Ретроградні планети у жовтні 2023 року: що планувати і як пережити

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Розбираємось, які планети будуть ретроградними у жовтні 2023 року та як краще спланувати своє життя. Астрологи радять стежити за деякими аспектами життя, пов’язаними зі становищем та напрямком руху планет, адже кожна з них відповідає за певні енергії.

Ретроградність планети – це астрономічне явище, за якого планета рухається небесною сферою в напрямку, зворотному до звичайного руху всіх планет. Зовні це виглядає так, ніби планета тимчасово зупиняється у своєму русі, а потім починає рухатись назад, перш ніж знову змінити напрямок і рухатися вперед. Це явище відбувається через взаємодію планети, що рухається, і Землі в їх орбітах.

Ретроградність планети є ілюзією, спричиненою різницею швидкості обертання планет навколо Сонця. Коли Земля обганяє планету, що повільно рухається, планета, здається, рухається у зворотному напрямку на небесній сфері. Це астрономічне явище спостерігається для всіх планет у Сонячній системі, але воно помітніше для внутрішніх планет, таких як Меркурій і Венера, ніж для зовнішніх, таких як Марс, Юпітер, Сатурн тощо.

Ретроградний Нептун у жовтні 2023 року

(з 30 червня до 5 грудня 2023 року)

В астрології Нептун зазвичай асоціюється з такими темами, як ілюзії, містика, інтуїція, мистецтво та духовність. Коли Нептун рухається в ретроградному напрямку (період триває близько 160 днів і відбувається приблизно раз на 18 місяців), деякі астрологи стверджують, що це може посилити вплив цієї планети на людину. На їхню думку, це може призвести до збільшення здатності до внутрішнього сприйняття, глибшого розуміння духовних аспектів життя й посилення інтуїтивних здібностей. У цьому положенні планета здатна створювати досить позитивний настрій, що сприятиме продуктивності життя. У цей час мрії втілюються в реальність, а людина набуває свободи. У період ретроградності Нептуна у людини з’являється шанс глибоко вивчити свій світ. Ви можете раптом виявити, що вам простіше працювати з підсвідомістю та прояснювати свої емоційні та духовні питання. Ретроградний Нептун може стимулювати творчість і натхнення у мистецтві та музиці.

З іншого боку, ретроградний Нептун може також збільшити почуття невизначеності й сумніви у зв’язку з реалізацією цілей та мрій. Люди можуть тимчасово відчувати, що їм важко визначити свої пріоритети, можуть виникнути труднощі у розрізненні реальності й фантазій. Людина, яка має в натальній карті важливі аспекти, пов’язані з Нептуном, може відчувати більш виражений вплив ретроградної планети.

Ретроградний Сатурн у жовтні 2023 року

(з 17 червня до 3 листопада 2023 року)

Ретроградний Сатурн часто асоціюється з періодами, коли люди ретельніше розглядають свої цілі, зобов’язання, обмеження та відповідальності. Це може сприяти інтроспекції й глибшому розумінню власних амбіцій і структур у житті. Під час ретроградного Сатурна люди раптом можуть вирішити переглянути професійні чи особисті зобов’язання. Ретроградний Сатурн може також виявити проблеми, які були приховані або недооцінені раніше, і поставити перед людиною завдання їх розв’язання. Це може бути пов’язане з минулими помилками чи невдачами.

В астрології ретроградні планети часто пов’язують із уповільненням або затримками у русі вперед. Під час ретроградного Сатурна деякі аспекти життя можуть сповільнитися, і це може спровокувати почуття стагнації або фрустрації. Сатурн асоціюється з управлінням, дисципліною та структурою. Ретроградний Сатурн може застерігати від недостатньої дисципліни або нагадувати необхідність більш ефективно управляти своїм життям.

Астрологи радять завершити всі розпочаті справи до ретроградного періоду, оскільки ця планета не любить незакінчені або кинуті посередині справи. Зазначене небесне тіло вимагає від людей максимальної концентрації. Ретроградний Сатурн може трохи уповільнити фінансовий потік, тому необхідно заздалегідь розпланувати наявні фінанси та подумати про можливі додаткові джерела заробітку.

Ретроградний Плутон у жовтні 2023 року

(з 1 травня до 11 жовтня 2023 року)

У жовтні 2023 року закінчує свій рух Плутон – найменша планета Сонячної системи. Плутон в астрології часто асоціюється з трансформацією, смертю й відродженням. Ретроградний Плутон може вказувати на глибші внутрішні процеси трансформації, які можуть вимагати часу та саморефлексії. Людина часто замислюється про свої страхи, бажання й інтимні питання. Люди з ретроградним Плутоном у натальній карті більш схильні до внутрішнього зростання та самопізнання. У період ретроградності Плутона з’являється бажання до вивчення психологічних аспектів особистості.

Ретроградний Плутон може також вказувати на необхідність глибокої інтроспекції та дослідження своїх внутрішніх мотивів і страхів. Ці люди можуть бути більш зосереджені на своєму внутрішньому світі й психологічних процесах. Плутон також пов’язується із прихованими аспектами життя й підсвідомістю. Ретроградний Плутон може вказувати на те, що ці приховані аспекти яскравіше виявляються в житті людини, і їй доводиться глибше копатися у своїх таємних бажаннях і страхах.

Плутон також асоціюється з владою та контролем. У деяких випадках ретроградний Плутон може вказувати на необхідність перегляду питань влади та контролю у житті людини, як зовнішньої, так і внутрішньої.

Ретроградність планет: вплив на життя людини

Ретроградність планет часто вивчається в астрології, де вважається, що ретроградні періоди можуть впливати на астрологічні характеристики і впливати на події та людські особистості. Вплив ретроградних планет може залежати від їх становища в особистій карті людини і їх аспектів з іншими планетами. Кожна людина унікальна, і астрологічне вплив ретроградності відрізнятиметься у різних людей.

 1. Ретроградність може спричинити перегляд і затримку у різних аспектах життя. Людина стає схильна до більш глибокого внутрішнього осмислення та самоаналізу, а також перегляду своїх внутрішніх переконань і цінностей.
 2. Ретроградність сприяє поверненню до минулого, старих питань і невирішених проблем. Це може бути часом для саморефлексії й вивчення своїх внутрішніх мотивацій.
 3. Ретроградні планети можуть поглибити енергію та вплив у певних аспектах життя. Наприклад, ретроградний Меркурій пов’язується з комунікацією й обміном інформацією, і його ретроградність може створювати плутанину у комунікації та технічні проблеми.
 4. Ретроградність може сприяти внутрішнім змінам, зростанню і розумінню. Це час для трансформації й особистісного розвитку.
 5. Деякі астрологи стверджують, що ретроградні планети здатні активізувати інтуїцію та мудрість, допомагаючи нам побачити глибокі аспекти ситуацій.

Варто зазначити, що жодне наукове дослідження не підтвердило існування зв’язку між ретроградністю планет і життям людини. Вплив ретроградних періодів життя людини, швидше за все, є суб’єктивним і залежить від вірувань і переконань кожного з нас.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також