Найкращі фільми про секс за останні півстоліття: ТОП–10

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Фільми про секс зазвичай поділяються на два типи: перші докладно досліджують сексуальні стосунки, тоді як інші можуть використовувати сексуальність як частину сюжету. Ми зробили добірку найкращих фільмів про секс за останні півстоліття.

Фільми про секс можуть змінюватись від еротичних стрічок до драм, комедій та документальних робіт.

«Останнє танго в Парижі» (Last Tango in Paris, 1972)

Режисер: Бернардо Бертолуччі

Фільм є драмою з елементами еротики. Головні герої – Пол (Марлон Брандо), американець, який приїжджає до Парижа після смерті своєї дружини, і француженка Жанна (Марія Шнайдер), яка також переживає особисту трагедію – її наречений наклав на себе руки. Сюжет фільму описує їх інтенсивні сексуальні стосунки та досліджує емоційний стан героїв у контексті втрати й самотності. Фільм порушує безліч тем, таких як свобода, людська спрага контакту, дослідження власних кордонів та живопис сексу як акта визволення й вираження. Герої намагаються уникнути зобов’язань, а сексуальні стосунки стають єдиним засобом спілкування та позбавлення від психологічного болю.

Фільм спровокував багато суперечок і скандалів через свою відверту еротику й сексуальний зміст. «Останнє танго в Парижі» був визнаний одним з ключових творів кіномистецтва 1970-х років і в подальшому вплинув на багатьох режисерів і кінематографістів.

«Небезпечні зв’язки» (Dangerous Liaisons, 1988)

Режисер: Стівен Фрірз

Історична драма про любовні інтриги та сексуальні маніпуляції у французькому суспільстві XVIII століття. Цей фільм знято 1988 року та засновано на романі Шодера Лаклю «Небезпечні зв’язки» (Les Liaisons Dangereuses) 1782 року. Сюжет фільму слідує за віконтом де Вальмоном (Джон Малкович) і маркізою де Мертей (Глен Клоуз), двома колишніми коханцями та досвідченими спокусниками, які вирішують укласти парі: Вальмон має спокусити невинну жінку, мадам де Турвель (Мішель Пфайфер), у той час як Мертей має спокусити її колишнього коханого Чечіл-де-Прен (Кіану Рівз). Фільм порушує теми кохання, інтриги, зради та моральної деградації у вищому суспільстві. Віконт і маркіза використовують свій інтелект і чарівність, щоб маніпулювати і зруйнувати життя інших персонажів у грі сексуальності й влади.

«Небезпечні зв’язки» отримали визнання критиків і глядачів за видатні акторські виступи та інтригуючий сюжет.

«9 1/2 тижнів» (Nine 1/2 Weeks, 1986)

Режисер: Едріан Лайн

Романтична драма про складні сексуальні стосунки між двома людьми: загадковим Джоном (Міккі Рурк) та галеристкою Елізабет (Кім Бейсінгер). Дія фільму відбувається у романтичному Нью-Йорку, сюжет взято з роману Елізабет Макнейлі «Щоденник сексуальних фантазій». Сюжет фільму слідує за стосунками між головними героями та їхньою подорожжю у світ сексуальних фантазій та експериментів. Головним елементом фільму є дослідження кордону між пристрастю і контролем, а також експериментування з різними аспектами сексуальності. Джон провокує Елізабет на різні сексуальні акти й фантазії, і вони вдаються до садо-мазохістських ігор та інших нестандартних сексуальних практик. У міру того, як стосунки стають все більш інтенсивними і нав’язливими, Елізабет починає ставити питання про свою власну ідентичність і страхи. Ця історія порушує питання про владу та залежність у стосунках і про їх вплив на психологію й емоційний стан людей.

«9 1/2 тижнів» отримав змішані реакції від критиків, але став культовим у світі кіно і неабияк вплинув на еротичний жанр.

«Дон Жуан де Марко» (Don Juan DeMarco, 1994)

Режисер: Джеремі Лівайн

Комедія-драма про молодого чоловіка Джонні де Марко (Джонні Депп), який вважає себе Дон Жуаном і привертає увагу психіатра Джека Міклера (Марлон Брандо). Де Марко носить маску та мантію і стверджує, що він приїхав до США, щоб знайти своє останнє кохання, перш ніж піти з життя. У процесі своєї роботи Міклер починає розуміти, що Джонні має дивовижний дар захоплення і надихає його переглянути свої власні погляди на любов і пристрасть. Психіатр розуміє, що насправді божевілля молодої людини, яка називає себе Дон Жуаном, є унікальним, винятковим ставленням до жінок і дивовижною здатністю надавати кожній своїй обраниці ні з чим незрівнянне задоволення любові. Фільм досліджує теми любові, пристрасті, мистецтва спокуси та зцілення душі. Він також порушує питання ідентичності й ролей, які ми граємо в житті. «Дон Жуан де Марко» – це історія про пошук сенсу в житті, про те, як любов і пристрасть можуть змінити нас, і про те, як важливо зберігати в собі віру в магію та диво.

«Секс, брехня та відео» (Sex, Lies, and Videotape, 1989)

Режисер: Стівен Содерберг

Фільм-дебют відомого режисера досліджує тему сексуальних фантазій і секретів. Сюжет фільму описує складні стосунки між кількома головними персонажами та їх роздуми про секс, брехню та використання відеокамери як інструменту для власних сексуальних та емоційних досліджень. Сюжет фільму закручений навколо того, як четверо головних героїв – Грем (Джеймс Спейдер), Джон (Пітер Галахер), Енн (Енді МакДауелл) та Джейн (Лора Сан Джакомо) – вступають в інтригуючі стосунки та починають досліджувати свої сексуальні та емоційні проблеми. Головне питання, яке порушується у фільмі, стосується того, як люди поводяться з інтимністю й чесністю у стосунках. Сюжет розвивається, коли секрети та брехня починають розкриватися і персонажі стикаються з наслідками своїх дій.

«Секс, брехня та відео» став успішним і визнаним критиками, а також отримав кілька нагород, включаючи Золоту пальмову гілку на кінофестивалі у Каннах. Він залишив значний слід у кіноіндустрії та вважається класикою незалежного кіно.

«З широко закритими очима» (Eyes Wide Shut, 1999)

Режисер: Стенлі Кубрік

Сюжет фільму розвивається у Нью-Йорку та розповідає про те, як бурхливі сексуальні фантазії та спокуси змушують Др. Харфорда (Том Круз) поринути у світ сексуальної одержимості й таємничих обрядів після того, як його дружина Аліса (Ніколь Кідман) зізнається, що одного разу була спокушена і захотіла зрадити чоловіку. Др. Харфорд починає свій шлях дослідження мистецтва та сексуальних фантазій, який веде його в дивний і загадковий світ елітного суспільства Нью-Йорка. Він стикається з різними сексуальними практиками, загадковими оргіями і таємничими фігурами, які можуть бути як небезпекою, так і спокусою. Сюжет фільму звертається до теми сексуальної одержимості, ревнощів та дослідження межі між сексом і любов’ю. «З широко закритими очима» досліджує темні сторони людської природи і порушує питання про те, наскільки глибоко ми готові забути про свої моральні переконання, коли йдеться про задоволення власних бажань.

«Все, що ви хотіли знати про секс, але боялися запитати» (Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask, 1972)

Режисер: Вуді Аллен

Комедійний фільм складається з семи окремих історій і сцен («Прелюдія», «Франческа», «Дві рушниці, що димляться», «Що трапилося в Петушиному дворі» та інші), пов’язаних темою сексу і сексуальних стосунків. Окремі сценки, що подаються у вигляді веселої фантасмагорії, розповідають про оргазм, збочення, наукові дослідження та содомію. Фільм нерідко опинявся на межі кітчу, але талант Вуді Аллена щоразу допомагав йому уникнути вульгарності. Втім, деякі епізоди цієї картини ще й сьогодні здатні шокувати пуританськи налаштованих глядачів. Це рання робота Вуді Аллена, в якій він дивовижним чином поєднав відверті жарти, посилання на класику кіно і телебачення й цілком серйозні питання про проблеми інтимного життя.

«Німфоманка» (Nymphomaniac, 2013)

Режисер: Ларс фон Трієр

Фільм у двох частинах присвячено історії життя головної героїні Джо (Шарлотта Генсбур), яка розповідає її своєму рятівнику Селігману (Стеллан Скарсгард), після того, як той знайшов жінку пораненою на вулиці. Ця провокаційна картина балансує на межі високого мистецтва та порно. У житті Джо все зав’язано на сексі, але через нього героїня пізнає і кохання, і зраду. Джо розповідає про дефлорацію, азартний секс-марафон з незнайомцями в потязі, богохульну секту німфоманок, поліфонічний секс за розкладом і перше кохання.

«Служниця» (The Handmaiden, 2016)

Режисер: Пак Чхан Ук

Еротична південнокорейська драма про складні відносини та інтриги. Сюжет розгортається в 30-х роках минулого століття в Кореї, окупованій японцями. Шахрай на прізвисько Граф Фудзівара хоче одружитися з багатою японкою Хідеко (Кім Мін-хі) і пропонує бідній дівчині Сук-Хе (Кім Тхе Рі) допомогти йому. Граф планує згодом здати Хідеко до божевільні й заволодіти її майном. Сук-Хе влаштовується служницею і поступово закохується в Хідеко. Вся дія у фільмі замішана на пристрасті й любові: щирий ставлення Сук-Хе протиставляється підступним планам Графа. Фільм засновано на романі Сари Уотерс «Тонка робота», проте дія фільму переноситься з Вікторіанської доби до Кореї.

«П’ятдесят відтінків сірого» (Fifty Shades of Grey, 2015)

Режисер: Сем Тейлор–Джонсон

Еротична трилогія, знята за романом британської письменниці Е. Л. Джеймс. Основна історія фільму розповідає про складні та непередбачувані відносини між головними персонажами – студенткою Анастейшею Стіл (Дакота Джонсон) та бізнесменом Крістіаном Греєм (Джеймі Дорнан). У героя незвичайні сексуальні уподобання – він належить до БДСМ культури, яка чужа Ані. Сюжет фільму розвивається навколо спроб Ани зрозуміти, чого вона хоче, та намагань Крістіана переконати її стати його підлеглою. У результаті вони стикаються з багатьма труднощами і розбіжностями мають вирішити, наскільки готові йти на поступки один одному заради любові. Фільм «П’ятдесят відтінків сірого» та його сюжет фокусуються на еротичних і романтичних аспектах стосунків між Аною та Крістіаном, а також на їхніх особистих конфліктах і внутрішній боротьбі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також