Топ-10 кращих велосипедних маршрутів по Україні

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Топ-10 кращих велосипедних маршрутів по Україні

Ми продовжуємо розповідати про туризм в Україні у 2021 році, щоб кожен зміг знайти свій варіант для відпочинку. Для наших активних читачів ми зібрали кращі велосипедні маршрути у нашій країні, які здивують чудовими краєвидами.

Україна дарує неймовірну кількість можливостей і здатна задовольнити побажання кожного туриста. Для тих, хто любить активний відпочинок і не боїться труднощів, разом із співзасновником проекту Velovuyki Наталією Тулюлюк ми зібрали найзручніші велосипедні маршрути недалеко від населених пунктів у різних областях України. Такі подорожі дозволяють відвідувати нові місця і водночас тренувати власне тіло!

Наталя Тулюлюк

Наталя Тулюлюк, співзасновник компанії з розробки, організації та проведення велосипедних турів по Україні Velovuyki

У кожному з веломаршрутів ви знайдете інформацію про рівень підготовки, щоб подорож пройшла із задоволенням. Легкий підійде для новачків і родин із дітьми, середній – для більш досвідчених велосипедистів, сімей з підлітками, а складний – для райдерів, які активно катаються. Поїхали!

Київська область

Пуща-Водиця

Рівень: середній.

Тривалість: один день.

Цікаві точки маршруту: Оболонська набережна – Міністерське озеро – Пуща-Водиця.

Топ-10 кращих велосипедних маршрутів Україною

Приємна і пізнавальна велопрогулянка світлими сосновими лісами Пущі-Водиці підійде навіть для новачків, у тому числі для сімей з підлітками, адже маршрут досить рівний і його можна спланувати в об’їзд доріг. Рухатися пропонуємо уздовж найдовшої трамвайної лінії.

Старт маршруту може бути на початку парку «Муромець», де є кілька точок велопрокату.

Голосіївський ліс

Рівень: легкий.

Тривалість: один день.

Цікаві точки маршруту: Китайська Пустинь – Голосіївська Пустинь – Голосіївський ліс.

Голосіївський ліс

У Голосіївському лісі величезна кількість глибоких ярів, тому спланувати маршрут можна як для новачків, так і для досвідчених велосипедистів (тут є навіть спеціальні траси для велозмагання). На цьому маршруті ви можете відвідати вольєр з поні та погодувати їх морквою, а також помилуватися величним Свято-Покровським чоловічим монастирем.

Починати маршрут можна біля центрального входу в Національний комплекс «Експоцентр України», де є кілька точок велопрокату.

Парк «Київська Русь»

Рівень: складний.

Тривалість: два дні.

Цікаві точки маршруту: Київ – парк «Київська Русь».

Парк «Київська Русь»

На вихідних в парку «Київська Русь» є безліч розваг, а зупинитися на ніч можна в одному з найближчих сіл. Маршрут з Києва до цього парку більше підійде для велосипедистів, які активно катаються, тому що він досить довгий – близько 60 км в один бік.

Річка Рось

Рівень: легкий.

Тривалість: два дні.

Цікаві точки маршруту: Мар’їна круча – Богуслав – пляж з мальовничими гранітними берегами.

Річка Рось

Цей маршрут точно сподобається шанувальникам тихого, спокійного відпочинку, коли навколо – нікого. Він передбачає катання ґрунтовими дорогами без особливих перепадів висот уздовж Росі. На шляху ви можете побачити старі водяні млини, дерев’яну церкву 1800 року і заїхати на страусову ферму.

Старт маршруту може бути в районі міста Богуслав.

Прикарпаття

Печерні міста Карпат

Рівень: легкий.

Тривалість: два дні.

Цікаві точки маршруту: печерний монастир у Розгірче – Скелі Довбуша – Соляний шлях – залишки міста-фортеці Тустань.

Скали Довбуша

Аби побачити на власні очі таємничі печерні міста, вирушайте в велотур Прикарпаттям. Спочатку рекомендуємо відвідати печерний монастир XIII-XVI століття в Розгірче, потім скупатися в гірській річці та вирушити до мальовничих Скель Довбуша. Наступного дня обов’язково відвідайте місцевий музей і залишки міста-фортеці Тустань.

Львівська область

Золота підкова

Рівень: складний.

Тривалість: три дні.

Цікаві точки маршруту: магнатська резиденція Підгірці – Олеський замок – Золочівський замок – Гологори – Унівська лавра – Свірзький замок – Львів.

Золота підкова

Цей веломаршрут передбачає відвідування всіх найцікавіших, гарних й історично значущих замків, фортець і магнатських резиденцій Львівщини, які традиційно об’єднуються в Золоту підкову. Між точками маршруту ви зможете насолодитися мальовничими природними ландшафтами, у такий спосіб поєднуючи в подорожі максимум красот.

Почати маршрут можна в місті Броди.

Одеська область

Морський веломаршрут

Рівень: легкий.

Тривалість: два дні.

Цікаві точки маршруту: Центр культури вина «Шабо» – Білгород-Дністровська фортеця – Будакська коса в Затоці.

Морський веломаршрут

Шанувальникам морського, але при цьому активного відпочинку точно сподобається маршрут Одеською областю, під час якого можна відвідати Білгород-Дністровську фортецю і дізнатися її історію, продегустувати вино в Центрі культури вина, покупатися в морі, порелаксувати на пляжі та просто набратися літніх вражень.

Вилкове

Рівень: середній.

Тривалість: три дні.

Цікаві точки маршруту: Жебріянська коса – Дунайський біосферний заповідник – Вилкове.

Вилкове

Вилкове – це українська глибинка зі щирими людьми, відома своїми каналами, островами і плавнями. У цій подорожі ви зможете насолодитися зеленим маршрутом уздовж порослого тінистими вербами каналу і блакитним маршрутом уздовж моря Жебріянською косою. Частина туру проходить уздовж кордону з Румунією, так що можна буде поглянути через річку на Європу.

Почати велотур буде зручно в Ізмаїлі.

Полтавська область

Диканька

Рівень: легкий.

Тривалість: три дні.

Цікаві точки маршруту: Миколаївська церква – Тріумфальна арка – Музей гончарства – Диканський ландшафтний парк.

Диканька

Диканька – це невелике селище міського типу в однойменному районі Полтавської області України, широко відомий завдяки книзі Миколи Гоголя. Веломаршрут Диканькою дозволить вам познайомитися з історією Миколаївської церкви й Тріумфальної арки, відпочити в тіні Кочубеївських дубів і відвідати Диканський ландшафтний парк.

Почати маршрут можна з Полтави.

Житомирська область

Блакитні озера

Рівень: середній.

Тривалість: 1-3 дні.

Цікаві точки маршруту: Блакитні озера.

Голубые озера

Блакитні озера – це популярне місце для літнього відпочинку в Житомирській області. В районі блакитних озер можна кататися кілька днів, оскільки вздовж води розташовано кілька баз відпочинку, на яких можна переночувати.

Старт маршруту може бути в місті Коростишів.

Ви можете спланувати подорож самостійно або довіритися організаторам велотурів. Велотур – це ретельно продумана подорож, над якою працювали професіонали, це готовий безпечний і збалансований маршрут, що ідеально підходить для катання. Особливо велотури підходять людям, які не вміють орієнтуватися на місцевості, але поруч є гід, який знає дорогу. Гід також допоможе відремонтувати велосипед, розповість про цікаві місця на шляху і створить веселу атмосферу в групі.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також