Ми в Beauty HUB віримо в силу ароматів. Цей легкий і дуже важливий щоденний аксесуар подібний непомітній червоній нитці, що зв’язує всю цілісність образу воєдино. Як би багато хто з нас не любили класичну парфумерію, є один вид ароматів, який здатний назавжди змінити ваш парфумерний гардероб: олійні духи. Розповідаємо, чому на них варто звернути увагу.
Що таке олійні духи
Олійні духи – поняття не нове. Це здавна відомі аромати, які беруть своє коріння ще зі Стародавнього Сходу (через що їх також називають східними або арабськими духами). Вважається, що їх історія почалася з пахощів, які під час ритуалів у храмах курили богам. А вже потім для умащення тіла їх стали використовувати стародавні жінки.
В основі олійного парфуму – ароматні олії натурального походження: троянди, жасмину, мигдалю, мирта, бергамоту тощо. А ось спирт і вода в ньому, навпаки, відсутні. Навіть емульгатор використовують натуральний (як правило, це олія жожоба, а вона, до речі, прекрасна саме собою).
Однак існують парфуми і з синтетичними оліями. Щоб вибрати дійсно гідний варіант, орієнтуйтеся на ціну за флакончик: натуральні олії коштують дорого.
Переваги олійних ароматів і їх відмінності від звичайних духів
Олійні духи в переважній більшості вибирають ті, хто цінує все натуральне і бажає підкреслити індивідуальність стилю. Ось кілька цілком справедливих аргументів на їх користь.
- Парфуми на олійній основі більш концентровані, завдяки чому відрізняються підвищеною стійкістю. Під час нанесення на поверхні шкіри утворюється найтонша олійна плівка, що не дає (на відміну від спирту) аромату випаровуватися.
- Основа у вигляді ефірних олій допомагає пахучим речовинам глибше проникати в шкіру, завдяки чому такий парфум не сушить і не подразнює шкіру (на відміну від спирту), а, навпаки, зволожує і заспокоює. Для власниць чутливої шкіри це може бути особливо важливо.
- Важливо, що за великої кількості нот і їх насиченості олійні духи не змінюють інтенсивно запах протягом дня. Вони не «розкриваються» так, як звичайні або нішеві парфуми, а відрізняються сталістю запаху, за що їх багато і цінують (адже можна відшукати аромат, який завжди буде пахнути тієї найулюбленішою нотою).
- Олійний парфум розкривається повною мірою тільки під час руху. А в спокої це легкий, приглушений, ненав’язливий аромат, який не буде дратувати, наприклад, колег в офісі або попутників в метро.
- Ці духи ідеально підходять для подорожей. Як правило, їх випускають у мініатюрних версіях, тому їх завжди зручно брати з собою. Ще один плюс до зручності – формат роликових стіків, що забезпечує легкість нанесення навіть у русі.
Як правильно користуватися олійними духами
На відміну від духів-спреїв, які ми звикли розпорошувати на тіло, волосся й одяг, олійні парфуми вимагають особливого поводження. Ось кілька важливих правил.
- Наносіть парфуми виключно на чисту шкіру. Бажано після прийняття душу. Так аромат не буде змішуватися з сторонніми запахами, які утримує ваша шкіра, і парфум буде пахнути звично і приємно.
- Наносіть парфуми на особливі ділянки тіла. Орієнтир – області з венами, адже саме вони є найтеплішими місцями. Це дозволить духам виділяти сильніший аромат. До таких місць належать шия, віскі, плечі, зап’ястки, ліктьові згини. Також можна наносити аромат під коліна і на вологе волосся. Не слід наносити духи за вухами: велика кількість жирових залоз, які там є, під час контакту з оліями духів можуть спотворити оригінальний аромат.
- Помірна кількість парфуму. Велика частина арабської парфумерії складається з олій високої концентрації та має стійкий густий аромат. Досить однієї краплі на місце нанесення, щоб аромат був із вами весь день.
- Використовувати засіб для нанесення духів. Більшість олійних парфумів не мають розпилювача. Для їх нанесення у флаконі є спеціальний дозатор у вигляді палички (або ролик, як ми згадували вище). Якщо ж дозатора немає, підійде власний палець: капніть на нього духи, а потім нанесіть на потрібну ділянку.
- Багатошарове нанесення аромату. Якщо ваші повсякденні косметичні засоби такі як, шампунь, крем для тіла і рук не мають власного яскравого аромату, можете спробувати додати до них крапельку улюблених олійних духів.
Що не потрібно робити з олійними духами
У цій категорії ароматів існує не тільки своя культура нанесення, але йі деякі секрети, які застережуть вас від помилок у їх застосуванні. Запам’ятовуйте, як не варто поводитися з олійними ароматами.
- Не розтирайте місця, на які щойно нанесли парфум. Тут правило «нанести на зап’ястки та потерти їх одна об одну» працює в протилежний бік: через руйнування молекул руйнується і композиція. За такого поводження аромат вас радуватиме недовго.
- Не наносіть парфумерія не брудне тіло. Запах поту, кремів, залишки інших духів і пил можуть зіграти з вашим улюбленим ароматом злий жарт. Оліям властиво взаємодіяти з іншими частинками і під їх впливом змінюватися. Як говорилося раніше, найкраще наносити аромат на шкіру після водних процедур.
- Не змішуйте на шкірі кілька парфумів. Багато хто звик нашаровувати парфуми, щоб створити свій неповторний аромат. У випадку з олійними духами ви ризикуєте отримати дивний і не зовсім приємний запах. Кожен флакон – вже завершена композиція, яка разом із природним запахом вашої шкіри подарує вам цю унікальність і неповторність.
- Не слід наносити парфумерні олії на одяг і область бікіні. У першому випадку їх аромат не розкриється і небажаними наслідками можуть стати жирні жовті плями на улюблених речах, а в другому – парфум може зазвучати вельми незвично і неприємно, змішавшись із специфічним запахом інтимної зони.
Кращі олійні аромати
Неважливо, чи любите ви квіткові, цитрусові, мускусні або пряні східні аромати, в сучасній парфумерії є багато класних олійних духів, які задовольнять будь-які уподобання. Ось наш топ-10.
Maison Louis Marie, No.04 Bois de Balincourt Perfume Oil
Основні ноти: сандал, кедр, ветивер, кориця, мускатний горіх, амбра
Мабуть, найпопулярніший унісекс-аромат з усіх пропозицій Maison Louis Marie. Романтичний парфум із пряними і деревними відтінками підкреслює грань між чоловічим і жіночим. Він відмінно підходить як жінкам, так і чоловікам. Об’єм 15 мл, орієнтовна ціна $57.
Byredo, Gypsy Water Roll-On Perfumed Oil
Основні ноти: бергамот, лимон, перець, ялівець, ірис, амбра, ваніль, сандал
Культовий Gypsy Water від Byredo ще краще розкривається на шкірі в олійній формулі. Його багатовимірний шлейф – справжня прогулянка садом: ви будете відчувати на собі солодкі та свіжі квіткові ноти з легким присмаком деревного мускусу. Об’єм 7.5 мл, орієнтовна ціна $78.
Malin+Goetz, Dark Rum Perfume Oil
Основні ноти: слива, бергамот, ром, шкіра, амбра, пачулі, молоко
Спокусливий олійний аромат Dark Rum засновано на балансі м’яких, пряних й екзотичних нот. Він підходить для всіх випадків життя, створює теплу, затишну атмосферу і викликає в спогадах знайомі запахи тропічних коктейлів з ромом і свіжого лосьйону після гоління. Об’єм 9 мл, орієнтовна ціна $52.
Le Labo, Another 13 Perfume Oil
Основні ноти: амброксан, пелюстки жасмину, мох, мускус, амбра
Цей романтичний деревно-квітковий аромат сильний і мускусний, але при цьому солодкий і ніжний. Його запах більш шкірястий, як у жінки, яка щойно закінчила працювати в саду, а потім увійшла до свого кабінету, щоб викурити сигару і почитати хорошу книгу. У ньому є щось загадкове, і вам захочеться розгадати цей секрет. Об’єм 30 мл, орієнтовна ціна $152.
Diptyque, L’Ombre dans l’Eau Perfume Oil
Основні ноти: бергамот, мандарин, троянда, сіра амбра, чорна смородина
Відомі своїми стильними свічками і бездоганними ароматами, Diptyque роблять ще й відмінні олійні духи. Він досить фруктовий і мрійливий, але нетипові трав’янисті, кислуваті акценти листя і бруньок чорної смородини не дають йому пахнути традиційним кошиком з фруктами. Об’єм 7.5 мл, орієнтовна ціна $60.
Kai, Rose Perfume Oil
Основні ноти: абсолют троянди, гарденії, екзотичні білі квіти
Роза є ностальгічним ароматом для багатьох з нас. У цьому олійному парфумі головна нота проявляється сповна: в оточенні «чистих», свіжих відтінків гарденії та білих квітів вона звучить не надто солодко, що робить композицію ідеальною для весни. Об’єм 3.6 мл, орієнтовна ціна $50.
Christian Louboutin, Trouble in Heaven Perfume Oil
Основні ноти: каскалон, абсолю тонка, пачулі, квітка ірису, троянда, лабданум
Потужний. Чарівний. Інтимний. Trouble in Heaven одночасно явний і таємничий, оскільки п’янка амбра змішана з нотами пачулі, бобів тонка, ніжного ірису і свіжих бутонів троянд, створюючи небезпечний зв’язок. Він теплий, ефектний і неймовірно спокусливий. Об’єм 30 мл, орієнтовна ціна $320.
Nemat Perfumes, Amber Fragrance Oil
Основні ноти: амбра
Парфумерна олія від Nemat з тонким, не надто солодким амбровим ароматом – універсальний варіант для тих, хто любить парфуми, що підкреслюють природну сексуальність. Його шлейф змінюється разом із хімією вашого тіла, тому у різних людей олія проявляється в різній інтенсивності запаху. Об’єм 10 мл, орієнтовна ціна $18.
Frédéric Malle, Portrait of a Lady Body & Hair Oil
Основні ноти: східна троянда, пачулі, сандал, ладан, чорна смородина
Культовий аромат Portrait of a Lady – розкіш у скромному чорному флаконі. Він звучить дорого, і це помітно. Хоча бренд позиціонує його як парфумовану олія для волосся і тіла, а не класичні олійні духи, вона все ж огорне вас стійким запаморочливим ароматом на весь день. Об’єм 200 мл, орієнтовна ціна $190.
Xerjoff, Java Blossom
Основні ноти: бергамот, апельсиновий колір, ладан, тубероза, ветивер, уд, сандал
Нішеві олійні духи від італійського бренду Xerjoff створено як для жінок, так і чоловіків. Єдина вимога – бути володарем дивовижного смаку і відмінного почуття стилю. Вони зіткані з натуральних компонентів – ефірних олій зі східним звучанням, які дарують парфуму глибокий, насичений шлейф із легким відтінком свіжості і грайливою кислинкою. Об’єм 10 мл, орієнтовна ціна $280.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!