Питання-відповідь: що таке чоловічий грумінг?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Якщо вбити в пошуковий рядок слово «грумінг», то результат покаже салони краси для тварин. Але діапазон значення слова значно ширший, ніж догляд за тваринами. Що таке чоловічий грумінг, чому він так називається та що він містить, читай нижче.

Англійське слово grooming дослівно означає догляд за шерстю, звідси й зв’язка з доглядом за тваринами. Хоча в англійській «грумінг» нерозривно пов’язаний із розвитком справжніх чоловічих перукарень − барбершопів. Труднощі перекладу зробили ці два поняття абсолютно незрозумілими для більшості українців, особливо тих, хто не користується послугами краси. Barbershops, що за останні кілька років заполонили столицю, це чоловічі салони краси, де працюють виключно чоловіки, роблячи стрижки / укладання волосся, вусів і бороди та пригощаючи своїх клієнтів міцними напоями. Йдемо далі, barba в перекладі з англійської означає борода, а грумінг − догляд за шерстю, вибачте, дорогі чоловіки, за таку грубість. Так і сплелися воєдино два поняття − «чоловічий грумінг можна зробити в багатьох київських барбершопах». Варто зазначити, що тільки в пострадянських країнах більшість або взагалі не знає значення цих двох слів, або асоціює їх із доглядом для тварин. Останнє судження має право на існування, адже за кордоном і у нас грумінг дійсно має два значення.

Перші барбершопи, що пропонують послуги чоловічого грумінгу, з’явилися в 18 столітті в Америці, а після й у Європі. Особливістю так званих чоловічих салонів краси були не тільки косметичні процедури, а й медичні маніпуляції: видалення зубів, дрібні хірургічні операції та популярні на той час кровопускання. Тут є цікавий нюанс, саме кровопускання породило найголовніший міжнародний символ барбершопу − обертову триколірну трубу: синій колір символізує вени, червоний − кров, а білий − колір стерильності. Якщо придивитися, в Києві дійсно всі чоловічі салони оснащені цим девайсом, звичайно, без самої процедури, вона давно канула в Лету.

 

Традиційний чоловічий грумінг − це догляд за волоссям, вусами й бородою: стрижка, укладання та фарбування. За останні півстоліття кордони чоловічого грумінгу були сильно розширені активним розвитком косметичної індустрії з міткою «for men». Зараз багато beauty-брендів мають цілі лінійки для догляду за чоловічою шкірою обличчя й тіла. Що вже говорити, якщо в серпні цього року Chanel випустили свою першу колекцію декоративної косметики для чоловіків − Boy de Chanel! У сучасному розумінні чоловічий грумінг − це комплексний догляд за волоссям, вусами, бородою, шкірою обличчя й тіла, а також серією декоративної косметики та парфумерії. Нове неоране поле для косметичних брендів, що утворює повноцінну нішу в beauty-індустрії.

Українські чоловіки сильно відрізняються від іноземців закоренілим поняттям, що справжній джентльмен не використовує жіночих «штучок» і не чепуриться перед дзеркалом. Відбили бажання відвідувати салони краси радянські цирульні, що асоціювалися з товстими жінками в фартухах, з пергідрольним волоссям і хамським поведінкою. У той же час західні чоловіки вже сто років, як ходили до барбершопів, курили сигари й пили бренді в компанії однодумців. У 2010 році відкрився перший барбершоп у Києві, а з ним потихеньку прийшло розуміння чоловічого грумінгу, різнобічного й вельми мужнього.

В душі кожен український чоловік хоче виглядати не гірше за Райана Гослінга, тому на тендітні жіночі плечі лягла секретна місія − ввести в курс косметичної справи свого чоловіка: записати до барбершопу, запропонувати патчі для очей й помадку для бороди. Читайте постійну рубрику Beauty HUB «Грумінг», там багато цікавого!

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також