«Оземпік» може спричинити втрату кісткової маси: у чому побоювання лікарів

Бажання схуднути швидко без дієт і занять спортом – блакитна мрія багатьох жінок. І, здавалося б, чарівну пігулку знайдено – препарат для схуднення «Оземпік» і його аналоги. Селебриті активно худнуть за його допомогою. А ось медики б’ють на сполох – препарат має масу побічних ефектів. Один із таких виявили американські фахівці.

Нові дослідження провели Кунал Шах, доктор медицини, доцент кафедри ендокринології в Медичному центрі імені Роберта Вуда Джонсона при Університеті Ратгерса, та Альберт Матені, сертифікований дієтолог, фахівець із клінічної хірургії, співзасновник SoHo Strength Lab. Згідно з результатами, такі препарати для схуднення, як Ozempic, можуть спричинити втрату кісткової маси.

Свою дослідницьку роботу медики опублікували в JAMA Network Open. В експерименті, що тривав рік, брали участь 195 осіб із ожирінням. Деяким давали плацебо, іншим пропонували займатися спортом і приймати плацебо, комусь давали агоніст GLP-1 рецептора, наприклад Ozempic, а іншим агоніст рецептора GLP-1 і пропонували займатися спортом.

Дослідники виявили, що у людей, які приймали агоніст GLP-1, спостерігалося зниження мінеральної щільності кісток стегна і хребта, коли вони не займалися спортом, порівняно з пацієнтами, які приймали плацебо або просто займалися спортом.

«Ці результати свідчать про те, що додавання вправ до лікування GLP-1 RA є ефективною стратегією зниження ваги за збереження здоров’я кісток», – пишуть дослідники. До речі, втрата кісткової маси загрожує людині, навіть якщо вона не приймає препарати від ожиріння, а худне будь-яким іншим способом. Однак саме за результатами цього дослідження були зроблені висновки про те, що прийом «Оземпіка» має більший негативний вплив на кісткову масу, ніж якби людина худнула іншими методами.

На думку американських лікарів, прийом «Оземпіка» має супроводжуватись спортом, а саме силовими тренуваннями. Корисно також бігати чи багато ходити, щоб підтримувати кісткову масу в нормі. Також варто регулярно здавати аналізи та стежити за показниками вітамінів у кісткових тканинах.

Щільність кісток – це кількість мінералів у кістках людини. Це важливий показник, оскільки зниження їхньої кількості призводить до різних захворювань кісткової системи, наприклад, остеопорозу.

Підписуйтесь на наш профіль у Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також