З приходом тепла на вулицях з’являється все більше велосипедистів, ролерів, лонгбордистів і поціновувачів інших незвичайних видів транспорту. Хтось дістається так на роботу, а хтось просто пересувається містом, поспішаючи у справах, дратуючи одним своїм виглядом автомобілістів, які стоять у заторах, і ненав’язливо пропагуючи здоровий спосіб життя з турботою про екологію.
Через пандемію коронавируса це питання стає більш актуальним ще й тому, що багато хто з нас намагається уникати великого скупчення людей і громадського транспорту, навіть після повного скасування карантинних заходів. Тому найкраще рішення – за можливості ходити пішки або пересісти на більш оптимальний вид транспорту. До того ж мінімізувати засіб пересування – це супертренд урбаністики. Тільки уявіть, якби всі розсікали вулицями на роликах і гіробордах, а на автомобіль пересідали тільки після досягнення пенсійного віку.
Редакція Beauty HUB обрала кращі засоби пересування містом для пішоходів, за допомогою яких прогулянки стануть ще більш захоплюючими, а шлях до місця роботи у години пік – швидшим і спокійнішим, адже ви зможете хвацько об’їжджати всі затори, не нарікаючи на ранковий трафік.
Велосипед
Звичайний, швидкісний, складний, міський – сьогодні так багато різних пропозицій на велоринку, що кожна людина може знайти варіант, який відповідає всім її «хочу». У гарну погоду, коли нікуди не потрібно поспішати, це ідеальний засіб пересування одному або в приємній компанії. Для великого міста одним із найбільш вдалих рішень стане складний велосипед, який можна швидко скласти і проїхати частину шляху до пункту призначення на маршрутці, якщо спізнюєтеся або втомилися крутити педалі.
Особливо радимо звернути увагу на велосипеди тим, хто постійно сидить на роботі і дуже мало рухається. Якщо ви звикли використовувати ліфт замість звичайних сходів і вважаєте за краще проїхатися на трамваї від метро додому замість того, щоб пройтися 10-15 хвилин пішки, велосипед стане хорошою мотивацією, щоб хоч іноді розминатися. Заодно і ноги підтягнете завдяки регулярним кардіонавантаженням.
Електросамокат
Самокат зараз є мало не у кожної другої дитини, а іноді з таким транспортним засобом можна зустріти і дорослих, але електросамокат – все ще рідкість для міст. Тим не менш виділяються з потоку ті, хто на них катається і задає тенденцію для інших. Якщо для їзди на звичайному самокаті потрібно докладати зусиль і рухатися, то з його електронним «братом» все набагато простіше – натиснув кнопку і поїхав. Головне – не забувати заряджати пристрій, щоб вам не довелося тягти його в руках у найбільш невідповідний момент.
Ще одна перевага цього виду транспорту в тому, що на нього можна причепити невеликий багажник і захопити з собою необхідні речі. Звичайно, електросамокати прекрасні не тільки для пересування містом, а й для прогулянок у великих паркових зонах і вздовж довгих набережних. Проїхав частину шляху, помилувався красою навколо, сів відпочив, перекусив і поїхав колесити далі.
Лонгборд
З кожним роком на вулицях можна помітити все більше лонгбордістів, які розсікають містом, а найбільш завзяті любителі незвичайної їзди всерйоз захоплюються цією темою. Сучасні борди – це не просто довгі «серфові» дошки і навіть не скейти, до яких всі давно звикли. Скейтборд – хоч і не новий, але свіжий подих чотириколісних дощок. На них часто звертають увагу, але підійде такий транспорт не всім. І ось чому.
Перш за все, це трюковий снаряд, адже сама дошка дуже міцна, а колеса жорсткі (як мама після батьківських зборів). І все в дошці виконано так, щоб можна було максимально ефективно виконувати трюки. Тож у першу чергу це транспорт для любителів пригод і нового досвіду, щоб штурмувати парки і відточувати навички у виконанні маневрів. Та й офісних працівників теж слід брати до уваги: на борді можна вальяжно вимальовувати дуги по дорозі на роботу, якщо ви живете десь недалеко.
Єдине, доведеться поморочитися з маршрутом і підібрати його з мінімумом перешкод – горбистих доріжок, гірок, ям, переходів. Інакше є ризик приїхати на роботу втомленим, мокрим і злим. Досвідчені лонгбордисти запевняють, що навчитися кататися на борді зовсім не складно, а кататися на ньому – одне задоволення. Можна ще вивчити парочку трюків і стати справжньою зіркою району ☺
Гіроскутер
Ще один спосіб не забруднювати повітря (але і педалі на велосипеді не крутити), швидко добираючись при цьому в потрібне місце ─ це пересісти на гіроскутер. Цей транспорт також працює від акумулятора, тому вам знадобиться лише електрика для підзарядки (і на паливо розорятися на доведеться). Гіроскутери маневрені, надійні, безпечні і досить компактні, а ще – зручні та дуже стильні. Благо, на сучасному ринку є безліч відповідних моделей, які можуть похвалитися додатковими «плюшками», крім згаданих достоїнств.
Що ще важливо: штурвал скутера знімається і дозволяє економити місце, щоб без проблем перевозити девайс у багажнику авто або зберігати його в кімнаті. А в офіс або на важливу зустріч з ним можна дістатися у рази швидше, ніж при пішки.
Гіроборд
Гіроборд – побратим гіроскутера. Вдале поєднання персонального транспорту і генератора позитивних емоцій втілено в цьому сучасному засобі пересування. Це мінісигвей у класичному вигляді, за винятком самого управління. У ньому відсутній важіль (ручка), але при цьому платформа для ніг оснащена незалежним колесом-електромотором, а управління рухом задається бортовим комп’ютером, що реагує на нахили платформи. Він ідеальний для катання в парку з друзями, відпочинку з сім’єю і для незабутніх вікендів на розважальних заходах просто неба.
Гіроборд також компактний і мобільний, легкий для транспортування у рюкзаку і поміститься у багажнику будь-якого автомобіля, якщо ви захочете взяти його з собою в дорогу. Ще одна перевага даного транспорту в тому, що він практично безшумний під час їзди, роблячи пересування можливим практично скрізь, де завгодно.
Моноколесо
Якщо ви живете в великому місті, то моноколесо – оптимальний варіант, який можна використовувати протягом усього року. Звичайно, приємніше розсікати на ньому навесні і влітку, коли в обличчя дме теплий вітерець, а сонце припікає в спину, і не потрібно об’їжджати замети снігу або осінні калюжі. Втім, є своя логіка в тому, щоб готувати сани влітку, а моноколесо – взимку.
Звичайно, багатьох хвилює питання, чи безпечно їздити на транспортному засобі, у якого всього одне колесо? Адже уява часто малює нам страшні картини: на повному ходу раптово відключається колесо істається феєричне падіння. Проте реальний досвід їздців показує, що контролер, що підтримує рівновагу, згорає зазвичай на малій швидкості в умовах наявності перешкод, а невелика «аварія» можлива, коли, наприклад, згорає датчик. Але це поодинокі випадки на десятки тисяч пройдених кілометрів. Що стосується переваг моноколес, то вони швидкісні, компактні і дозволяють долати перешкоди, навіть пересуваючись найвужчими стежками. А ще – вони відмінно розвивають почуття координації та балансу.
Електролики
А ось і найкомпактніший електротранспорт в світі. Знайомтеся з ще одним ноу-хау в світі сучасних технологій – електричними роликами. Пристрій являє собою щось середнє між класичними роликовими ковзанами і гіроскутером. Гібрид складається з двох незалежних платформ із вбудованими колесами і електромоторами. Для початку руху вам потрібно стати на платформи, а потім стартувати, нахиливши тіло.
Поверхня електророликів хитро продумана: вона виконана з матеріалу, який запобігає ковзанню взуття. Такий вид транспорту ідеально підходить для молодих людей, які наважуються виділитися з натовпу і диктувати нові тренди. Все, що вам потрібно – це хороша техніка катання, впевненість, якісні ролики і улюблена музика у вухах. Призвичаївшись з часом, ви зможете без проблем долати всі гірки, спуски і підземні переходи на своєму шляху.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!