Міноксидил для волосся: користь чи шкода

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Миноксидил для волос: польза или вред

Розповідаємо про те, як міноксидил діє на волосся, чи справді він допомагає від втрати волосся і які можуть бути протипоказання у цього препарату.

У різні часи сприйняття проблеми випадіння волосся й методи боротьби з нею були різними. Однак останні кілька десятків років ми зійшлися на думці, що випадіння — це неестетично та нездорово. А ще зараз усі ми знаємо, що одним із найбільш ефективних методів боротьби з цією проблемою є міноксидил.

Міноксидил — це хімічна сполука, яка виявилася дуже ефективною в боротьбі з випаданням волосся як у чоловіків, так і в жінок. Перевагою препарату є те, що він ефективний не лише при випадінні, спровокованому зовнішніми факторами, але і при генетично зумовленому облисінні. Цікаво те, що міноксидил був розроблений зовсім не з метою рятувати від випадіння волосся. У 1950-х роках препарат було представлено як ліки проти виразки, але він виявився неефективним. Однак дослідження показали, що міноксидил надзвичайно ефективний при лікуванні високого кров’яного тиску. Схвалений Управлінням з продовольства і медикаментів США (FDA), препарат продавався у формі таблеток і мав попит серед «сердечників». Однак багато пацієнтів і лікарів почали помічати, що разом із серцево-судинними захворюваннями, міноксидил усуває і проблему випадіння волосся. Відтак, спеціалісти почали прописувати таблетки від гіпертонії пацієнтам, що страждають від облисіння. Згодом було проведено відповідні дослідження, й міноксидил отримав схвалення від Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) як засіб для боротьби з випадінням волосся. Відтак, із 70-х років минулого століття засіб випускають у формі лосьйону для волосся й рекомендують масажними рухами наносити на шкіру голови.

У чому переваги міноксидилу

Миноксидил для волос: польза или вред

Оскільки властивості міноксидилу були виявлені чисто випадково, механізм його дії почали досліджувати вже після успішних результатів у пацієнтів. «Швидше за все, стимуляція росту волосся відбувається тому, що міноксидил спричиняє приплив крові до шкіри голови. Посилений кровообіг «заряджає» волосяні фолікули і провокує їх активну роботу», — пояснює сертифікований американський дерматолог Дівія Шокін. Інша гіпотеза, підкріплена недавніми даними, свідчить про те, що міноксидил підвищує специфічні ферменти у волосяних фолікулах, подовжуючи фазу їх росту. Загалом, гіпотез «за» міноксидил існує багато і вони ще на фазі дослідження, але от ефективність — це вже давно доведений факт.

Міноксидил зупиняє випадіння і стимулює ріст волосся. Результати досліджень показують, що орієнтовно у 60–70 відсотків пацієнтів через два-три місяці після початку лікування значно знижується випадіння волосся.

Міноксидил збільшує товщину й щільність волосся. Результати пацієнтів показують, що препарат проти випадіння також здатен розв’язувати проблему низької щільності волосся. Він збільшує щільність і густоту волосся, тому під час його використання зачіска стає більш об’ємною на вигляд.

Міноксидил працює з усіма типами волосся. Якщо багато засобів проти випадіння волосся мають свої особливості, то міноксидил безпечний для всіх типів волосся. Як натуральне, так і фарбоване й меліроване волосся можна обробляти препаратом без побоювань, що ваш улюблений відтінок зазнає змін.

Чи може міноксидил принести шкоду

Миноксидил для волос: польза или вред

Один із міфів, який багато хто чув про міноксидил, говорить про те, що після припинення використання, міноксидил погіршує стан волосся і провокує ще більше випадіння. «Це не правда. Насправді після припинення застосування препарату, стан волосся не погіршується. Проте пасма повертаються в те становище, у якому вони були до початку лікування. Тому для стабільного результату міноксидилом доведеться користуватися безперервно», — говорить дерматолог Дівія Шокін.

Існує думка, що  міноксидил може подразнювати шкіру голови. Враховуючи те, що препарат діє саме на скальп, то в окремих випадках він може спричиняти свербіж, сухість чи почервоніння. Однак тут справа в індивідуальному несприйнятті препарату. Тому перед застосуванням, варто зробити текст на алергію (це, зрештою, варто робити зі всіма препаратами).

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також