Різноманітність зубних паст: як вибрати безпечну для емалі

Сьогодні на ринку представлено безліч зубних паст, але як вибрати пасту, яка б не завдала шкоди емалі? Beauty HUB звернувся до фахівців.

Всі ми знаємо про важливість якісної та безпечної зубної пасти в щоденній гігієні порожнини рота і про те, які функції вона має забезпечувати. Перш за все, йдеться про дбайливе, але якісне чищення зубів, запобігання карієсу і повноцінний догляд за зубами та яснами.

Однак перша необхідна навичка, яку потрібно набути кожному, – це правильний вибір зубної пасти. На що звертати увагу під час купівлі? Які критерії вибору існують? Яких компонентів точно не має бути в складі вашої ідеальної пасти?

Розібратися в правилах вибору зубної пасти нам допомогли в провідній київській стоматології IDEALE.

Розкажіть, на що в першу чергу варто звернути увагу, вибираючи зубну пасту.

Є кілька важливих критеріїв. Перше – RDA, або простими словами – показник абразивності зубної пасти (наскільки великі частинки в складі). Чим вони дрібніші, тим більш щадний вплив засобу на емаль. У нормі показник RDA варіюється від 50 до 150, але не має перевищувати 250.

Друге – наявність ксилітолу (xylitol). Це натуральний підсолоджувач природного походження. «Поглинаючи» ксилітол замість цукрів і вуглеводів, бактерії «голодують», не виділяючи кислоту, що руйнує емаль. Тим самим запобігається утворення зубного нальоту і карієсу в подальшому.

Ну і третє – вміст у пасті додаткових мінералів, таких як калій, фосфат, натрій, хлорид.

Зубные пасты

Поговоримо про склад зубних паст. Які інгредієнти в них – добре, а які – погано?

— Не найкращі складові в пастах давно відомі.

  1. SLS (SLES) – лаурилсульфат (лауретсульфат) натрію

Жоден виробник відкрито не рекламує вміст лаурилсульфат натрію в складі своєї зубної пасти. Ця речовина є дешевим піноутворювачем (цей компонент присутній навіть у мийних для посуду). Застосування SLS/SLES шкідливо навіть у разі зовнішнього використання, не кажучи вже про слизову оболонку порожнини рота. Через слизову цей елемент всмоктується в кров і поширюється по всьому організму. Також він потрапляє в організм під час неминучого ковтання незначної кількості зубної пасти, що особливо небезпечно для дітей. SLS збільшує ризик виникнення афтозного стоматиту на 70%. Навіть за незначної концентрації він глибоко проникає в шкіру і накопичується у внутрішніх органах.

  1. Фториди (fluoride)

Дуже довго цей інгредієнт позиціонувався як корисний для зубів, що зміцнює емаль. Фторид – це канцероген, який може спричиняти рак. Він був основним компонентом зубних паст, рекомендувався дітям як «елемент, необхідний в період формування постійних зубів». Фторид потрібен в організмі в малих дозах і може засвоюватися з їжею. Надлишок фтору може стати причиною потемніння емалі зубів і її руйнування. Фтор не має надходити в організм у вигляді фториду.

  1. Ароматизатори, барвники, підсолоджувачі

Більшість виробників зубних паст додають до складу своєї продукції запашники, підсолоджувачі й ароматизатори для поліпшення смаку і запаху засобу. Особливо це небажано для дитячої продукції. Дитина не вміє контролювати ковтальний рефлекс і під час чищення мимохіть заковтує близько 30% пасти. Крім того, «смачна» зубна паста іноді спричиняє у дитини бажання з’їсти весь тюбик, що загрожує отруєнням.

Що важливо під час купівлі зубної пасти? Чи потрібна консультація стоматолога, наприклад?

Так, вибираючи пасту, краще звернутися до свого стоматолога, адже якщо ви регулярно відвідуєте лікаря, він знає все про стан вашого стоматологічного здоров’я. Відштовхуючись від того, як часто вам потрібно проводити гігієну порожнини рота, фахівець може допомогти з вибором найбільш відповідної пасти. Також далеко не в кожному магазині або аптеці є «ті самі» необхідні та безпечні для зубної емалі пасти.

Для довідки

IDEALE – це топова стоматологія в Києві, яку вибирають українські зірки, політики, інфлюенсери і сім’ї, які усвідомлюють важливість красивої та здорової посмішки. Клініка працює виключно з використанням матеріалів, цифрового і 3D-обладнання провідних світових лідерів сучасної стоматології. Власниками клініки IDEALE є сімейна пара Олексій та Наталя Мухіни.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Топовая Стоматология 𝐈𝐃𝐄𝐀𝐋𝐄 🦷 (@ideale_stom_ua)

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також