Новорічні традиції з усього світу

Новорічні традиції з усього світу

У різних країнах є свої новорічні традиція, коли починається фінальний відлік до Нового року. Ми звикли писати бажання на листочках, спалювати їх та випивати бокал шампанського під бій курантів. Хтось зʼїдає 12 виноградинок, ну а хтось застрибує зі стільця в Новий рік. Редакція Beauty HUB зібрала найцікавіші новорічні традиції під бій курантів.

Шотландія

У Шотландії Хогманей – це передноворічна вечірка, яка починається 30 грудня і закінчується в день Нового року. І в них є цікава давня традиція – перша людина, яка входить у ваш дім, приносить або удачу, або невдачу. Друзі та родичі – хороший вибір для того, щоб зайти першими. Вони завжди роблять це з «правої ноги» і ніколи не приходять з порожніми руками.

Данія

У Данії є цікава новорічна традиція – вони «застрибують» у рік у самому прямому значенні – стрибають зі стільця опівночі! Вважається, що це принесе удачу, якщо ви це зробите, і невдачу, якщо не зробите. У Данії також є традиція бити тарілки, що символізує акт очищення від негативної енергії та недоброзичливості.

Бразилія

цікаві новорічні традиції

Одягати біле в новорічну ніч – давня традиція, що походить з Африки, адже білий колір символізує мир і духовне очищення. У Бразилії в цю ніч відбувається Свято Леманжі на честь афро-бразильської богині моря (Леманжі). Кульмінацією свята є момент, коли опівночі всі, одягнені в біле, забігають у воду, щоб перестрибнути через сім хвиль. Кожна хвиля і стрибок означає окреме прохання, з яким плавець звертається до іншого бога. 

Греція

Подаріко (Podariko) – грецький звичай, що приблизно перекладається як «добра нога», має на меті принести удачу на початку року. Напередодні свята домогосподарства вішають на двері гранати, які вважаються знаком удачі, процвітання та родючості. Потім, у новорічну ніч, незадовго до півночі, всі вимикають світло й виходять з дому, щоб відправити щасливу людину, яка першою повернеться в будинок, правою ногою вперед. 

Якщо все зробити правильно, це принесе родині удачу на цілий рік. Після цього друга людина бере гранат у праву руку та розбиває його об двері, щоб побачити, наскільки йому пощастить – чим більше соковитих зерняток висиплеться, тим більше удачі принесе новий рік.

Колумбія, Мексика та інші 

новорічні традиції різних країн

У Мексиці, Колумбії та інших країнах Латинської Америки є традиція, в якій люди беруть участь напередодні Нового року, щоб зустріти рік, сповнений подорожей і нових вражень. Люди ходять з порожньою валізою або ставлять її посеред кімнати й ходять навколо неї. Інші йдуть далі та роблять повне коло навколо кварталу зі своїм порожнім багажем. 

Також у колумбійських сім’ях існує традиція, яка називається агуеро – класти під ліжко кожного члена сім’ї по три картоплини: одну чищену, одну нечищену, а останню – лише частково. Опівночі кожен із заплющеними очима хапає одну з них і, залежно від того, яку картоплину він вибере, може очікувати на рік удачі, фінансових труднощів або поєднання того й іншого.

Куба

На Кубі люди символічно збирають усіх поганих духів і негативну енергію за останні 365 днів і викидають їх прямо через вхідні двері. Нерідко можна побачити відра з брудною водою, що вилітають з будинків під час зворотного відліку часу до півночі.

Іспанія

12 виноградин новорічна традиція

В Іспанії та багатьох інших іспаномовних країнах люди починають Новий рік з повним ротом. Вважається, що якщо опівночі з’їсти дванадцять виноградин, то це принесе дванадцять місяців, сповнених щастя і процвітання. Однак не можна їсти виноград, коли заманеться! Потрібно зʼїдати по виноградинці з кожним ударом годинника. В Іспанії навіть у магазинах продаються спеціальні набори з уже відібраними 12 виноградинами.

Італія

В Італії традиційна страва, яку їдять опівночі, – ковбаса котекіно з гарніром із тушкованої сочевиці. За повір’ям, це приносить усіляку удачу в новому році, адже сочевиця схожа на гроші. Цікаво, що з кожним ударом годинника потрібно зʼїсти ложку сочевиці, тобто всього 12 ложок.

Японія

В Японії в буддійських храмах у новорічну ніч дзвонять у дзвони 108 разів. Це пов’язано з тим, що в буддизмі вважається, що існує 108 видів земних бажань, і кожен удар дзвону знімає одне бажання. Традиція називається Joya no Kane. «Джо» означає «відкинути старе і перейти до нового», а «Я» – «ніч».

Філіппіни

як святкувати Новий рік

Філіппінці вірять, що носіння круглих форм (наприклад, одяг у горошок!) обіцяє процвітання та удачу в новому році. Крім того, вважається, що їсти круглі фрукти – апельсини, кавун, лонган, виноград і помело – також приносить удачу. Багато філіппінців збирають 12 або 13 круглих фруктів (точна кількість спірна) і виставляють їх як центральний елемент святкового столу.

Ще одна забава для дітей – як тільки проб’є північ, стрибнути якомога вище. Деякі люди вірять, що це допоможе їм стати вищими в Новому році.

Естонія

Естонці їдять у новорічну ніч 7, 9 або навіть 12 разів, оскільки вірять, що за кожну з’їдену страву людина отримує силу стількох чоловіків наступного року.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!

читайте також