Сучасна стоматологія має в своєму арсеналі багато способів відновлення краси і здоров’я зубів без кардинального втручання, такого як протезування та імплантація. Одним з найпопулярніших методів реставрації пошкоджених зубів є нарощування.
Нарощування зубів – одна з методик реставрації зубного ряду високого художнього рівня. Ця процедура актуальна для тих випадків, коли корінь зуба здоровий і функціональний, але зруйнована зовнішня, естетично і функціонально найважливіша частина зуба.
Нарощування показано для усунення механічних пошкоджень на зубах у вигляді тріщин і відколів, дефектів, спричинених різними захворюваннями, а також для надання більш естетичного вигляду зубам.
Завдяки різноманітності технік і матеріалів для нарощування, які має сучасна стоматологія, нарощування зубів може вирішити безліч проблем:
- змінити контур і розмір зуба;
- відкоригувати і відновити форму одиничного зуба;
- усунути тріщини, плями або нерівності на зубі;
- відкоригувати лінію зубного ряду;
- усунути щілини між зубами;
- відновити колір зуба;
- відновити емаль зуба.
Крім того, що після нарощування зуб буде повністю відновлено, він також буде практично аналогічний натуральному за міцністю, а візуально його навіть можна зробити більш привабливим, ніж натуральний зуб. Це дуже зручно, якщо необхідно наростити передні зуби пацієнтові, якого не влаштовує естетика зубів у лінії посмішки, – після нарощування посмішка стане практично ідеальною.
Залежно від складності проблеми або запиту пацієнта, існують різні техніки і матеріали нарощування зубів.
Нарощування зубів композитом
Одним з найпоширеніших способів реставрації сколотого або пошкодженого зуба є нарощування за допомогою композиту. В разі використання цього методу штучні фрагменти відновлених зубних одиниць виглядають так само, як натуральні зубні тканини, і перехід від натурального зуба до імпланта непомітний. Цей метод нарощування максимально оперативний і простий. За технікою його можна порівняти з нарощуванням нігтів: майстер робить підготовчі процедури, накладає відповідний відтінок матеріалу, виробляє потрібну форму і сушить матеріал спеціальною лампою. Одразу ж після першого візиту зуби набувають бажаної форми і зберігають її від п’яти до десяти років.
Нарощування зубів вкладками
Ще один метод реставрації пошкодженого зуба – нарощування за допомогою вкладок. Нарощування зламаного або пошкодженого зуба за допомогою вкладок здійснюється тільки в тому випадку, коли зуб на 60% втрачає свою форму. Так, і навіть таке можна виправити без радикальних методів. Метод нарощування вкладками досить простий і вимагає від пацієнта двох відвідувань лікаря: під час першого візиту знімають зліпок зуба і за ним виготовляють спеціальну фотополімерну пластину, яка відновить форму зуба. Під час другого візиту вкладку встановлюють на зуб і фіксують. Зі слів експертів, вкладки як з естетичної, так і з функціональної точки зору перевершують пломби через техніку виконання. На відміну від пломб, які лікар моделює на самому зубі, вкладки виготовляються за попереднім зліпком з допомогою спецобладнання й, отже, виглядають набагато більш природно й естетично.
Нарощування зубів накладками
Нарощування відколотого зуба, усунення дефектів емалі, вирівнювання не дуже викривлених зубних одиниць, корекція форми і розміру сегментів здійснюється за допомогою різних видів накладок – вінірів або люмінірів. Цей вид нарощування дозволяє повністю змінити зовнішній вигляд зубного ряду, змінюючи форму самих зубів, проміжки між ними, а також відтінок емалі. Маючи неймовірні можливості, накладки встановлюються досить просто: пластини товщиною один міліметр прикріплюють до зовнішньої сторони зуба, фіксують і одразу ж відпускають пацієнта додому. До речі, виконуються накладки переважно з порцеляни, яка має хорошу міцність і чудову естетичність.
Нарощування за допомогою штифтів
У разі сильного пошкодження зуба його також не обов’язково повністю замінювати, на здорові корні можна наростити зуб за допомогою штифтів. Сучасна косметологія пропонує штифти з металів, вуглецевих волокон і скловолокна – міцних матеріалів, які відрізняються міцністю, а також запобігають руйнуванню кореня і зміцнюють зубні канали.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!