Правила догляду: в якому порядку наносити beauty-засоби для обличчя

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Правильний порядок нанесення засобів для обличчя збиває вас із пантелику? Розповідаємо все про правильну beauty-рутину, яка поліпшить стан вашої шкіри.

Зізнайтеся, у вас теж кількість косметики для догляду не обмежується фантастичною четвіркою – очищувальним гелем, тонером, зволожуючим кремом і кремом для шкіри навколо очей? Насправді, зараз так багато beauty-продуктів для догляду, що можна втратити здоровий глузд, намагаючись зрозуміти, в якому порядку наносити засоби для обличчя. Тому ми вирішили скласти гід із догляду за шкірою: яке призначення у кожного beauty-продукту, як і коли його наносити на обличчя.

Універсальні правила догляду за обличчям

Перше, воно ж головне, правило догляду: спочатку наносяться найлегші текстури засобів, потім – більш щільні.

Правило друге: порядок і етапи залежать від вашого типу шкіри, тому при читанні блогів або онлайн-статей ви повинні пам’ятати, що у шкіри людини, що пише, можуть бути зовсім інші потреби.

Нижче ви знайдете зручну «шпаргалку» для застосування денних і нічних засобів по догляду за шкірою. У ній розписані всі можливі варіанти продуктів, які ви можете використовувати, проте не обов’язково сліпо слідувати кожному кроку – відштовхуйтесь від типу вашої шкіри, а також не забувайте про її сезонні потреби.

Ранок

Очищувальний засіб: це може бути міцелярний гель, пінка, гель, пудра або молочко – все залежить від типу шкіри та ваших уподобань. Вранці не обов’язково використовувати щітку для вмивання, ввечері, особливо після стійкого макіяжу, її можна й потрібно застосовувати.

Тонер, міст або лосьйон: вони допомагають тонізувати шкіру, а також готують її для кращого вбирання сироваток і кремів. Крім того, ці продукти відновлюють pH-баланс шкіри після вмивання, що дуже важливо, адже проточна вода містить багато хімічних елементів, які можуть вимивати природні олії шкіри, порушуючи її бар’єрну плівку.

Маска для обличчя: цей крок опціональний – не обов’язково використовувати маски кожен день. Є безліч видів засобів: глиняні, пузирчасті, відбілюючі, вітамінні, зволожуючі й навіть швидкі та незмивні сплеш-маски. Про них варто знати тільки одне: всі вони допомагають вашій шкірі відчувати себе краще. Чергуйте продукти для зволоження, очищення й тонізації, щоб шкіра не звикала до одного виду масок. Сироватку, яка залишається на обличчі після тканинної маски можна не змивати, хоча в денний час бажано протирати обличчя тоніком. Сплеш-маски теж не змиваються. А от всі інші потрібно прибирати з обличчя за допомогою води (без очищувальних засобів), а потім знову використовувати тонер.

Есенція: один із головних тонізуючих засобів у K-beаuty. У Кореї вона використовується для багатоступінчастого догляду за принципом 7-skin method – есенцію наносять у 7 шарів поспіль, щоб домогтися природного сяйва шкіри. Такі засоби мають безолійну основу, а концентрація активних інгредієнтів перевершує навіть сироватки й креми. До того ж, на відміну від сироваток, есенції не потрібно «запечатувати» кремом, щоб продукт не випарувався зі шкіри. Але є одне «але»: деякі есенції НЕ корейського виробництва є заміною тоніка, так що уважно читайте упаковку. Якщо користуєтеся такими продуктами, тонер можна пропустити.

Бустер: ще одна опція, а не функція за замовчуванням. Бустери є ще однією частиною K-beаuty, які нагадують гібрид крему й сироватки. Засіб підсилює ефект всіх продуктів для догляду. Деякі можна наносити самостійно замість сироваток і есенцій, деякі варто додавати в крем або закривати їх ним – все залежить від складу. Тому знову читайте упаковку.

Сироватка: ці продукти зволожують та інтенсивно живлять шкіру, допомагаючи активним інгредієнтам крему проникати в більш глибокі шари шкіри. Крім того, зазвичай вони покликані боротися з конкретною проблемою: є засоби від прищів, для зволоження, від набряклості обличчя, від пігментних плям, від зморшок, що уповільнюють процеси старіння шкіри тощо. Спосіб їх використання залежить від формули. Є сироватки на водній основі, а є на олійній. Від текстури засобу залежить те, коли його застосовувати. Сироватки на водній основі наносять під крем. Засоби із олійною текстурою можна наносити під крем, змішувати їх із кремами або наносити після нього. Пам’ятайте, що всі сироватки містять активні інгредієнти, які можуть конфліктувати з іншими в складі засобів для догляду. Перед нашаруванням продуктів обов’язково проконсультуйтеся зі своїм дерматологом або ж уважно читайте упаковку, зазвичай в інструкції вказуються компоненти, які не можна змішувати, щоб уникнути роздратування й запалення шкіри.

Крем під очі: у цього засобу текстура легша, ніж у крему для обличчя, тому його наносять до денного крему. З огляду на те, що шкіра під очима дуже тонка, її не можна перевантажувати «важкими» продуктами, щоб у цій ніжній зоні не виникало жировиків і інших проблем.

Денний крем для обличчя: поділ кремів на денні та нічні – не просто вигадка маркетологів. Денні мають більш легку текстуру, так як їх завдання – зволожувати шкіру. До того ж вранці ти наносиш більше засобів для догляду, і щільні текстури кремів можуть створити парниковий ефект, через що інгредієнти косметики можуть проникнути в пори й викликати запалення. Використовуйте тільки денні креми в ранковий час, щоб уникнути проблем зі шкірою.

Сонцезахисний засіб: це може бути як лосьйон, гель, стік, молочко й крем, так і пудра – сьогодні на beauty-ринку повно санскрінів різних текстур. Сонцезахисний засіб повинен бути обов’язковим завершальним етапом догляду кожен день, коли ти плануєш виходити на вулицю.

читайте також

Вечір

Засіб для демакіяжу: міцелярна вода, гель, двофазна рідина, молочко − відмінно знімають макіяж, але їх теж потрібно видаляти зі шкіри. В іншому випадку вони можуть зруйнувати природну ліпідну мантію, яка захищає шкіру від втрати вологи. Тому умивання навіть після «міцелярки» – must do. Якщо ви подорожуєте й не брали з собою очищувальний засіб, від макіяжу можна позбутися за допомогою спеціальних серветок. Такі засоби зазвичай просякнуті міцелярною водою й видаляють навіть водостійкий макіяж.

Очищувальний засіб: так, ввечері шкіру потрібно очищати в два етапи, особливо, якщо ви користуєтеся водостійким сонцезахисним засобом або тональними кремами. Тут ви можете використовувати як ранкові гелі та пінки, пудри, так і гідрофільну олію – все залежить від типу шкіри.

Пілінг: ексфоліант будь-якого роду (фізичні та хімічні) потрібно використовувати не частіше двох разів на тиждень, щоб не пересушувати шкіру. Робити це потрібно відразу після очищення. Залежно від формули продукту його наносять на суху або вологу шкіру та або масажують, або залишають на обличчі на кілька хвилин – всі інструкції повинні бути вказані на упаковці.

Тонік, лосьйон або міст: повторюватися не будемо – їх функція не змінилася.

Маска: бажано, але не обов’язково – орієнтуйтеся на потреби шкіри.

Сироватка: ввечері ви можете наносити засоби з більш сильними активними компонентами, які не рекомендують використовувати в денний час. Серед таких продуктів сироватки з ретинолом.

Нічний крем: нічні креми мають більш щільну текстуру й зазвичай багаті компонентами, які запускають або прискорюють процеси регенерації клітин.

Враховуючи те, що наша шкіра активно відновлюється із настанням темряви, а конкретніше – з 23:00 до 03:00, нічні ритуали догляду за обличчям бажано встигнути виконати саме в цей час. Розподіл клітин в цей період прискорюється у вісім-десять разів. Саме з вечора і до півночі шкіра виводить токсини й відновлює запаси втраченої вологи й поживних речовин. Пори шкіри відкриваються, мікроциркуляція крові прискорюється, що дозволяє клітинам кисню проникати в більш глибокі шари, «переносячи» на собі активні компоненти сироваток і кремів. Через таку посилену роботу вранці шкіра стає трохи жирною, тому дуже важливо не пропускати етап очищення обличчя після пробудження.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також