Постзапальна пігментація: методи вирішення проблеми

  • Трихологія

  • Акне

  • Пігментні плями

    Пігментні плями

  • Туризм в Україні 2021

  • Весільний переполох

поствоспалительная пигментация

Пігментація займає одне з перших місць у проблемах, з якими звертаються до лікаря-косметолога. Розберемося, у чому особливості постзапальної пігментації і як можна вирішити цю проблему.

Що таке гіперпігментація

Гіперпігментація з’являється тоді, коли клітини меланіну виробляються у більшій кількості – як реакція на певні процеси. Вона може з’являтися на різних ділянках шкіри, бути різного розміру і кольору, від світло-коричневого до чорного. Виявляється гіперпігментація найчастіше у людей більш смаглявих, це пов’язано з кількістю меланіну. У смаглявих людей його більше, відповідно вони більше схильні до появи пігментних плям.

гиперпигментация

Причин для появи пігментації на шкірі обличчя і тіла може бути досить багато. Серед них гормональні зміни, генетичні особливості, прийом деяких ліків, відхилення в роботі внутрішніх органів і нервової системи. Для усунення як причин, так і наслідків цього дефекту, необхідна консультація фахівця.

 

Постзапальна пігментація

Постзапальна пігментація з’являється внаслідок неправильного або несвоєчасного лікування будь-якого запального процесу на шкірі. Також до цього процесу можуть приєднатися й інші чинники, наприклад, вплив ультрафіолету і можливі гормональні зміни (якщо проблема пов’язана з акне).

Пігментація після запалення найчастіше червоного кольору, може бути з синюватим відтінком. Але також, коли організм посилено виробляє меланін, щоб ця ділянка швидше відновилася, пігментні плями можуть набувати коричневого відтінку.Виникнути пігментація може і в тих місцях, які часто травмуються. У такому випадку пігмент постійно накопичується в дермі і з’являється запальна пігментна пляма.

Методи рішення

Позбутися постзапальної пігментації в домашніх умовах за короткий проміжок часу практично неможливо. Це тривалий процес, при якому необхідна певна схема лікування, яка може включати в себе як процедури в кабінеті косметолога, так і домашній догляд.

Пілінг є незамінною частиною догляду для усунення постзапальної пігментації. Самостійно ви зможете використовувати легкі пілінги, ефект від яких буде не раніше ніж через кілька місяців. Адже вони призначені для м’якого відлущування верхнього шару шкіри і відновлення шкіри. Але повноцінно боротися з проблемою, особливо якщо пляма застійна, такий пілінг не зможе.

Тому якщо ви хочете позбутися плям, проводити процедуру пілінгу краще в кабінеті у косметолога. Як мінімум тому, що для вирішення таких проблем у лікаря будуть спеціальні засоби. Важливо також розуміти, що нанесення таких засобів повинно контролюватися фахівцем.

Апаратні процедури теж можуть бути включені в програму боротьби з пігментацією. Серед них можуть бути лазерні і абразивні методики. Такі методи бувають травматичними і найчастіше використовується тоді, коли плям досить багато і вони застійні. У такому випадку лікар може прийняти рішення використовувати сучасні апаратні технології.

Домашній догляд повинен також включати в себе деякі особливості. Якщо ви вирішите обійтися лише салонними процедурами – це не дасть бажаного результату. Адже навіть після проведення процедур у кабінеті косметолога потрібно буде певним чином доглядати за шкірою, захищаючи її від ультрафіолету і впливу інших негативних факторів.

Засоби для домашнього догляду можуть включати в себе вітаміни В, К, ніацинамід, екстракт шовковиці, коєву кислоту, мигдалеву або молочну кислоти. У кожного засобу свої індивідуальні склади, які допомагають усувати пігментні плями. Спеціальний домашній догляд допоможе підтримувати здорове середовище на поверхні шкіри, при цьому буде активно працювати над усуненням пігментних плям різного характеру. Використання спеціальних відбілювальних масок і сироваток також допоможе в усуненні пігментації. І найголовніше – захищайте свою шкіру від дії ультрафіолетових променів. Хоча багато хто і вважає, для того щоб позбутися  слідів акне, потрібно всього лише засмагнути, це не так. Самі сліди нікуди не подінуться, шкіра почне більше виробляти меланіну від чого можуть з’явитися нові пігментні плями. Саме тому важливо підібрати свій засіб з SPF.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB! Те, чого ви могли не знати

читайте також