Одиночні подорожі: чому в них варто закохатися

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

З кожним роком подорожі наодинці набирають все більшої популярності, закохуючи в себе тисячі туристів. Чому на такий формат варто звернути увагу і як організувати незабутню поїздку – розповідаємо в матеріалі.

Ми звикли стикатися з мільйоном стереотипів з приводу подорожей наодинці: від страху їздити новими місцями без попутника до омани, що така поїздка вийде нудною і нецікавою. У рамках спецпроекту «Туризм в Україні» розповідаємо, чому вам варто розглянути можливість відправитися на море, в гори або у ще незнайомі міста нашої дивовижної країни наодинці.

В чому переваги одиночної подорожі

Відчуття волі. Погодьтеся, коли ви подорожуєте в компанії, почуватися вільним на всі 100% буває вкрай складно, адже доводиться погоджувати й обговорювати з попутниками маршрут, план дня і ще мільйон дрібних нюансів. Соло-подорожі дозволяють ні від кого не залежати, ні під кого не підлаштовуватися і робити тільки те, чого хочете саме ви.

Індивідуальний маршрут. Ви можете скласти свій унікальний маршрут, який буде передбачати місця, які бажаєте відвідати саме ви. Тепер ви не прив’язані до найпопулярніших пам’яток, які, як правило, цікаві всім. Ви можете відвідати всі музеї міста або, навпаки, вирушити милуватися природою – все залежить від ваших уподобань.

одиночные путешествия

Повна відсутність конфліктів. У кожного з нас своє бачення ідеальної подорожі. І як би ви не любили своїх друзів або рідних, навряд чи ваше бачення точно збігається з їхнім. В результаті ми отримуємо або дрібні конфлікти, які часом псують враження, або хтось із компанії жертвує своїм почуттям свободи і підлаштовується під побажання або потреби компаньйона.

Тайм-менеджмент. Одна з головних переваг одиночного туризму – на вас ніхто не чекає і вам не потрібно ні на кого чекати. Ви самі вибираєте бажаний темп, можете лягати спати і прокидатися тоді, коли самі побажаєте. Турист-одинак сам керує власним часом і ні під кого не підлаштовується.

Час для себе. Соло-подорожі – це відмінна можливість побути наодинці з собою, розібратися в своїх думках, почуттях і емоціях. Навіть екстравертам часом необхідна така перерва від потоку спілкування, щоб розкласти все по поличках і набратися сил для нових знайомств.

Соло-путешествия

Концентрація на головному. Поодинокі подорожі гарні тим, що дозволяють сконцентруватися на тому, заради чого ви приїхали в нове місце. Ви просто ловите момент і насолоджуєтеся їм, відчуваєте смак життя і зберігаєте ці враження. І ніхто не відволікатиме вас своїми захопленими вигуками або проханням зробити фото.

Нові знайомства. Як не крути, але коли ми подорожує з кимось, ми дещо зациклюємось один на одному, що часто заважає знайомитися з новими людьми. До того ж не всі люди схильні до спілкування з незнайомцями.

Звичайно ж, у поодиноких подорожей є і свої недоліки, наприклад, почуття страху і хвилювання з приводу безпеки цієї подоржі. Саме тому важливо правильно організувати свій відпочинок і врахувати всі нюанси.

Як організувати безпечну соло-мандрівку

Складіть докладний план поїздки. Ретельно вивчіть місто або місцевість, де ви будете перебувати. Складіть докладний план поїздки і передайте його своїм друзям або близьким, щоб вони знали, в якому місці і в який день ви будете перебувати.

Читайте відгуки. Обов’язково попередньо ознайомтеся з відгуками на хостел або готель, де ви плануєте зупинитися, а також почитайте про район, в якому вони знаходяться, – ваша безпека буде тільки в ваших руках. Це правило також актуально під час використання онлайн-сервісів пошуку автомобільних попутників.

туризм в Украине

Зберігайте гроші. У хостелах і готелях не варто заощаджувати на оренді сейфа: зберігати в ньому гроші безпечніше і надійніше, ніж ховати їх в затишних місцях або носити з собою всі свої заощадження. На прогулянки беріть сумку через плече, оскільки її складніше вкрасти. Звичайно ж, зберігати гроші, гаманці й телефони в задніх кишенях джинсів або шортів – груба помилка туриста.

Зробіть копії документів. Не варто завжди носити з собою оригінали важливих документів під час одиночних подорожей – завжди є неприємний шанс, що у вас вкрадуть сумку або ви десь її забудете/втратите. Тому залишайте оригінали в надійному місці, а з собою завжди майте копії всіх важливих документів. Також рекомендуємо зберегти копії документів на сервісах на зразок DropBox, Google-диск або переслати їх самому собі поштою.

Контролюйте ситуацію. Якщо ви знайомитеся з новими людьми, не забувайте про обережність. На жаль, досить часто найприємнішими співрозмовниками є шахраї. Зберігайте тверезий розум і будьте обережні з алкоголем, а якщо відчуваєте недобре – краще перестрахуйтеся і залиште цю компанію.

одиночные путешествия

І найголовніше – налаштуйтеся на відмінний відпочинок і абсолютну свободу дій! Поодинокі подорожі навчать вас бути готовими до несподіванок, дозволять отримати новий досвід, краще пізнати себе і свої справжні бажання. Не бійтеся виходити із зони комфорту – воно того варте!

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також