумів та Ароматичних Речовин) регулярно розширює цей список, і такі речовини більше не можуть застосовуватися в парфумерії. Зміна формули, звичайно, позначається на ароматі – він ніби й той самий, але пахнути й поводити себе на шкірі може по-різному.

6. Екологічний знак

І наостанок поділимося ще одним вигаданим і зовсім не підтвердженими міфом, пов’язаним із екологічним знаком, який наноситься на упаковку косметичного засобу при маркуванні товару. Завдання знаку – проінформувати про те, що упаковка є екологічно безпечною й підлягає вторинній переробці. На цьому його смислове завантаження закінчується. Немає єдиної загальноприйнятої системи його зовнішнього вигляду – стрілки можуть бути будь-якого кольору й розташування, про що свідчать численні упаковки оригінальної продукції різних брендів.

Парфюмерия

Який висновок з усього цього

Як бачимо, тема косметики та парфумерії оточена багатьма чутками й помилками. Насправді все простіше, ніж здається: не хочете, щоб фейк або прострочений товар потрапив до вас у руки – йдіть до офіційних продавців із репутацією, у яких є всі необхідні документи на продукт. До того ж жодна велика мережа не піде на те, щоб втратити мільйонні контракти з тими ж Dior або Chanel тільки заради того, щоб продати навіть найякіснішу репліку. Ставки в цій грі дуже високі.

І пам’ятайте, що користуватися сумнівними засобами, купленими на «небаченому розпродажі парфумів по 300 грн» собі ж дорожче – в кращому випадку результат буде далекий від очікуваного, а в гіршому підробка може нашкодити здоров’ю. Щоб уберегти себе від розчарувань і можливих проблем, #КупуйОРИГІНАЛ винятково в перевірених місцях.

Вибір завжди за вами!

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також