Парфумерна ностальгія: найкращі аромати 90-х

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Парфюмерная ностальгия: лучшие ароматы 90-х

Сталося так, що більшість революційних ароматів та найбільш легендарних композицій було створено саме в 90-х роках. Позиції бестселерів протягом 30-ти років і цікаві історії цих парфумів просто зобов'язують нас здійснити рефлексію в ольфакторну індустрію тих часів.

Епоха супермоделей зі своїм сумбуром у кольорах і мінливістю тенденцій перевернула з ніг на голову не лише світ моди, але й переписала заново весь ольфакторний етикет. Підіграв такій революції технологічний прорив, який відкрив перед парфюмерами поле для експериментів над абсолютно новими компонентами.

Парфюмерная ностальгия: лучшие ароматы 90-х

Одним з перших кроків до змін став 1992 рік, коли парфумери Олів’є Кресп і Ів де Ширін випустили Angel для Thierry Mugler аромат з рекордною дозою солодощів: шоколадом, ваніллю, мигдалем, карамеллю та чорною смородиною. Основну ноту в композиції відігравав етилмальтол інгредієнт, який пахне відразу всіма відтінками цукру: карамеллю, солодкою ватою, цукровим сиропом і всіма підсолоджувачами одночасно. Його, заради експерименту, парфумери позичили з кондитерської індустрії і відразу ж створили прецедент: аромати з небаченими порціями “десертних” компонентів задали цілий напрям парфумерних композицій. Апогеєм тенденції стали спреї для тіла Victoria’s Secret, які називали ароматичними супроводами для кулінарних книг.

Thierry Mugler, ngel

Одна з основних нот, що символізує 90-ті роки, невагомість і морська свіжість. Бриз, легкість і невинну чистоту знаковим ароматам Escape від Calvin Klein та L’Eau d’Issey, Issey Miyake надав новостворений на той час інгредієнт колон. Виведення його поклало початок цілій течії акватичних ароматів, яка існує вже близько 30-ти років, а навичка парфумерів поєднувати його з сандаловим деревом, ветивером та мускусом задав тренд на парфуми, що думками переносять до райського саду.

Парфюмерная ностальгия: лучшие ароматы 90-х

Тенденція на запахи родом із райського саду та умиротворена атмосфера безлюдних островів надихнули Джорджіо Армані створити аромат, який буде передавати ідеальну гармонію цитрусової свіжості і свободи морських вітрів. Такий мікс під назвою Aqua di Gio відразу ж став королем серед чоловічих ароматів і був початком цілої лінії чоловічих запахів із “морським” началом.

Інтерпретація райської свіжості, але в елегантній обгортці гіацинту, жасмину і флорентійського ірису була представлена і брендом Chanel у вигляді парфумованого спрею Christale. Незважаючи на те, що аромат продавався в бутіках Chanel ще з 70-х років, справжній пік популярності він здобув власне під час буму на акватику.

Chanel, Christalle

Ностальгія за брутальними вісімдесятими надихнула парфумерів Este Laudeer на створення ще одного знакового аромату. Не оминувши тенденції 90-х, вони вклали в основу парфуму ноти зелені і квітковий букет, а верхню ноту приправили пікантним рожевим перцем, червоними ягодами та фрезією як посилання до недалекого минулого. Такий мікс під назвою Pleasures назавжди увійшов в історію як класика ольфакторного гардеробу.

Estee Lauder, Pleasures

Композиція, що поєднувала в собі яскраві цитрусові і ніжні фіалкові ноти, приправлена акцентом мускатного горіха, кедру і амбри створила багатогранний аромат, який вперше в історії не мав визначеного гендерного призначення. Її презентував Calvin Klein у 1994 році під назвою One і просував під революційним на той час гаслом «Жіночі парфуми не обов’язково мають бути ніжними, а чоловічі — сильними». Власне, так скандальний дизайнер запустив концепцію унісекс-ароматів і стер уявлення про типові інгредієнти в певних типах парфумів.

Calvin Klein, One

Першим дитям нової для 90-х категорії унісекс-парфумів став Initio Parfums Privés, який до сьогодні за секунди стає sold out відразу на всіх платформах продажів. Полярна протилежність свіжості від Calvin Klein, ця композиція таїть справжню бурю пристрастей, запалює тисячу вогнів і створює ауру кохання, чуттєвості і романтики.

Initio Parfums Privés

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також